1 maja 2018 07:00
Info AUDIOTECH AUDIOTECH tel: +48 (22) 648 29 35 www.audiotechpro.pl Musikmesse Frankfurt ul. Bohdanowicza 21 lok. 21 02-127 Warszawa

PL+S'18: SSL System T S300 - poznajcie nowe możliwości Solid State Logic

Marka SSL w przemyśle pro audio ma swoje szczególne miejsce. Jest to producent, który dostarcza od dekad urządzenia zarówno do studiów nagrań, ale także od kilku lat dla rozwiązań dla sektora live. Cyfrowe konsolety stały się już standardem i w zasadzie oferują kompletne środowisko do pracy dla realizatora z procesorami dźwięku na pokładzie, dynamiki oraz integracją ze środowiskiem DAW i Dante. Na targach Prolight & Sound 2018 poznaliśmy najnowsze dziecko System SSL T S300. Dowiedzieliśmy się nawet, że pierwsza instalacja z użyciem tej konsolety miała miejsce w Polsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. 

Wspólnie z Krzysztofem Kowalewskim z Audiotech zapraszamy na krótkie podsumowanie w pigułce o głównych cechach nowej konsolety SSL T S300. 

 

 

 

Na stronie dystrybutora Audiotech znajduje się pełna specyfikacja Systemu T S300. 
źródło: https://www.audiotechpro.pl/produkt/system-t-s300/ 

 

SSL System T S300

S300 to jak czytamy kombinacja niezwykle wydajnych funkcji, wszechstronnych opcji instalacji i wyjątkowo przyjaznego stylu pracy. Konsoleta S300 jest zwartą powierzchnią kontrolną, która może być łączona z dowolnym elementem Systemu T; sterownikiem, silnikiem, stageboxami. Może działać jako część większego Systemu T lub w instalacjach samodzielnych w mniejszych studiach nadawczych lub pojazdach typu OB van.

S300 występuje w dwóch wersjach różniących się ilością faderów:
– 16 + 1
– 32 + 1

Sterowniki mogą łączyć się z silnikami T25 (256 ścieżkami przy 48kHz) lub z procesorem T80 (800 ścieżek przy 48kHz) i działać tak samo jak w przypadku większych sterowników Systemu T S500. S300 daje nadzwyczajną moc i uniwersalność środowiska produkcji dźwięku w jakości znanej z konsolet SSL z przyjaźnie ułożoną powierzchnią sterującą, która jest intuicyjna dla realizatorów.

Nowe mniejsze sterowniki S300 są proste w obsłudze. W połączeniu z procesorem i modułami wejść i wyjść w różnych formatach można z łatwością skonfigurować w pełni sieciowy system dostosowany do potrzeb użytkownika. Przy większych instalacjach z użyciem S500, sterowniki S300 są wspaniałą opcją jako konsoleta dodatkowa. Pełna kompatybilność SHOWFILE pomiędzy interfejsami umożliwia bezproblemowe przełączanie między sterownikami.

W przypadku, gdy CPU danego systemu ma mniejszą moc przetwarzania oprogramowanie umożliwia wstępny wybór kanałów, busów i efektów, które będą nieaktywne. Ustawienia z większego urządzenia nigdy nie są tracone, a zasoby mogą być przypisane w dowolnym miejscu podczas pracy, nawet podczas przetwarzania dźwięku. 

Doskonałe wyważenie możliwości i kontroli.
Istnieją trzy główne elementy instalacji Systemu T: powierzchnia kontrolna S300, która może być łączona z innymi konsoletami, sprzętem zdalnym i ekranem dotykowym, Dante AoIP system Routing, który może łączyć ponad 1000 produktów działających w technologii Dante (lub urządzeniami AES67 lub SMPTE 2110-30) oraz silnik Tempest Engine, który zapewnia obecnie najbardziej wszechstronne przetwarzanie dźwięku.

 

Pełna kontrola sieci
SSL ma prawie czterdzieści lat doświadczenia w budowaniu konsolet zarówno analogowych jak i cyfrowych, które wyznaczały standardy zarówno w kwestii obsługi jak i funkcjonalności, aż po dzień dzisiejszy.  Nowe sterowniki S300 są częścią nowej generacji konsolet broadcastowych nazwanych System T. To urządzenia w pełni pracujące w środowisku sieciowym, dzięki czemu można w łatwy sposób łączyć je między sobą lub z komputerami zdalnymi, terminalami ekranów dotykowych oraz zdalnymi panelami sprzętowymi. Pojedynczą lub redundantną parę silników procesora można jednocześnie dzielić do trzech interfejsów sterowania. System T umożliwia prawdziwe podejście do zdalnego sterowania oraz wygodne projektowanie infrastruktury audio.

Routing  I/O
Dzięki systemowi T, technologia sieci Dante AoIP (również AES 67) zastępuje tradycyjny routing TDM. Posiada szeroki zakres korzyści operacyjnych i komercyjnych. Dante jest licencjonowaną technologią IP Audio Network, która wykorzystuje standardową infrastrukturę informatyczną do transportu audio, routingu, wykrywania urządzeń i kontroli. Dante jest bardzo wydajne, niezwykle wszechstronne i w pełni skalowalne. Pojedyncze połączenie sieciowe gigabitowe może zawierać 512 kanałów audio przy częstotliwości 48 kHz lub 256 kanałów przy częstotliwości 96 kHz. Jeden switch 24-portowy może obsługiwać do 12,288 sygnałów.
DANTE daje możliwość dostępu do bezproblemowej współpracy z ponad 350 licencjonowanymi partnerami produkującymi ponad 1000 urządzeń dostępnych na rynku. System T współpracuje również w pełni z protokołem AES67 oraz jest gotowy na pracę z protokołem SMPTE 2110-30. System umożliwia pełną kontrolę routingu sieci Dante z poziomu konsolety i interfejsów sterujących. Dante wykorzystuje pełne wykrywanie urządzeń typu plug and play, z umożliwieniem przenoszenia po sieci i ponownego połączenia z nienaruszonymi ustawieniami.
W pełni redundantne topologie sieci szeroko stosowane i sprawdzone w wielu aplikacjach IT zapewniają bezpieczeństwo wymagane w infrastrukturze Broadcast.
Interfejsy SSL I/O pracujące w jakości dźwięku SSL mogą być wykorzystane do pracy z kompletnym Systemem T lub działać jako osobne jednostki sterowane z poziomu PC. Dostępne jednostki w formatach ANALOG, MADI, AES i SDI, dają możliwość łatwej konfiguracji pod potrzeby danej instalacji.
 
Procesor główny
Silniki nazwane Tempest OCP (Optimal Core Processing) zostały opracowane przez firmę SSL na bazie podzespołów PC dzięki czemu można używać oprogramowania startującego na komputerach PC. Procesory zamknięte w  obudowie rack 4U dostępne są w różnych wersjach; T80 (około 800 torów) i T25 (około 256 torów). Ścieżki i procesy przetwarzania mogą być dynamicznie przydzielane w czasie rzeczywistym bez przerywania dźwięku. Każda jednostka TEMPEST może obsłużyć do 3072 wejść i 3072 wyjść. Daje to możliwość obsłużenia przez System T dowolnej produkcji na dużą skalę. Silniki Tempest mogą być rozmieszczone jako zwierciadlane pary redundantne, a jeśli jest to wymagane, każdy silnik może być umieszczony w oddzielnych strefach z możliwością błyskawicznego przełączania dźwięku z pośród dostępnych 6 kart sieciowych I/O HC, gdzie każda obsługuje 512 wejść i 512 wyjść.

Zaawansowana architektura Broadcast Architecture
System ma wyjątkową moc i elastyczność dzięki 3072 wejściowym i 3072 przyłączeniom wyjściowym. Silnik T80 zapewnia 800 aktywnych ścieżek audio lub silnik T25 zapewnia 256. Ścieżki są gromadzone i konsumowane dynamicznie zgodnie z konfiguracją użytkownika. Możliwe są dowolne konfiguracje konsolety w granicach dostępnej puli ścieżek. Ścieżki kanałów lub szyn bus mogą być dodawane lub przywracane w dowolnym momencie bez konieczności ponownego uruchamiania lub zakłócania dźwięku. Pula 192 mono busów w jednostce T80 lub 128 w T25 może być dowolnie konfigurowana między dostępnymi rodzajami (16 Master Bus, 32 Stems, 32 Aux, 48 Mix Minus i 64 Track Buses). Ścieżki i szyny bus można dowolnie konfigurować od mono do formatu do 5,1. Układanie warstw ze zbudowanymi ścieżkami na konsolecie odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu przeciągnij i upuść.
 
Przetwarzanie ścieżek
Wraz z dużą ilością ścieżek system zapewnia dostęp do equalizerów (T80 x 800, T25 x 256), sekcji dynamiki (T80 x 800, T25 x 256) i DELAY (T80 x 400, T25 x 128). Ścieżka sygnału ma osiem bloków procesowych, które można konfigurować w dowolnej kolejności za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść. W każdej ze ścieżek można umieścić dwie sekcje dynamiki, aby umożliwić kaskadowe konfiguracje kompresora / limitera lub dodawać dynamikę do bezpośredniego wyjścia kanału, INSERT umożliwia dostęp do dodatkowego przetwarzania sygnału w dostępnej niezależnie sekcji FX Rack lub na zewnętrznym sprzęcie w bardzo szybki sposób routingu.
 
System T Fx Rack
System T FX Rack zawiera obszerny zestaw uznanych procesorów wysokiej jakości z własnym dedykowanym pakietem DSP. Do wyboru mamy; narzędzia pomiarowe, generator dźwięku ,efekty dynamiczne, różnego rodzaju pogłosy, automix (autodialog) i wiele innych. Efekty są dostępne za pośrednictwem punktu INSERT na kanałach lub poprzez routing za pomocą ścieżek Aux i Track. Wszystkie ustawienia są zapisywane w folderze System T Showfiles oraz snapshot w sekcji automatyki.
 
