24 kwietnia 2017 19:00
Info Polsound sp. z o.o Polsound sp. z o.o tel: +48 22 2041 100 www.polsound.pl

SHURE Axient Digital - nowy standard mikrofonów bezprzewodowych

GORĄCE WIEŚCI Z NAB SHOW: 

SHURE Axient Digita

Dzięki swojej najnowszej, innowacyjnej technologii bezprzewodowej, Shure stworzył nowy, profesjonalny standard mikrofonów bezprzewodowych z niezrównaną jakością przekazu radiowego i jakością dźwięku. 

[img:2:R] 24 kwietnia, 2017 na Targach NAB Show 2107 w Las Vegas, zadebiutował najnowszy cyfrowy system bezprzewodowy Axient Digital Wireless System. Jako nowy flagowy system bezprzewodowy firmy Shure, Axient Digital bazuje na niezwykłych osiągnięciach systemów bezprzewodowych UHF-R, ULX-D i Axient, tworząc najbardziej zaawansowaną platformę na rynku, przeznaczoną dla wszystkich zastosowań profesjonalnych.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników – zwłaszcza w obliczu malejącej przestrzeni radiowej – Axient Digital oferuje najwyższej jakości przekaz radiowy, wyjątkową jakość dźwięku, kontrolę i monitorowanie oraz skalowalną według potrzeb bazę sprzętową. 

System Axient Digital składa się z odbiornika, który jest kompatybilny z dwiema seriami nadajników: AD i ADX. Nadajniki serii AD zapewniają wszystkie podstawowe funkcje systemu, w tym wyjątkową wydajność RF i absolutnie najwyższej klasy cyfrowy dźwięk.

Nadajniki Axient Digital ADX wyposażone są w funkcję ShowLink, która zapewnia kontrolę wszystkich parametrów nadajnika w czasie rzeczywistym z wykrywaniem i unikaniem zakłóceń. Seria ADX zawiera również pierwszy mikro-nadajnik z wbudowaną, samoregulującą się anteną. Jego miniaturowa, zaokrąglona obudowa pozwala na łatwe ukrycie i komfort pracy.

 

"Od wielu lat Shure uczestniczy w dyskusji na temat ograniczeń w przestrzeni radiowej wynikającej z rozwoju nowych technologii telekomunikacyjnych. Współpracujemy z profesjonalnymi użytkownikami systemów bezprzewodowych, dostarczając pierwszorzędne rozwiązania wspomagające bezproblemową produkcję bez zakłóceń", "Biorąc pod uwagę coraz większe wyzwania związane z widmem RF, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że użytkownicy mają dostęp do systemu, który może niezawodnie dostarczać sygnały źródłowe do produkcji w sposób ciągły.

[img:3:R]Dzięki niespotykanej stabilności RF i widmowej wydajności, Axient Digital oferuje użytkownikom elastyczność w pracy w dostępnym widmie, niezależnie od tego, czy liczba wymaganych kanałów jest duża czy mała i zapewnia nieskazitelną jakość dźwięku, jakiej oczekują dzisiejsze produkcje "

- powiedział Nick Wood, Dyrektor ds. Produktów Bezprzewodowych w firmie Shure.


Axient Digital oferuje wiele przydatnych funkcji i zalet:

  • Wysokowydajny system radiowy - w połączeniu z wszystkimi możliwościami wymaganymi przez profesjonalną produkcję, Axient Digital został zaprojektowany z myślą o maksymalnej stabilności sygnału. Posiada tor odbiorczy w układzie True Digital Diversity z technologią Quadversity™, co znacznie zmniejsza ryzyko zanikania sygnału lub zakłóceń, które mogą powodować przerwy w pracy. Tryb Quadversity umożliwia użytkownikom umieszczanie zestawów anten w różnych strefach lub podwajanie liczby anten w pojedynczej strefie, aby poprawić stosunek sygnału do szumu w trudnych warunkach. Tryb wysokiej gęstości (High Density Mode) zwiększa maksymalną liczbę jednocześnie nadawanych kanałów z 23 do 63 w pojedynczym kanale TV o szerokości 8 MHz, przy zachowaniu wyjątkowej jakości dźwięku.

  • Jakość dźwięku – Całkowicie transparentny dźwięk cyfrowy za pośrednictwem wyjść Dante i AES3. Axient Digital oferuje pełny zakres od 20 Hz do 20 kHz z absolutnie płaską charakterystyką przenoszonych częstotliwości i dokładnym odwzorowaniem wartości szczytowych sygnału. Axient Digital oferuje także wyjątkowo szeroki zakres dynamiki (>130 dB), szyfrowanie AES-256 oraz najniższą na rynku latencję 2 ms licząc od przetwornika mikrofonowego do wyjścia analogowego… 

 

  • Kontrola i monitorowanie - Axient Digital jest kompatybilny z programem Wireless Workbench® w celu zapewnienia skutecznej kontroli i konfiguracji, a także z aplikacją ShurePlus ™ Channels dla optymalnego zarządzania widmem i monitorowania częstotliwości. Wbudowane do odbiornika funkcje Dante Cue i Dante Browse pozwalają na doskonałej jakości odsłuch dźwięku z wyjścia słuchawkowego z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci Dante. Dodatkowo, Axient Digital umożliwia sieciowo monitorowane ładowanie za pomocą zestawu inteligentnych, wydajnych akumulatorów i ładowarek.

  • Skalowalna baza sprzętowa - szeroki zakres przestrajania systemu Axient Digital o szerokości 184 MHz dla wszystkich nadajników i odbiorników pozwala na wykorzystanie szerokiego zakresu widma radiowego i upraszcza zarządzanie sprzętem. Wspólna platforma odbiorników podwójnych i poczwórnych, obsługująca nadajniki AD i ADX, zwiększa elastyczność i umożliwia rozbudowę systemu według potrzeb użytkowników.

 

Shure Axient Digital jest kompatybilny z ładowarką akumulatorów Shure (SBRC), która obsługuje do ośmiu akumulatorów w pojedynczej wysokości module rack. SBRC zapewnia bezproblemowe ładowanie akumulatorów, wyświetlając kluczowe parametry baterii, w tym stan ładowania i parametry stanu baterii. Po podłączeniu do sieci, oprogramowanie Shure Wireless Workbench i ShurePlus Channels zapewniają zdalne monitorowanie SBRC w celu śledzenia stanu baterii.

 

"Axient Digital został zaprojektowany od początku do końca, aby przezwyciężyć problemy, z którymi użytkownicy spotykają się w szerokiej gamie zastosowań, takich jak profesjonalne trasy koncertowe i festiwale, produkcje teatralne i nadawanie programów telewizyjnych"

[img:4:R]"Dzięki unikalnym konstrukcjom, takim jak mikrofon ręczny nadający jednocześnie na dwóch częstotliwościach (ADX2FD) oraz pierwszy na świecie, wodoodporny mikro nadajnik z anteną wewnętrzną (ADX1M), Axient Digital pozwoli zarówno inżynierom, jak i artystom cieszyć się nieskazitelnym cyfrowym dźwiękiem, w nawet najbardziej wymagających warunkach". 

- powiedział Michael Johns, Product Manager w firmie Shure.

 

Seria AD będzie dostępna pod koniec lata 2017, a seria ADX będzie dostępna na początku 2018 roku.

Elementy systemu Shure Axient Digital:

  • Rack AD4Q
  • ADX2FD BLK KSM9 - mikrofony
  • ADX2FD Nickel KSM8 - mikrofon
  • SBC240 - ładowanie
  • ADX1M - bodypack

[img:1]

[lupa:1]

[img:5] 

[img:6]

[img:7]

 

[img:8]

 

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz