Strandberg
Strandberg to bardzo popularna w ostatnim czasie firma produkująca nowoczesne gitary bezgłówkowe. Ciekawostką były ośmiostrunowe modele, w których zastosowano specjalnie profilowane progi pozwalające uzyskać idealnie temperowany strój.
Santa Cruz
Amerykańska, legendarna firma Santa Cruz pokazała wybitne gitary akustyczne. Ten producent, mimo że jego gitary nie imponują przesadnymi zdobieniami, uchodzi za jednego z najlepszych w branży, a same instrumenty osiągają bardzo wysokie ceny.
Sauvage Guitars
Ideą Sauvage Guitars jest wytwarzanie gitar w całości jako monolitów z jednego kawałka drewna. Nie są to jednak drewna przypadkowe, lecz ponad 100 letnie, wysezonowane, z odpowiednim układem słojów. Wszystkie elementy wykonywane są ręcznie, łącznie z charakterystycznymi przetwornikami i hardwearem.
Schecter
Na stoisku Schectera można było podziwiać wyjątkowe instrumenty z custom shopu. Producent pokazał także nowe serie z modelami na rok 2017.
Seagull
Kanadyjska firma Seagull miała swoje stanowisko w odrębnym pomieszczeniu wraz z siostrzaną marką Godin. Oprócz zapoznania się z produkowanymi modelami można było także posłuchać grających z ich użyciem na scenie artystów.
Spalt Instruments
Michael Spalt to austriacki lutnik wytwarzający instrumenty w Wiedniu. Bardzo oryginalne w formie często są połączeniem lutniczej sztuki z pop-artem. Artysta nie boi się odważnych pomysłów, jak np. umieszczanie w korpusie trójwymiarowych elementów i lalek, czy "generatorów plazmy". Pokazywany na targach, unikatowy model "Frankenstein's Music Machine" był jedną z najczęściej fotografowanych gitar (drugie zdjęcie)
Slate Digital
Slate Digital to co prawda producent zajmujący się branżą studyjną, lecz warto o nim wspomnieć, gdyż na jego stoisku pojawił się Steve Wonder dając popis wokalny i przyciągając tłumy fanów. Steve przespacerował się jeszcze także po innych stoiskach, grając na nich, śpiewając i fotografując się z fanami.
Suhr
Stanowisko Suhr imponowało pełną gamą modeli gitar i wzmacniaczy. Nie mogło także zabraknąć endorserów - w tym legendarnego Scotta Hendersona z którym ucięliśmy sobie krótką pogawędkę o jego sygnowanej gitarze.
Synergy
Synergy to bardzo ciekawy i nowatorski projekt. Składają się na niego wzmacniacze, w których mamy wymienne, modułowe preampy. Jeden head dzięki temu może zawierać kilka brzmień, które szybko można zmienić wymieniając poszczególne preampy. Preampy mogą też funkcjonować samodzielnie, dzięki czemu możemy użyć ich do nagrań, lub we współpracy z już posiadanym wzmacniaczem wyposażonym w pętlę efektów. Urządzenia oparte są na układach lampowych, a ich największą zaletą jest fakt, że nie symulują znanych konstrukcji, tylko są przez czołowe firmy licencjonowane. Nabywając więc preamp np. Marshalla Plexi mamy gwarancję, że uzyskamy dokładnie takie samo brzmienie z aprobatą oryginalnego producenta.