Konsoleta Intuicyjna
Powierzchnia sterownicza S300 daje dostęp do wyjątkowej mocy Systemu T w niezwykle zwartej formie, która jest prostym, intuicyjnym środowiskiem operacyjnym.


Ekran dotykowy
Jedną z głównych zalet S300 i Systemu T jest wyjątkowo przejrzysty software, dający dostęp do wszystkich funkcji poprzez ekran dotykowy. Widok kanałów i układ graficzny przedstawia pełny obraz całego systemu i daje natychmiastowy dostęp do widoku szczegółowego danego kanału. Konfiguracja systemu, routing i obsługa procesów są wykonywane przy użyciu prostych, intuicyjnych działań ekranowych. Dodatkowe wyjście HMDI i opcjonalne ramię mocujące dają możliwość korzystania z dodatkowego ekranu zewnętrznego.


Hands on Hardware
System T to połączenie opisanego wyżej doskonałego ekranu dotykowego z solidnym i przejrzyście zaprojektowanym szybko reagującym sterownikiem. Fader Tile (panel z 16 faderami) w S300 ma 15 warstw LAYER z czego każda ma 4 banki. Daje to szybki dostęp do 960 kanałów z poziomu dedykowanych przycisków. Zmotoryzowane fadery 100mm nad, którymi znajdziemy  PFL Solo, dodatkowe przyciski MUTE, AFL oraz „Q” (funkcja SuperQuery), który daje bezpośredni dostęp do wysyłek oraz w przypadku kanałów wyjściowych do podglądu kanałów wejściowych. Każdy fizyczny kanał posiada dodatkowo zestaw szybkich elementów sterujących (enkoder impulsowy i trzy przypisane klawisze), które działają w połączeniu z pionowymi korespondentami aspektów interfejsu ekranu umieszczonego powyżej.

Master Section
S300 posiada wielofunkcyjną, skondensowaną sekcję główną umieszczoną w prawym dolnym obszarze konsolety. Obszar sekcji Master łączy sekcję monitora, Fader Focus i zestaw klawiszy użytkownika. Sekcja monitora składa się z głównych i dodatkowych enkoderów monitorujących (z wyświetlaczami), klawiszy wyboru źródła oraz DIM, CUT i External. Fader Focus jest pełnym kanałem fizycznym z zestawem klawiszy funkcyjnych, który można ustawić, jako aktualnie wybrany kanał lub zablokować na nim funkcję specjalną.
W prawym górnym rogu znajduje się 5” ekran dotykowy, który zapewnia podgląd mierników FX lub wbudowany miernik Loudness, True Peak i Phasescope co pozwala pozbyć się zewnętrznych urządzeń pomiarowych. Dodatkowo w części master znajdziemy 21 przycisków użytkownika, zapewniających natychmiastową kontrolę nad najważniejszymi funkcjami.

Konfiguracja systemu
System T zawiera wszystkie ustawienia GUI bezpośrednio na dużym ekranie dotykowym konsolety. Kanały lub szyny Bus mogą być dodawane bez zakłóceń sygnałów audio za pośrednictwem bardzo intuicyjnej zakładki Console Configuration. Layer Menager zapewnia intuicyjne i szybkie przypisanie stworzonych kanałów do dowolnego fadera. Konfiguracja Dante I/O jest zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób i działa poprzez unikalny system tagów zaprojektowany przez firmę SSL, który w bardzo przyjazny i bezpieczny dla użytkownika sposób daje możliwość zarządzania urządzeniami znajdującymi się tej samej sieci.


Widok kanału
Szczegółowy widok kanału (Channel View) dostępny jest w centralnym miejscu ekranu głównego. Wejście w widok szczegółowy jest możliwe przez podwójne dotknięcie danego kanału. Podgląd przedstawia jasny i logiczny interfejs z dostępem do wszystkich funkcji. System T umożliwia zmianę kolejności procesów przetwarzania kanału i architektury poprzez proste przeciąganie i upuszczanie poszczególnym ikon procesów. Dodatkowe wyświetlacze SSL Eyeconix umożliwiają szybką identyfikację kanału. Przyciski nad faderami w sekcji Fader Tile współpracują z wybranymi funkcjami Channel View.


Ekran podglądu (Overview Screen)
Podgląd Overview zapewnia podejrzenie wszystkich sygnałów wchodzących i wychodzących do konsolety. Ekran dotykowy, umożliwia realizatorowi natychmiastowy dostęp do kanału lub szyny Bus, która wymaga uwagi (np przesterowanie sygnału). Wybór dowolnego kanału z poziomu Overview przypisuje go automatycznie do Focus Fadera co w szybki sposób daje kontrolę nad nim. Rodzaje kanałów w podglądzie Overview są odpowiednio podzielone i zaznaczone na kolory odpowiadające kolorystyce przy faderach co w łatwy sposób odróżnia rodzaje kanałów.


Stageboxy
Dostępne w formatach; ANALOG, MADI, AES/EBU, SDI, Więcej informacji na: http://www.solidstatelogic.com/broadcast/system-t/s300

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:6]

[img:5]

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz