28 listopada 2019 12:00

Breedlove, gitary jak żadne inne

Breedlove to jedna z najmłodszych amerykańskich firm produkująca gitary akustyczne, mandoliny, ukulele. Założona w małej miejscowości Bend w stanie Oregon, w 1992 roku wspólnie przez Larry’ego Breedlove’a i Steve'a Hendersona. Dwa lata później jedynym właścicielem firmy został brat Larry’ego - Kim Breedlove. Idea jaka przyświecała założeniu firmy to zbudować instrumenty akustyczne, jak żadne inne. Innowacyjne projekty, unikalne materiały i nietuzinkowa estetyka, to klucz do ich sukcesu.

Pierwsze autorskie modele produkowane są do dziś w kształtach: Concertina, Concert i Concerto i zostały one zaprezentowane na targach NAMM w roku powstania firmy. Wśród innych modeli rozpoznamy także bardziej popularne kształty gitar, jak: Auditorium, Dreadnought, Jumbo, Parlor. 

 

 

Dziś Breedlove to nie tylko doświadczeni lutnicy posługujący się zaawansowanymi narzędziami, w nowoczesnym miejscu pracy i tworzącymi tylko gitary, ale… to ludzie z pasją tworzący „muzyczne dzieła sztuki” z dźwiękową perfekcją, dbałością o kunszt i oszałamiającą estetykę.

Można się o tym przekonać już od najtańszej produkowanej przez nich serii Discovery, a później poprzez następne serie Pursuit, Pursuit Exotic, Solo, Stage, Stage Exotic. Mimo, że projekty tych instrumentów zrealizowane zostały w Bend, a wykonanie w Chinach, to przechodzą profesjonalny proces kontroli jakości i setup w siedzibie firmy.

 

[img:10]

 

Amerykańskie serie to: USA, Oregon Myrtlewood, Oregon Sitka - Myrtlewood, Frontier, Premier, Legacy. Dostępne tu kształty korpusów to: Concertina, Concert i Concerto. Firma Breedlove posiada też swój Custom Shop i jest to seria Masterclass, w której możemy stworzyć swój model w kształcie korpusu autorskiego. Do tego służy specjalnie przygotowany formularz na stronie producenta. A jeśli chcecie stworzyć custom’ową gitarę w innym popularnym kształcie zajrzyjcie tutaj.

 

Serie gitar Breedlove

 

DISCOVERY, to seria otwierająca. Dedykowana jest dla początkujących gitarzystów. Wszystkie instrumenty w tej serii zawierają litą przednia płytę ze świerku sitka lub mahoniu, mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę. Łączenie gryfu z korpusem klejone jest na jaskółczy ogon. Siodełko jest grafitowe. Modele CE zawierają elektronikę Fishman Presys I lub Fishman T. W standardzie otrzymujemy pokrowiec z logo Breedlove.

 

[img:1]
Breedlove Discovery Concerto

 

PURSUIT i PURSUIT EXOTIC to najpopularniejsze serie gitar akustyczno-elektrycznych. Brzmienie, design i niezawodność sprawiają, że gitara staje się profesjonalnym instrumentem na scenie. Na przedniej płycie dostępne jest do wyboru lite drewno: świerk sitka, cedr, mahoń lub koa. Łączenie gryfu z korpusem także na jaskółczy ogon. Siodełko jest już kościane, gryf mahoniowy, a podstrunnica z ovangkol. Za dźwięk odpowiada LR Baggs EAS. Miękki pokrowiec z logo firmy zabezpiecza gitarę w standardzie.

 

[img:2]
Breedlove Pursuit Exotic Concert Ghost CE

 

SOLO, to seria gitar elektro-akustycznych specjalnie zaprojektowana, aby spersonalizować wrażenia z gry, gdyż ma otwór boczny Sound Monitor. Lity czerwony cedr na topie, afrykański ovangkol na bokach i tylnej płycie nadają tej serii ciepłą barwę. Dostępne są wersje 6 i 12-strunowe, nylonowe i basowe. Każdy z instrumentów jest wyposażony w niezawodną elektronikę LR Baggs EAS VTC i gruby wyściełany gigbag Deluxe. 

 

[img:3]
Breedlove Solo Jumbo Bass CE

 

STAGE i STAGE EXOTIC to serie wykonane w całości z litego drewna. Na przedniej płycie jest do wyboru: mahoń afrykańskiego lub świerk sitka. Boki i tył: mahoń, myrtlewood, ziricote. Ponadto gitary te posiadają mahoniowe gryfy i hebanowe podstrunnice. Instrumenty są wyposażone w niezawodną elektronikę LR Baggs EAS VTC i gruby wyściełany gigbag Deluxe. 

 

[img:4]
Breedlove 2018 Stage Concert E

 

USA, to pierwsza seria produkowana w Ameryce. Całkowicie zrobiona z litego drewna. Na przedniej płycie mamy mahoń lub świerk sitka, tył i boki są mahoniowe. Łączenie gryfu z pudłem rezonansowym w konstrukcji bolt-on. Gryf wykonany z mahoniu, z podstrunnicą z hebanu. Zrezygnowano w niej z „ciężkiego” lakierniczego wykończenia, posiada tylko finish satynowy. Dodatkowo binding i zdobienia zminimalizowane po to, by osiągnąć najlżejszą wagę (o 30%) i najżywsze brzmienie. W standardzie otrzymamy do gitary twardy futerał Deluxe z logo firmy. 

 

[img:5]
Breedlove USA Concertina E Mahogany-Mahogany

 

W seriach OREGON, Breedlove bazuje na lokalnym drzewie Myrtlewood i jest to fundament tej serii. Odznacza się ono wyraźnym basem, mocnym środkiem i świetnym wysokim tonem, który dobrze się komponuje w miksie. Instrumenty są w pełni lakierowane. Klonowe ręcznie robione gryfy wkręcane do pudła rezonansowego z hebanową podstrunnicą to element wspólny tej niejednokrotnie nagradzanej serii. 

 

[img:6]
Breedlove 2019 Oregon Concert CE

 

Najmłodsza seria to FRONTIER. Tu w jednym instrumencie użyte jest drzewo z tego samego lasu i jest to mahoń honduraski. To drewno ma większą gęstość niż sitka, a to umożliwia użycie cieńszej grubości do zwiększenia nośności i projekcji dźwięku. Każdy Frontier jest fabrycznie wyposażony w elektronikę LR Baggs EAS VTC i jest wyposażony w luksusowy twardy futerał Breedlove.

 

[img:7]
Breedlove Frontier Concertina E

 

Seria PREMIER, to klasyczny przepis na świetną sześciostrunową gitarę akustyczną typu flat-top. Tył i boki są z palisandru wschodniego, świerk Sitka na przedniej płycie, gryf z honduraskiego mahoniu i afrykańska hebanowa podstrunnica. Fabryczny preamp to LR Baggs EAS VTC.

 

[img:8]
Breedlove Premier Concert Copper CE

 

LEGACY to wyjątkowa seria trzech modeli, w której każdy został stworzony z innych gatunków drewna. Gryf z mahoniu honduraskiego z hebanową podstrunnicą i kościanym siodełkiem oraz najwyższy model przedwzmacniacza LR Baggs Anthem TRU-Mic, to cechy wspólne.  

 

[img:9]
Breedlove Legacy Concerto E

 

Breedlove dzięki procesowi Sound Optimization przygotowuje każdy instrument z odpowiednią sztywnością kształtu korpusu do preferowanego stylu gry. W katalogu i na stronie producenta mamy informację przy każdym instrumencie dla jakiego stylu gry jest stworzony. Informują o tym trzy litery H, V i L:

 

  • H  |  Heavier Play, Strumming - cięższe / mocniejsze granie: tradycyjne ustawienie dla gitary akustycznej, większa akcja z zachowaniem największej wygodna dla wykonawcy; 
  • |  Versatile Play, Multiple Styles - wszechstronna gra, różne style: dobrze wyważonym pomiędzy H a L;
  • L  |  Lighter Play, Fingerstyle - Lżejsza gra: zbalansowanie brzmienie skupione na klarowności pojedynczego dźwięku;

 

Gitary Akustyczne Elektroakustyczne Ukulele

Gdzie kupić?

Breedlove Breedlove breedlovemusic.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz