Wywiad z Titusem - wokalistą Acid Drinkers

5 września 2012
5 września 2012 10:31
Grupa Acid Drinkers wystąpi 9 września w ramach pierwszej edycji Summer Fall Festival w Płocku. Na parę dni przed festiwalem lider grupy - Titus opowiada o nadchodzącej nowej płycie, swoim udziale w „Bitwie na głosy”, planach zespołu i niechęci do tabloidowych mediów. 
[img:1]
 
Tomasz „Titus” Pukacki - muzyk, kompozytor, wokalista, znany głównie jako członek zespołu Acid Drinekrs. Od 2012 roku współtworzy formację Anti Tank Nun. Grywał również w Virgin Snatch, Homo Twist i Albert Rosenfield. Pseudonim - Titus, pochodzi od Tytusa de Zoo - bohatera komiksów Tytus, Romek i A'Tomek autorstwa Henryka Chmielewskiego. Od września muzyk będzie zasiadał w jury programu „Bitwa na głosy”.
 

W różnym czasie nagrywaliście utwory z repertuaru Deep Purple, Black Sabbath, The Rolling Stones, Slayer, Metallica. To wynik zmieniających się fascynacji muzycznych?
 
Nie do końca chodzi o zmiany. Po prostu każdy z członków zespołu przynosił i wciąż przynosi to co mu w duszy gra. Potem, zaraża tym cały zespól. Stąd tak różnorodne inspiracje. Deep Purple, Black Sabbath, czy Rolling Stones to akurat zespoły, które miały na nas wpływ jeszcze w latach 90.
 
W tym roku „Infernal Connection” została wybrana „Najlepszą płytą w historii polskiego metalu” w plebiscycie „Machiny”. Też tak oceniacie tę płytę w swojej dyskografii?
 
Nie było łatwo ją nagrywać. Czas był ciężki. Ale z reguły jest tak, że im ciężej idzie nagrywanie tym potem lepszy album. „Infernal Connection” zaliczam do naszej najlepszej trójki. Podczas nagrywania wyrzuciłem ze złości część sprzętu. Wszyscy byliśmy wkurwieni i zmęczeni sobą, a album wyszedł świetnie.
 
Które zespoły w historii metalu są dla was najważniejsze, stanowią absolutną podstawę gatunku? 
 
Ślimak najbardziej ceni sobie Metallicę, dla Popcorna liczy jest Slayer i Kiss. Dla mnie i dla Yankiela ważne jest Black Sabbath. Generalnie wszystkie albumy z lat 1979-84.
 
 
Stanowicie zespół indywidualności, udzielacie się w różnych formacjach. Łatwo się wam razem pracuje? Jak powstają utwory, kto ma decydujący głos? 
 
Różnie bywa, łatwo nie jest. Chyba nie ma jednego lidera, każdy z nas coś wnosi do zespołu.
 
Ślimak rok temu został uznany najbardziej inspirującym polskim perkusistą wszech czasów przez magazyn Perkusista. Do czego was inspiruje w Acid Drinkers? 
 
Czytelnicy magazynu – perkusiści mieli rację! W końcu znają się na rzeczy jak nikt inny. Z lepszym bębniarzem nie miałem okazji grać.
 
Wasza popularność sięga poza scenę stricte metalową. Dostajecie zresztą szereg nagród (choćby 4 Fryderyki w 2011). Jak traktujecie takie wyróżnienia?
 
Fryderyki...To było bardzo przyjemne zaskoczenie. Metal jest u nas niszowy, ale my nie lubimy być tacy, nie chcemy się zamykać na nowych odbiorców. Podobnie było z SuperJedynką, którą otrzymaliśmy. Byłem zaskoczony i mocno ubawiony całym zamieszaniem.
 
Gracie bardzo dużo koncertów, macie jakiś patent na udany występ? Jakiś był dla was szczególnie ważny? Z Deep Purple? Slayerem?
 
Każdy koncert jest dla nas bardzo ważny, do wszystkich podchodzimy indywidualnie. Przed występem robimy zawsze próby. Oczywiście ten z Deep Purple dobrze pamiętamy. Ważny był też ten berliński.
 
Niebawem wydajecie płytę „La Part Du Diable”. Mówicie, że: „gadanie o muzyce, to jak tańczenie o architekturze”, ale może jednak zdradzicie trochę szczegółów?
 
Sami jeszcze jej nie znamy. Właśnie siedzimy, komponujemy i nagrywamy. Obiecujemy, że będzie ostro i rockowo!
 
Gracie od 1986 roku, wydaliście szereg albumów i wciąż starcza wam energii do działania. Jakie macie kolejne plany?
 
Mamy plany na kilka zabawnych, niestandardowych działań, ale teraz nic o tym nie powiem. Dowiecie się wkrótce. Od września wcielam się w nową rolę - będę jurorem programu „Bitwa na głosy”. Z tej okazji zostałem już nawet gwiazdą Pudelka (śmiech). Poza tym, od września rozpoczynam trasę koncertową „The nun is gettin' high”. Z Acidami będziemy też promować „La Part Du Diable”. Szykuję się pracowita jesień. Zaraz  koncertujemy też na w ramach Męskiego Grania. Wszystkich fanów zapraszamy naSummer Fall Festival do Płocka! Już 9 września damy czadu nad Wisłą!
 
 
--------
 
Na Summer Fall Festival zagrają też m.in. Hey, Brygada Kryzys, Farben Lehre i Neuronspoiler oraz reggae'owe Zebra Dub i Dubska.
 
Summer Fall Festival
Płock - plaża nad Wisłą
9 września
wstęp wolny
Pozostałe wywiady
Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Cała prawda o De Mono wg Marka Kościkiewicza (premiera) Marek Kościkiewicz to artysta, o którym można śmiało napisać „człowiek orkiestra”. Założyciel i pierwszy lider zespołu De Mono. Autor muzyki i tekstów do największych hitów tej, zasłużonej dla polskiej muzyki, formacji. Video wywiad z założycielami firmy Polsound na 30-lecie działalności Wywiad z ojcami założycielami firmy Polsound-Wojciechem Puczyńskim i Jackiem Karałowem, która obchodzi 30 lecie swojej działalności. Była to doskonała okazja do poznania polskich realiów lat 80-tych. Zapraszam na wywiad Wywiad z Grzegorzem Skawińskim podczas Gitarowego Rekordu Świata Wywiad z Grzegorzem Skawińskim - gitarzystą, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest on członkiem zespołu Kombii, a przedtem występował m.in. w grupach: Kombi, Skawalker i O.N.A. Rozmawialiśmy m.in. o jego... Ciekawy wywiad z Mieczysławem Jureckim Wywiad z Mieczysławem "Mechanikiem" Jureckim - wybitnym basistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Kojarzony jest on przede wszystkim z Budką Suflera, ale w swojej imponującej i bardzo owocnej karierze, ma też na koncie współpracę z...
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz