Nowości od WORK Pro na infoComm2016
WORK PRO zaprezentował swoje najnowsze produkty podczas ostatniej edycji targów InfoComm 2016 w Las Vegas (stoisko C11536), które odbyły się w dniach 4-10 czerwca.
WORK PRO przedstawił produkty z dziedziny profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i oświetleniowych. Kolejny raz firma zaznaczyła swoją obecność na jednej z najważniejszych imprez targowych o zasięgu międzynarodowym. Rok po roku Equipson S.A. umacnia swoją pozycję jako producent referencyjny w segmencie dla profesjonalistów.
Targi InfoComm są znane jako platforma dla spotkań użytkowników i producentów. Na stosiku Equipsona odwiedzający mogli zapoznać się z nowymi możliwościami pracy, najnowszymi informacjami o produktach, takich jak nowa linia systemów WORK PRO SL 210 A.
Poza tym modelem, marka przedstawiła poprzednie modele z serii Arion, Arion 10 i 5, prezentując wszystkie systemy liniowe, które znajdują uznanie wśród profesjonalnych użytkowników dzięki swoim parametrom i wysokiej jakości.
Kolejną bardziej kompaktową gamą systemów jest UDA 16, wyrafinowany czołowy system rozpraszający, który od momentu wejścia na rynek przed kilku laty pozostaje produktem referencyjnym, dzięki swojemu wzornictwu i właściwościom akustycznym.
UDA 16 idealnie nadaje się do pomieszczeń i przestrzeni, gdzie warunki akustyczne pogłębiają problem z pogłosem i mową. Kontynuacją tej koncepcji rozwojowej i wzorniczej jest kolejna nowość autorstwa WORK PRO, czyli WFS 10 CX, kolumna głośnikowa dalekiego zasięgu, zaprojektowana do zastosowań zewnętrznych.
Dzięki klasie odporności IP 55, nie grożą jej zmienne warunki pogodowe. Wyposażona jest w 10-calowy głośnik (?) i 1-calowy przetwornik ciśnieniowy (uzwojenie 1,75 cala), zamontowany na membranie (rozpraszającej?) zaprojektowanej do zastosowania tam, gdzie odległość między głośnikiem WFS 10 CX a widownią wynosi od 20 do 30m.
W części poświęconej instalacjom znajdzie się oczywiście seria NEO oraz seria SCPRO, zapewne najważniejsza w w tym dziale, a także MD 82AX.
MD 82 AX to 8-kanałowy mikser cyfrowy, który ma takie cechy jak dwa osobne filtry, jeden dla wysokich, drugi dla niskich częstotliwości, każdy przypisany dla jednego kanału, funkcję anty-feedback (przesterowanie?), główny kontroler głośności, kodowanie (encoder?) oraz ekran LCD, pozwalający użytkownikowi na poruszanie się po menu głównym i konfigurację urządzenia do pracy z konkretną infrastrukturą nagłośnieniową. W obrębie funkcji Automixer można definiować takie parametry jak TARGET (próg, powyżej którego MD82AX działa) oraz GAIN, z których każdy można konfigurować niezależnie dla obu kanałów.
Ostatnią nowością zaprezentowaną podczas InfoComm 2016 była trzecia wersja oprogramowania WorkCAD. Nowa wersja została gruntownie przeprojektowana i jest teraz pakietem dwóch aplikacji, WorkCAD Designer i WorkCAD Player.
WorkCAD Designer pozwala użytkownikowi tworzyć szczegółowe i spersonalizowane interfejsy graficzne, o zmiennym, zdefiniowanym przez użytkownika kolorze, w zależności od konkretnego projektu.
WorkCAD Player jest aplikacją odczytującą i interpretującą architekturę interfejsów użytkownika. Podstawowe cechy jej najnowszej wersji to m.in.:
- Kontrola urządzeń za pomocą protokołu UDP
- Obsługa funkcji skryptowej przez WorkCAD3 (użytkownik może zaprogramować własne funkcje)
- Zwiększenie bibliotek kontrolowanych przez protokół, z zachowaniem WorkCAD 2
- Obsługa nonnatywnych urządzeń WORKPRO poprzez LM Serial i LM GPIO
- WorkCAD Player będzie dostępny dla systemów Android i IOS
- WorkCAD Designer będzie dostępny w wersji dla Windows i OS