20 grudnia 2006 10:49
Info Salony Muzyczne RIFF Salony Muzyczne RIFF tel: +48 22 543 92 60 www.riff.net.pl

Replika gitary Fender Stratocaster "Blackie" w RIFF!

Już w dniach 5-8 stycznia 2007 replikę gitary Fender Stratocaster "Blackie" będzie można obejrzeć w salonie muzycznym Riff w Warszawie (Pl. Konstytucji 5).
 
Taka okazja już się nie powtórzy. Zapraszamy! Gitara „Blackie” została przekazana przez dystrybutora marki Fender na ręce Jurka Owsiaka w celu wystawienia na aukcji podczas XV finału fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała suma osiągnięta podczas aukcji organizowanej przez WOŚP wpłynie na konto fundacji.
 
Dochód uzyskany ze sprzedaży "Blackie" zostanie przeznaczona na ratowanie dzieci poszkodowane w wypadkach drogowych oraz naukę udzielania pierwszej pomocy. www.aukcje.wosp.org.pl www.riff.net.pl
 
 
Legenda o "Blackie"
 
źródło: Aplauz Sp. z o.o. ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dabrowa tel./fax. : (+ 48 22) 751 42 39 http://www.aplauzaudio.pl
[img:2]Legendarna gitara Fender Stratocaster „Blackie” została samodzielnie skonstruowana przez Erica Claptona w koncu lat 60 z elementów trzech najlepszych gitar z kolekcji mistrza. Dzieki temu stała sie najbardziej oryginalna i zarazem charakterystyczna gitara na całym swiecie. W roku 2004 „Blackie” została wystawiona na aukcje z której dochód miał zasilic konto powstałego przy udziale Claptona, centrum leczenia uzaleInien Crossroads Centre w Antigua. Podczas licytacji „Blackie” osiagneła niewyobraIalna cene 959 000 $. W tym czasie była to najwyIsza cena na swiecie jaka została przeznaczona na zakup gitary i tym samym „Blackie” stała sie najdro sza gitara swiata. [img:1]  
Po zakonczonej aukcji „Blackie” została wypoIyczona przez pracowników Fender Custom Shop gdzie została poddana szczegółowym badaniom i pomiarom w celu idealnego odwzorowania oryginału. Dzieki pracy specjalnego zespołu najlepszych lutników i konstruktorów Fender Custom Shop oraz samego Erica Claptona „Blackie” została zrekonstruowana z dbałoscia o najdrobniejsze szczegóły poczawszy od sladów zarysowan i ubytków lakieru, skonczywszy na rdzy pokrywajacej metalowe elementy, dokładnie w tych samych miejscach co na oryginale.
 
Wykonane w roku 2006 repliki gitary „Blackie” równieI posiadaja znaki upływajacego czasu i grania, do których naleIa m.in.: zuIyty do Iywego drewna korpus, slady na gryfie wytarte reka samego mistrza, slady od papierosów wypalone na główce gitary podczas niezapomnianych improwizacji oraz idealnie odtworzony oryginalny futerał. Wszystkie czesci, przetworniki i elektronika powstały w oparciu o niezwykle trudno dostepne juI dzis materiały i niemal zapomniane technologie. KaIdy element zostały postarzony zgodnie ze specyfikacja oryginału.
 
Dzieki wykonanej pracy zespołu Fender Custom Shop dzis raz jeszcze moIemy ujrzec na własne oczy idealna replike legendarnej „Blackie”. Czarna pieknosc raz jeszcze lsni swoim magicznym blaskiem. Jedna z replik gitary „Blackie” pojawiła sie równieI w Polsce dzieki polskiemu dystrybutorowi marki Fender. W listopadzie 2006 gitara Eric Clapton „Blackie” Stratocaster została uroczyscie przekazana na rece Jurka Owsiaka w celu wystawienia na aukcji podczas XV finału fundacji Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy. Cała suma osiagnieta podczas aukcji organizowanej przez WOSP wpłynie na konto fundacji.
 
Dochód uzyskany ze sprzedaIy „Blackie” zostanie przeznaczony na ratowanie Iycia dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz nauke udzielania pierwszej pomocy. Rekordowa suma 959 000 $ zlicytowana za pierwowzór w roku 2004 byc moIe nie zostanie pobita przez hojnych darczynców podczas najbliIszego finału WOSP, jednak najprawdopodobniej mamy do czynienia z aukcja najbardziej niezwykłego i wyjatkowego instrumentu oferowanego w Polsce. „ 24 listopada 2006 r. odbyła sie swiatowa premiera legendarnej repliki gitary „Blackie” Erica Claptona.
 
Sposród 275 idealnie odtworzonych, z zachowaniem wszelkich detali gitar tylko 90 egzemplarzy trafiło poza rynek amerykanski. Jedyny egzemplarz w Polsce postanowilismy zaprezentowac jak najszerszej publicznosci, wartosc „Blackie” szacuje sie na ok. 70 000 zł (egzemplarze oferowane terenie Stanach Zjednoczonych wycenione sa na 20 000 USD plus podatek). Własciwie od samego poczatku, kiedy dowiedzielismy sie o reedycji „Blackie” przyswiecał nam pomysł sprzeda7y instrumentu na aukcji, co w przypadku dostepnosci jedynego egzemplarza tak specjalnego instrumentu wydaje sie po prostu logiczne.
 
Fakt, 7e „Blakie” dotarła do Polski w okresie przygotowan do najgłosniejszej imprezy charytatywnej w kraju, co wa7ne blisko zwiazanej z duchem Rock’n’Roll‘a (slogan „Fender - The Spirit of Rock’n’Roll” słusznie towarzyszy marce od lat) oraz historia pierwowzoru podsuneła nam pomysł, by Polski egzemplarz powedrował niejako w jego slady. Stad decyzja o przekazaniu tego wyjatkowego instrumentu na aukcje Fundacji Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy.
 
W sposób oczywisty decyzja ta wiąże sie również  z możliwoscią  umieszczenia jednego z instrumentów dystrybuowanej przez nas marki w centrum wydarzenia medialnego o niezwykłym zasiegu.
 
Nie umniejsza to jednak faktu, i7 mamy do czynienia z przekazaniem najdro7szej gitary oferowanej kiedykolwiek w Polsce (według naszej najlepszej wiedzy) na cele dobroczynne. Mamy nadzieje, 7e wszyscy pasjonaci instrumentów marki Fender Custom Shop beda mieli niepowtarzalna okazje nie tylko nabycia jedynego dostepnego w Polsce egzemplarza „czarnej pieknosci”, ale jednoczesnie przyłaczenia sie ze Swoja ju7 „Blackie” do niezwykłej orkiestry, jaka jest Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy” – mówi Grzegorz Fotek, Prezes firmy Aplauz, polskiego dystrybutora marki FENDER.
 
Do gitary dołaczony jest certyfikat podpisany własnorecznie przez samego Erica Claptona, certyfikat z oryginalnym podpisem konstruktora i lutnika z zespołu Fender Custom Shop, DVD z kilkoma przeprowadzonymi wywiadami, reportaIem z procesu tworzenia dokumentacji i produkcji „Blackie” oraz kolekcja płyt CD z utworami Erica Claptona z róInych wystepów, na których posłuchac moIna… własnie „Blackie”.
 
Fender Eric Clapton „Blackie” Stratocaster w Polsce -
 
Kalendarium:
  1. Od dnia 15 grudnia 2006 dostepna na aukcji www.aukcje.wosp.org.pl
  2. 2. W dniu 15 grudnia 2006 roku o godz 14.00 konferencja prasowa na otwarcie licytacji z udziałem Jurka Owsiaka i Przedstawicieli Fundacji WOSP.
  3. W dniach 05-08 stycznia 2007 r. Eric Clapton „Blackie” Stratocaster moIna obejrzec w salonie muzycznym RIFF w Warszawie przy Pl. Konstytucji 5
  4. W dniu 5 stycznia 2007 r. konferencja prasowa z udziałem Jurka Owsiaka i Fundacji WOSP tuI przed finałem XV Finałem WOSP.
  5. Od 13 stycznie 2007 roku „Blackie” towarzyszy Jurkowi Owsiakowi i XV finałowi WOSP
  6. 14 stycznia 2007: XV Finał WOSP
Materiały o „Blackie” w sieci (linki interaktywne w pliku PDF na płycie):
Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fender rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz