8 lutego 2021 12:00
Info Lauda Central Europe Lauda Central Europe tel: +48 (58) 555 06 60 www.laudacentral.eu

Gibson pokazał nowe modele podczas NAMM online 2021

Przez ostatnie 127 lat Gibson był synonimem tworzenia i kształtowania dźwięku. Dzięki instrumentom, które inspirują legendarnych artystów i wychowują nowych graczy w każdym pokoleniu i gatunku muzycznym, Gibson stał się prawowitym liderem w branży.

W tym roku, wraz z zaangażowaniem wszystkich artystów, Gibson pokazał, że rok 2021 przenosi markę na kolejny poziom. Zaprezentowano nowe kolekcje współpracując z artystami wirtualnie podczas Winter NAMM 2021, a także na kanałach Gibson w tym Gibson TV, Instagram i Facebook.

Gibson Experience na NAMM 2021 obejmował codzienne wywiady i panele z artystami Gibsona, inżynierami, występy na żywo, premiery nowych produktów i ekskluzywne filmy z rodziny Gibson Brands podczas wydarzenia NAMM Believe In Music za pośrednictwem portalu Gibson znajdującego się pod adresem: hello.gibson.com/namm. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i pierwsze zdjęcia zaprezentowanych nowości na 2021 rok od Gibsona.

 

Dywizja Gibson USA

Kolekcja Gibson Original Collection. Należą do niej legendarne Les Paul Standard z lat 50. i 60. oraz nowość na 2021 rok - Non-reverse Thunderbird Bass posiadający 34-calową skale oraz ulepszony korpus poprawiający równowagę, który dostępny będzie w oryginalnych kolorach, w tym Inverness Green, Sparking Burgundy i Pelham Blue.

 

[img:2]
Od góry: Gibson Non-reverse Thunderbird Bass Inverness Green, Sparking Burgundy i Pelham Blue

 

Gibson Modern Collection wprowadza natomiast nową erę innowacji w ręce graczy na różnych poziomach i gatunkach muzycznych. Coś, co Orville Gibson rozpoczął w 1894 roku, a Ted McCarty napędzał w latach 50-tych i 60-tych.

Kolekcja zawiera wiele współczesnych aktualizacji, które gracze przyjęli z entuzjazmem, takich jak: lżejsze korpusy, systemy push-pull do przełączania między cewkami, przetworniki Burst Bucker i P90, innowacyjne wąskie szyjki z asymetrycznymi profilami, wyprofilowane korpusy dla łatwego dostępu do najwyższych progów. W 2021 roku dostępna również będzie kolekcja ES Made In Nashville obejmująca modele: ES 339ES 339 Figured i ES 335 Satin.

 

[img:3]
Gibson ES 335 Satin Vintage Natural

 

W 2021 roku, Gibson rozszerza współpracę z artystami, dodając nową sygnaturę "Kirk Douglas SG", opracowaną wraz z kapitanem Kirkiem Douglasem z The Roots. Ponadto, zaprezentowano też Slim Harpo ES 330, a także nadchodzącą linię basów, gitar Thunderbird i nie tylko z G2 Genem Simmonsem. Gitara Slasha "Victoria" dołącza z kolei do kolekcji Slash wraz z trzema innymi modelami Les Paula i dwoma J-45. Znajdziemy tu gitary Gibsona, z których Slash korzystał w swojej karierze, inspirując wiele pokoleń graczy na całym świecie.

 

[img:1]

 

Dywizja Gibson Custom Shop

Gibson Custom Shop Historic Collection definiowana jest przez mistrzowskie techniki lutnicze, które ucieleśniają DNA marki, w tym niezwykle dokładne odtworzenie kultowych kształtów Gibsona obejmujących elementy elektryczne i akustyczne z wyjątkową dbałością o szczegóły.

Nowością na rok 2021 jest 60th Anniversary 1961 SG z Sideways Vibrola w kolorze Cherry Red VOS oraz 60th Anniversary 1961 SG Custom z Sideways Vibrola w kolorze Classic White VOS.

 

[img:4]

Gibson 60th Anniversary 1961 SG Cherry Red VOS i 60th Anniversary 1961 SG Custom Classic White VOS

 

Gibson Custom Shop Modern Collection wykorzystuje natomiast najnowocześniejsze techniki projektowania i innowacje, które nadal napędzają branżę. Custom Shop Modern składa się z bardzo eleganckich, doskonałych tonalnie i wyjątkowo ręcznie wykonanych instrumentów.

Jeśli chodzi o sygnatury z Gibson Custom Shop, to wśród nowości znajdziemy, między innymi, Marcus King 1962 ES-345, Peter Frampton „Phenix” Les Paul Custom VOS, Jerry Cantrell „Wine” Custom oraz Sergio Vallin (Mana) 1955 Les Paul Bigsby.

 

[img:7]
Gibson Marcus King 1962 ES-345

 

The Custom Shop Murphy Lab

Murphy Lab to nowość w Gibson Custom Shop. Dywizja będzie kierowana przez Toma Murphy'ego i poświęcona sztuce postarzania gitar przy użyciu najnowszej i najbardziej wyrafinowanej technologii i narzędzi. Każdy rzemieślnik z Murphy Lab został przeszkolony przez Toma Murphy'ego, aby jak najlepiej oddać różne poziomy zużycia gitar - od Ultra Light do Ultra Heavy. Murphy Lab będzie oferować kolekcję Murphy Lab z opcjami postarzania dla produktów Made to Measure. Każdy postarzany instrument Murphy Lab przechodzi oddzielną ścieżkę przez Custom Shop, otrzymując nową formułę lakieru. Każdy instrument to także wyjątkowe dzieło sztuki, które zapewnia najwyższy wygląd, styl i wrażenia z użytkowania gitar vintage.

 

Gibson Acoustic and Gibson Acoustic Custom Shop

Wykonane w Bozeman w stanie Montana, Gibson Acoustics to szczyt jakości i doskonałości dźwięku. Każdy instrument ma celebrować dziedzictwo Gibsona poprzez dokładność, autentyczność, piękno i dbałość o szczegóły.

 

Nasze gitary akustyczne definiują dźwięk od 127 lat i zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo i wprowadzić nowe kultowe instrumenty w ręce nowych pokoleń muzyków.

 

Acoustic Custom Shop Historic Collection zawiera: 1942 Banner J-45, 1942 Banner Southern Jumbo, 1934 Jumbo, 1936 Advanced Jumbo, 1939 J-55, 1952 J-185, 1957 SJ 200, 1960 Hummingbird, Pre-war SJ 200 Rosewood i wiele więcej.

Gibson Acoustic Original Collection to standard gitar akustycznych. Kultowe kształty i elementy, które zapoczątkowały rewolucję, maskownice, tunery i mostki w stylu vintage, tradycyjne inkrustacje i antyczne wykończenia definiują kolekcję Original.

Kolekcja Gibson Acoustic Modern oferuje z kolei nowoczesne podejście do klasycznych kształtów z innowacyjnymi aranżacjami, które odpowiadają wymagającym potrzebom dzisiejszego gracza. Nowoczesne brzmienia, łatwe do grania gryfy SlimTaper z bardziej płaskim promieniem podstrunnicy, zamknięte tunery o wysokim współczynniku i zaawansowane systemy pickupów dopełniają kolekcję Modern. Kolekcja opiera się na dziedzictwie Gibsona i innowacji, wprowadzając nowoczesne funkcje i kształtując dźwięk dla przyszłych pokoleń.

Nowością na rok 2021 jest 12-strunowy model J-45 Standard, a także nowe kolory odzwierciedlające zasady Kolekcji Modern, w tym J-45 Standard w kolorze Cherry, Hummingbird Standard w kolorze Vintage Sunburst oraz SJ-200 w kolorze Wine Red i Autumn Burst.

 

[img:6]

Od góry: Gibson Hummingbird Standard Vintage Sunburst i SJ-200 Wine Red

 

Gitary sygnowane przez artystów Gibson Acoustic obejmują nowe modele Orianthi SJ 200, Tom Petty SJ-200 Wildflower, Noel Gallagher J-150 i modele Slash Collection J-45.

 

[img:5]

Gibson Orianthi SJ 200

 

Wykorzystując swoją kultową przeszłość i wychodząc w innowacyjną przyszłość, Gibson przygotował grunt pod nową erę kształtowania dźwięku dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 

Gitary Elektryczne Akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz