Lider głosem zespołu

Przegląd mocnych cytatów mocnych autorów. Autor: Łukasz Kaliszewski • 8 maja 2015

Czasem aspołeczni, częściej apolityczni, innym razem areligijni. Niekiedy aroganccy, zazwyczaj oryginalni, wyraziści, choć trudni do zaszufladkowania.

Frontmani, bez względu na gatunek muzyczny uprawiany przez ich zespoły, wydają się być głosem kapel nie tylko w sensie wokalnym. Drażniący się z opinią publiczną, nadają wydźwięk swoim formacjom, a nierzadko stają się głosem pokolenia lub epoki. Przypomnijmy tylko kilka z długiej listy mocnych cytatów.

 

[img:2]

Nasza muzyka jest zdolna wywołać chwiejność emocjonalną, zachowanie patologiczne, a nawet bunt i rewolucję.

Paul McCartney (The Beatles)

 

[img:3]

Nie chciałem powiedzieć, że nie wierzę w Boga i w opowieść o Jezusie Chrystusie. Wierzę, że Chrystus był bożyszczem tłumu, kimś w rodzaju gwiazdy rocka, swoistym rewolucjonistą. Bóg jest dla mnie czymś, co sam tworzę - nowy utwór to jest mój Bóg. Chciałem się przyjrzeć, jak ludzie postrzegają Boga.

Marilyn Manson

 

[img:4]

Przemoc nie zawsze jest zła. Dopiero zauroczenie przemocą jest złem.

Jim Morrison (The Doors)

 

[img:5]

Człowiek w naszych czasach walczy z rzeczami, z którymi nie powinno się walczyć, bo są nieuchronne. Istnieje ogromna presja, żeby być sprawnym i megaestetycznym. A starość, tak zresztą jak śmierć, po prostu jest. Buddyści twierdzą, że jeżeli jesteśmy w stanie zawalczyć z jakimś problemem, to powinniśmy to zrobić, natomiast jeśli nie da się z czymś walczyć, to trzeba przestać o tym myśleć, bo to nie ma sensu.

Kasia Nosowska (Hey)

 

[img:6]

A ten krótki postój, który nazywamy życiem i którym tak się strasznie martwimy, to nic innego jak tylko niewielka weekendowa odsiadka w pudle w porównaniu z tym, co przyjdzie wraz ze śmiercią.

Kurt Cobain (Nirvana)

 

[img:7]

Tak na marginesie, umiałem już trzymać się melodii, gdy zaś przeskakiwałem do wysokich tonów, nie pękały szyby, a miejscowe kocury nie chciały się ze mną parzyć.

Ozzy Osbourne (Black Sabbath)

 

[img:8]

Gwiazdy pop są ustawione: koncerty z playbacku, teksty kolegi, melodia ze Stanów i jedziem z k***ą.

O.S.T.R. (Tabasko)

 

[img:9]

Motörhead nie jest niedemokratyczny, ale nie uważam, że to jest w porządku, żeby wymachiwać swoim penisem, kiedy ludzie są zajęci własnymi sprawami i być może nie chcą tego oglądać.

Lemmy Kilmister (Motorhead)

 

[img:10]

Są takie dni, jest miejsce i czas, kiedy trzeba być ojcem, trzeba iść na wywiadówkę, trzeba robić zakupy, trzeba zrobić chilli na obiad, a małemu naleśniki, bo nie lubi chilli (...) a kiedy jest czas wolny, nie ma dzieci, to oczywiście mogę spaść z dywanu na łeb.

Titus (Acid Drinkers)

 

[img:11]

Kardiolog mi powiedział, że mam serce 25-latka. I ja się tak czuję. Jak się obracasz w kręgu ludzi młodych, a tak jest ze mną, to się czujesz młodo. Poza tym, jak już mówiłem, uwielbiam to co robię, koncerty dają mi wielki power. I jeszcze należę do tej mniejszości, która może się z tego utrzymać. W związku z tym sprawa jest prosta. Chcę grać do śmierci…

Kazik Staszewski (Kult, KNŻ, El Dópa, Buldog)

 

[img:12]

Muzyka, którą gramy wymusza taką, a nie inna manierę wokalną. Pies szczeka, kot miauczy, deathmetalowi wokaliści growlują.

Nergal (Behemoth)

 

[img:13]

Pamiętam, że pod koniec piep****y piec dymił, dym wydobywał się z tyłu jeb***go wzmacniacza! George się, k***a, drze: „Nie przestawaj!” Ja siedzę tam, nap*****lam, ile wlezie, i widzę, jak dym wypełnia jeb**y pokój. Trwało to do końca i wtedy ten piec normalnie się, k***a, chyba poddał, zrobił „Blaaaaah!” Stopił się. "Let There Be Rock" był albumem, gdzie się normalnie gotowało.

Angus Young (AC/DC)

 

[img:14]

(Mógłbym być) dyktatorem Norwegii. Choć nie pogardziłbym też stanowiskiem dyktatora świata, gdyby mi je ktoś zaproponował.

Varg Vikernes (Burzum)

 

[img:15]

Podkopujcie ich pompatyczne autorytety, odrzucajcie ich prawa moralne, waszym znakiem rozpoznawczym niech będzie anarchia. Róbcie tak wiele chaosu i zakłóceń jak to możliwe, ale nie pozwólcie wziąć się przez nich żywcem.

Sid Vicious (Sex Pistols)

 

[img:16]

Kiedy słucham muzyki, nie chcę słyszeć o kwiatkach. Lubię tam śmierć i zniszczenie.

Jonathan Davis (Korn)

 

[img:17]

Jest pewna określona liczba piosenek o ci**ch, morderstwach i Bogu, które możesz napisać. Mnie jeszcze trochę ich zostało…

Nick Cave (Nick Cave & The Bad Seeds, Grinderman)

 

[img:18]

Zasadniczo, to chyba jednak chciałem grać reggae.

Roman Kostrzewski (Kat)

 

[img:19]

(…) byłem święcie przekonany, że już do końca życia będę zamiatał ulice. To była świetna praca i nie wymagała wchodzenia w żadne układy. To była nisza dla mnie (…). W pewnym momencie zostaliśmy królami zamiataczy Starego Rynku w Poznaniu. Bardzo mi się ta praca podobała.

Grabaż (Pidżama Porno, Strachy na Lachy)

 

[img:20]

Byłem dosyć szczęśliwy, stojąc tam i grzmocąc, grając wszystko co tylko potrafiłem - to frajda. Dzisiaj widuję czasami młode grupy robiące dokładnie to samo. Teraz chyba nazywa się to „trash”. To znowu to: po prostu dzieciaki, które nie potrafią grać, i wkurzające się wszystkim. To rewelacyjne. To coś, co wszyscy robiliśmy. Znaczy, Dave potrafił trochę grać, ale żaden z pozostałych już nie.

Roger Waters (Pink Floyd)

 

[img:21]

Niektórzy zamiast zająć się swoim najbliższym otoczeniem, skończyć jakąś szkołę czy kurs i znaleźć nową zajawkę, wolą pomstować na wyimaginowanych wrogów. Jakbym był kolesiem, który skończył podstawówkę i codziennie wstaje wcześnie rano do pracy, a jedyne co ma, to piątkowe i sobotnie wieczory, kiedy sobie może przyp*****lić w palnik, to też byłbym mega sfrustrowany i zadawałbym sobie pytanie: czy tak moje życie będzie wyglądało do końca? Też jestem kolesiem, który mówi: je**ć system.

Vienio (Molesta Ewenement)

 

[img:22]

Kiedy myślę o dzieciakach oglądających telewizyjne programy jak American Idol czy The Voice, które potem myślą: Ach, OK, to tak stajesz się muzykiem, stoisz w linii przez pięć pier*****ych godzin z ośmiuset osobami w centrum kongresowym i wtedy śpiewasz z całego serca dla kogoś i oni ci powiedzą, że to nie jest k***a wystarczająco dobre. Umiesz sobie to wyobrazić? To niszczy kolejne pokolenie muzyków!

Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana)

 

[img:23]

 

Śmieszne jest to, że nigdy nie zobaczysz ateistycznego albo satanistycznego protestu. Oni czują się dobrze z tym, co wyznają. Tylko chrześcijanie się burzą, są nieszczęśliwi, kiedy innym jest dobrze ze swoja wiarą.

Kerry King (Slayer)

 

[img:24]

(...) nieprawdą jest, że wszystkie piosenki (o miłości - przyp. red.) są o miłości, że wszystkie filmy są o miłości. Przecież to jest absolutne kłamstwo. Właśnie bardzo niewiele piosenek jest o miłości i bardzo wyjątkowa, niewielka ilość filmów jest o miłości. A reszta? Reszta jest o tym jak pop*****leni są ludzie. Gdzieś w tym ludzie przeplatają jakiś wątek, że oni chcieliby z tego pop*******ństwa wyskoczyć, ale to jeszcze nie jest miłość.

 

To jest ewentualnie tęsknota za tym, że ktoś kiedyś otarł się o miłość i miał takie wrażenie, że właśnie oto stał się człowiekiem naprawdę, że udało mu się wykonać tę transgresję jedyną, zasadniczą, prawdziwą, że nagle z tego małego zwierzęcia, które chce tylko mi-mi-moje-ja-dla mnie-ruchać-żreć-srać-spać zrobiło się COŚ, otwarła się nagle w tym małym zwierzęciu jakaś przestrzeń boska. I tym dla mnie jest to słowo na "mi".

Budyń (Pogodno)

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz