9 marca 2020 11:00

10. edycja Fingerstyle Feeling Festival już w kwietniu

Fingerstyle Feeling Festival już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych grodu nad Prosną. To dla prawdziwych miłośników gitary akustycznej obowiązkowy punkt na mapie Polski. Mimo wielu lat trwania Festiwal cieszy się stałą, wysoką frekwencją oraz stanowi wciąż żywą i dynamicznie rozwijającą się formułę prezentującą najistotniejsze projekty artystyczne, realizowane przez uznanych w świecie gitarzystów posługujących się techniką fingerstyle.

Pomysł na organizację tego wydarzenia zrodził się z pasji i zamiłowania do subtelnych brzmień gitary akustycznej. Do dziś w ramach Festiwalu odbyło się 30 znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd z zagranicy. Formuła Festiwalu, poczynając od drugiej edycji, przybrała format międzynarodowy, a dziś  bez gwiazd, które przyjeżdżają z różnych zakątków świata (m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Brazylia, Wielka Brytania, Włochy), trudno sobie to wydarzenie wyobrazić. Trudno też wyobrazić sobie Festiwal bez wspaniałej publiczności, która do Kalisza przybywa z najodleglejszych regionów Polski. W czym zatem tkwi tajemnica niesłabnącego zainteresowania tak niszowym wydarzeniem?

To przede wszystkim ekskluzywność proponowanej muzyki, przemyślany dobór programu, wysoki poziom wykonywanych kompozycji, wspaniali i utalentowani mistrzowie tego instrumentu oraz niezwykła atmosfera, dzięki której artyści, uczestnicy konkursu i odbiorcy czują się podczas tego gitarowego święta tak, jakby byli jego częścią.

Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski i świata (Indie, Izrael, Białoruś)  swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z profesjonalną oceną. Jest także znakomitą okazją do wymiany międzynarodowych doświadczeń młodych muzyków. Do dziś w konkursach wzięło udział ponad 110 gitarzystów. Jest zatem czym się chwalić!

Przed nami 10. – jubileuszowa edycja Festiwalu. Już wkrótce budynek Centrum Kultury i Sztuki wypełni się magią subtelnych dźwięków gitary akustycznej. Jakie nowe propozycje przygotowaliśmy dla Państwa z tej okazji? Czym wzbogaciliśmy i uatrakcyjniliśmy dotychczasową formułę Festiwalu? W jakim kierunku będziemy zmierzać w kolejnych latach? Spójrzcie Państwo sami. Oto program 10. Fingerstyle Feeling Festival.

 

[img:1]

 

Piątek 17 kwietnia,  godz. 19.00

Koncert laureatów - 1. miejsca poprzednich edycji konkursu. Zagrają:

 • Michał Łoniewski
 • Piotr Szumlas
 • Michał Prątnicki
 • Janek Pentz
 • Magdalena Kowalczyk
 • Robert Oleksa
 • Przemysław Przywara
 • Kacper Skrodzki

 

Gwiazda wieczoru: Jon Gomm (Wielka Brytania)

 

Sobota 18 kwietnia, godz. 10.00 - 12.00

Konkurs dla gitarzystów:

 • 13.00 - 15.00 - Warsztaty - prowadzący Jon Gomm
 • 18.45 - Koncerty gwiazd: Mikromusic, Jacob Raagaard (Dania), Antoine Dufour (Kanada)

 

Wydarzenia towarzyszące 10. Fingerstyle Feeling Festival

 
 • 17 - 18 kwietnia - Wystawa wysokiej klasy asortymentu gitarowego polskich producentów
 • 18 kwietnia - Minikoncerty gitarowe - wieża ratuszowa, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu, ul. Poznańska 79 i Toruńska 7

 

 

 

Jon Gomm

Jon Gomm to pierwszy międzynarodowy artysta, którego gościliśmy podczas 2. edycji Fingertyle Feeling Festival w 2012 roku. W Kaliszu wystąpi jako headliner, podczas pierwszego dnia Festiwalu. Jon Gomm to pochodzący z Anglii wokalista, autor tekstów i wykonawca. Światową popularność zdobył dzięki utworowi „Passionflower”, który opublikował za pośredni-ctwem serwisu YouTube. Utwór w bardzo krótkim czasie osiągnął wielomilionową ilość odtworzeń, foto Jakub Seydak, a Jon stał się artystą rozpoznawalnym. Od tego czasu zagrał niezliczoną ilość koncertów na całym świecie. W Kaliszu usłyszymy najbardziej znane utwory artysty takie jak: „Passionflower”, „Ain’t Nobody”, „Everything”, „Gloria” oraz entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy, którzy byli na koncercie Jona w Kaliszu „High & Dry”.

 

[img:2]

 

Jacob Raagaard

Jacob Raagaard to bardzo młody lecz niezwykle utalentowany i dojrzały artysta, któremu w podróży muzycznej zawsze towarzyszy gitara Weissenborn. Jacob w swojej twórczości łączy tradycyjne brzmienie z nowoczesnym. Utwory są pełne korzeni blues’owych, których dopełnieniem są dźwięki muzyki współczesnej oraz harmonii kojarzonej z artystami posługującymi się techniką fingerstyle. Jacob szukając inspiracji dla swojej twórczości odwiedza najodleglejsze zakątki ziemi. Emocje, których wówczas doświadcza zamienia w dźwięki i… przenosi na obraz, tworząc w ten sposób teledyski do swoich utworów.

 

[img:3]

 

Antoine Dufour

Antoine Dufour to artysta znajdujący się w Top 10 gitarzystów fingerstyle’owych wszechczasów! Jest jednym z pierwszych muzyków, którzy związali się z wytwórnią CandyRat Records w okresie, gdy wytwórnia stawiała pierwsze kroki w serwisie YouTube. Antoine to zdecydowanie klasyk wśród gitarzystów posługujących się techniką fingerstyle.   Styl, który wypracował przez lata jest bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Po latach koncertowania na całym świecie, Antoine zdecydował się na założenie własnego studia nagraniowego, w którym realizuje albumy wielu znanych gitarzystów posługujących się techniką fingerstyle. Wśród nich są m.in. Calum Graham czy Daniel Padim - artyści, którzy gościli w Kaliszu przy okazji 5. oraz 6. edycji Festiwalu.   

Antoine Dufour przez wielu gitarzystów uznawany jest za artystę, który nie tylko w sposób mistrzowski gra na gitarze akustycznej, ale również wydobywa z niej wszystko, co najlepsze pod kątem produkcji studyjnej.
Artysta odwiedzi Polskę po raz pierwszy i będzie  to jedyny jego koncert w naszym kraju!

 

[img:4]

 

Mikromusic

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art. Jego muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako mikromusic. W jego twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach. W ciągu całej swojej działalności wydał trzy bardzo ciepło przyjęte albumy koncertowe. Grał na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open'er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy, Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertował również za granicą, między innymi w Japonii (Blue Note Tokyo), Niemczech, Estonii, Czechach, Białorusi, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy Rumunii. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

Ważnym aspektem działalności Mikromusic jest wizualna strona ich twórczości. Teledyski zespołu były wielokrotnie nominowane i nagradzane na takich festiwalach jak : Yach Film Festival, Camerimage, Berlin  Music Video Awards. Liderką zespołu jest Natalia Grosiak - wokalistka, tekściarka i kompozytorka, współpracująca z takimi tuzami polskiej sceny muzycznej jak Smolik, Leszek Możdżer, Skubas, Kev Fox, Renata Przemyk, L.U.C, Mioush.

 

[img:5]

 

Zespół stworzył muzykę do filmów „Chemia” (reż. Bartek Prokopowicz) oraz „Konfident” (reż. Juraj Nvota) oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” (reż. Konrad Imiela) dla Teatru Muzycznego Capitol. Oglądalność teledysków Mikromusic na Youtube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019.

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy. Podczas trasy zespół promuje swoje ostatnie wydawnictwo pt. "Mikromusic z Dolnej Półki"

 

[img:6]

 

Gitary
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz