15 lutego 2016 16:00
Info ISE Integrated Systems Europe Barbara Strozzilaan 201 1083HN Amsterdam

RAPORT: Targi Integrated Systems Europe 2016 w Amsterdamie

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpg

Dobiegła końca trzynasta, rekordowa i bynajmniej nie pechowa edycja targów Integrated Systems Europe, kluczowego dla branży AV i profesjonalnych systemów elektronicznych wydarzenia odbywającego się w kompleksie konferencyjno-wystawowym RAI w Amsterdamie.

Targi te przeżywają dynamiczny rozwój i ekspansję, goszcząc coraz większe liczby wystawców (w tym roku to aż 1104 firm), specjalistów branżowych oraz odwiedzających gości. Z uwagi na to, czas tego rozgrywającego się na wszystkich czternastu halach wystawowych kompleksu RAI eventu po raz pierwszy w historii wydłużono do czterech dni, wypełnionych po brzegi prezentacjami produktowymi, ale również konferencjami, konsultacjami i kursami szkoleniowymi InfoComm czy CEDIA.

Ekipa Infomusic właśnie powróciła z Amsterdamu, by zameldować wam o innowacjach, ciekawostkach i nowościach produktowych roku 2016, choć oczywiście nie ze wszystkich reprezentowanych na ISE kategorii. Spośród mnóstwa obecnych tam dziedzin technologii - od rozwiązań komunikacyjnych, przez systemy multimedialne i projekcyjne, po zabezpieczenia, rozrywkę, specjalistyczne umeblowanie czy wreszcie automatyzację budynków - wybraliśmy działkę najbardziej nas (i, na co gorąco liczymy, was również) interesującą, czyli przede wszystkim profesjonalne rozwiązania dźwiękowe i instalacyjne takich marek, jak Adam Hall, Audac, L-Acoustics, Ohm Audio, Powersoft, Proel, QSC, Roland, Sennheiser, Shure, Symetrix, Turbosound i wielu innych. Jako że teraz czekają nas dni ciężkiej pracy nad przygotowywaniem obszernej video-tekstowej relacji, poniżej przedstawiamy wam zdjęcia i krótkie zapowiedzi tego, o czym przeczytać, posłuchać i obejrzeć będziecie mogli już niedługo!

 

[img:15]

 

Adam Hall | Przejdź do pełnej relacji »

Na stoisku Adam Hall dowiedzieliśmy się, że ta niemiecka firma czyni poważne kroki w kierunku wzmocnienia swojej oferty instalacyjnej i odseparowania jej od reszty produktów, kierowanych między innymi do sektora rozrywkowego i estradowego.

W kwestii samych rozwiązań eksponowali oni znane już, niewielkie i modularne systemy Curv 500 w typowo instalacyjnych konfiguracjach, od teraz dostępnych z dedykowanymi, instalacyjnymi wzmacniaczami Curv 500 I Amp i subami Curv 500 I Sub, a także przeznaczoną dla integratorów serię Contractor z niskoprofilowym głośnikiem ściennym LDCWMSS5B i automatycznym mikserem konferencyjnym AM8 na czele. Szczególnym zainteresowaniem gości cieszył się też nowy, imponujący PAR od Cameo - Zenit Z 120.

 

[img:1]

[img:16]

 

Audac | Procab | Caymon | Przejdź do pełnej relacji: Audac | Procab | Caymon

Audac, Procab i Caymon jak co roku występowały ramię w ramię, prezentując swoją kolekcję specjalistycznych rozwiązań instalacyjnych: pierwsze skrzypce grały tu dedykowane, jakościowe źródła dźwięku i odtwarzacze Audac, specjalne szafy czy akcesoria rackowe Caymon serii Casy oraz najwyższej jakości przewody i końcówki Procab.

 

Audio-Technica | Przejdź do pełnej relacji »

Swój europejski debiut miał również nowy system konferencyjny ATUC-50 od Audio-Technica, zaprojektowany z myślą o prostej obsłudze i funkcjonalności „plug and play”. Ten stosunkowo niedrogi i wydajny system, składający się z jednostek mikrofonowych i kontrolnych, oferuje słynną dla tej japońskiej firmy jakość dźwięku, elastyczność oraz bogate możliwości przetwarzania sygnału i kontrolę zdalną z przeglądarek sieciowych.

 

Allen & Heath

Allen & Heath wciąż rozwija swoją ofertę profesjonalnych mikserów, również tych dedykowanych dla trwałych, stacjonarnych aplikacji. W tym roku ujawnili oni dwa nowe, instalacyjne miksery GR3 i GR4, stanowiące proste i wydajne rozwiązanie do obsługi wielostrefowej dystrybucji audio w obiektach gastronomicznych, komercyjnych i rekreacyjnych. Urządzenia te, zawarte w obudowach 1U, cechują się zaawansowanymi możliwościami konfiguracji przydatnymi funkcjami, jak strefowy auto-ducking, poręczne wejście mikrofonowe na przednim panelu czy opcje rozszerzenia o panele ścienne.

 

Clear-Com | Przejdź do pełnej relacji »

Clear-Com to światowy lider w produkcji złożonych rozwiązań komunikacyjnych dla branży instalacyjnej, broadcastowej czy artystycznej. W ich ofercie znajdują się między innymi zaawansowane systemy interkomowe, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, znajdujące zastosowanie w światowych wydarzeniach najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Wśród nowości prezentowanych przez firmę na tegorocznych targach Integrated Systems Europe znajduje się między innymi HelixNet 3.0, aktualizacja oprogramowania cenionej, cyfrowej platformy połączeń wspólnych partyline: maksymalizuje ona potencjał systemów HelixNet, umożliwiając sześciokrotną ekspansję do obsługi większej liczby kanałów komunikacyjnych i ilości użytkowników w scenariuszach produkcji live.

 

[img:35]

[img:36]

 

dbTechnologies

dbTechnologies z dumą poinformowało, że ich unikalne i obiecujące systemy INGENIA w końcu trafiły na rynek jako gotowy, przetestowany produkt.

 

[img:32]

[img:33]

 

Genelec | Pełna relacja wkrótce

Genelec rozszerzył swoją ofertę najwyższej jakości monitorów studyjnych, przedstawiając nowy model z uznanej serii SAM (Smart Active Monitor): 8430 IP, pierwszy na świecie monitor z obsługą AoIP (Audio over Internet Protocol). Firma zaprezentowała również nowy, aktywny system głośników wewnątrzściennych AIW26B z dwudrożną kolumną głośnikową bass reflex i dopasowanym modułem wzmacniacza RAM1.

 

ITC Audio | Przejdź do pełnej relacji »

ITC Audio, należąca do Guangzhou Baolun Electronics Limited to po raz pierwszy prezentowana przez nas marka o bardzo szerokiej ofercie profesjonalnych rozwiązań konferencyjnych, multimedialnych, komunikacyjnych, ostrzegawczych i Public Adress. Jej wyłącznym polskim przedstawicielem jest AVISmedia, będąca nie tylko dystrybutorem, ale i partnerem współdziałającym choćby przy procedurach certyfikacji zabezpieczeń systemów ITC. Wyróżnione na stoisku produkty to między innymi matryca AV TS-9204H, systemy intercomowe IP 78 Series oraz systemy video-konferencyjne HD TV Series.

 

[img:2]

[img:21]

 

Listen Technologies | Przejdź do pełnej relacji »

Listen Technologies to kolejna debiutująca na naszym portalu marka, specjalizująca się głównie w ciekawie zaprojektowanych systemach dystrybucji dźwięku oraz wspomagania słyszenia. Centralną pozycję na ich stoisku zajmowały nowe systemy Listen WiFi, skierowane dla centrów sportowych i rekreacyjnych rozwiązania do dystrybucji audio po Wi-Fi do telefonów z darmową aplikacja, oraz Listen IR, do indywidualnej dystrybucji sygnałów wykorzystujące podczerwień.

 

[img:34]

[img:3]

 

Meyer Sound | Przejdź do pełnej relacji »

Najważniejszy tegoroczny debiut od Meyer Sound to, zgodnie z profilem targów ISE, unikalne systemy akustyczne Constellation, łączące wysokiej jakości mikrofony, głośniki, procesory, oprogramowanie kontrolne, autorskie algorytmy i techniki w służbie akustycznej kontroli i adaptacji pomieszczeń.

Każdy system, instalowany własnoręcznie przez pracowników Meyer Sound, jest zoptymalizowany pod konkretne wymagania klienta i danego pomieszczenia - jego zastosowanie skutkuje nieosiągalnym wcześniej stopniem cyfrowej kontroli warunków akustycznych, w tym np. czasu pogłosu, a wszystko to w spersonalizowanym pod względem wydajności, ilości komponentów i ich kolorystyki wydaniu.

 

[img:4]

[img:17]

 

Ohm Audio | Przejdź do pełnej relacji »

Ohm Audio zaprezentował szereg nowych, pasywnych kolumn instalacyjnych BRW (o szerokiej dyspersji), BRT (pełnopasmowe) i BRS (subwoofery), będących niejako następcami serii Total Clarity.

 

[img:5]

[img:18]

 

Powersoft | Przejdź do pełnej relacji »

Z kolei wielką dumę można było wyczuć na stoisku Powersoft, nagrodzonych prestiżową InnAVate Award za swoje wzmacniacze Ottocanali DSP + D, instalacyjne końcówki mocy wyposażone dodatkowo w procesory DSP zaczerpnięte z estradowej serii X Series oraz łączność Dante. Co szczególnie ciekawe, te potężne i wydajne urządzenia umożliwiają użytkownikom wybór wielu specjalistycznych presetów konkretnych systemów głośnikowych takich firm, jak Meyer Sound, EAW, Electro-Voice, i wielu innych - presetów często autorstwa samych firm, dla których sprzętu są dedykowane.

 

[img:19]

[img:6]

 

Proel | Przejdź do pełnej relacji »

Pozostając przy firmach włoskich, Proel zaprezentował na ISE dwa nowe produkty: AX 800A, kompaktowy system liniowy, będący nowym modelem w serii Axiom, oraz AE300, ciekawie zaprojektowany system DSO będący rozwiązaniem typu "wszystko w jednym", bardzo przyjaznym integratorom oraz użytkownikom.

 

[img:20]

[img:7]

 

QSC | Przejdź do pełnej relacji »

QSC to oczywiście ich wielofunkcyjna platforma przetwarzania DSP i sterowania zewnętrznymi urządzeniami Q-SYS, w tym roku wzbogacona o nowy procesor Core 110F oraz kontrolery dotykowe TSC7, którym na bogatej wystawie firmy towarzyszyły nowe głośniki instalacyjne z serii Acoustic Design oraz niewielkie i dyskretne instalacyjne końcówki mocy serii SPA.

 

[img:22]

[img:8]

 

Roland | Przejdź do pełnej relacji »

Firma Roland ma wiele oblicz. Na ISE oczywiście prezentują oni przede wszystkim swoją ofertę nagłośnieniową i broadcastową, wśród której najważniejsze produkty to narzędzia do miksu dźwięku i obrazu. Wśród nowości w tej kategorii znajdują się miniaturowy i przyjazny średnio-zaawansowanym użytkownikom switcher video V-1HD do niewielkich produkcji video i webcastingu, oraz wieloformatowy switcher video V-1200HD: hybrydowe urządzenie łączące możliwości obsługi eventów estradowych, jak i studyjnych aplikacji broadcastowych, dodatkowo wyposażone w 16-kanałowy mikser audio.

 

[img:23]

[img:24]

 

RSF | Przejdź do pełnej relacji »

RSF to producent specjalistycznych systemów nagłośnieniowych audioguide do muzeów i centrów kulturalnych. Wielką ciekawostką, która natychmiastowo przykuwała uwagę odwiedzających stoisko tej firmy były hiperkierunkowe głośniki SpotDAP 550/560 o horyzontalnej dyspersji wynoszącej jedynie 2 stopnie (!) oraz systemy audioguide serii Optima6, XP2 oraz XPerience.

 

[img:10]

[img:25]

 

Sennheiser | Przejdź do pełnej relacji »

Sennheiser w tym roku skupił się na rozwiązaniach komunikacyjnych i konferencyjnych, wśród których na szczególną uwagę zasługują zaktualizowane systemy Speechline Digital Wireless, od teraz dostępne z nowymi interfejsami Dante, nową funkcją hardware'u Multi Room Mode do obsługi konferencji w większej ilości pomieszczeń oraz dedykowanym oprogramowaniem kontrolnym. Z kolei absolutną nowością są przenośne, wielofunkcyjne, bezprzewodowe systemy konferencyjne TeamConnect Wireless oraz zaawansowane klastry mikrofonów sufitowych TeamConnect Ceiling o zdumiewających możliwościach.

 

[img:26]

[img:27]

 

Shure | Przejdź do pełnej relacji »

Nowe specjalistyczne produkty konferencyjne ujawnił również Shure, których systemy Microflex Advance miały w Amsterdamie swój światowy debiut. Systemy te, składające się z połączonych sieciowo z wykorzystaniem protokołu Dante matrycowych mikrofonów sufitowych i stołowych, procesorów DSP z automatycznymi mikserami oraz oprogramowania kontrolnego, zaprojektowano z myślą o daleko posuniętej poprawie jakości i czytelności dźwięku w nowoczesnych aplikacjach konferencyjnych.

 

[img:28]

[img:12]

 

Symetrix | Przejdź do pełnej relacji »

Symetrix znany jest w Polsce jako wiodący producent procesorów DSP bazujących na protokole Dante. Integratorów AV na pewno ucieszy wiadomość, że firma ta wydała właśnie nową serię procesorów Prism, dostępnych w czterech modelach i oferujących niezwykle korzystny stosunek ceny do wydajności - za ich sprawą jakość dźwięku Symetrix oraz totalna elastyczność Dante dostępne są w przystępniejszej cenie.

 

[img:13]

[img:29]

 

Turbosound | Przejdź do pełnej relacji »

Turbosound to, obok marek Midas, Klark Teknik, Behringer oraz od niedawna tych spod szyldu TC Group, członek dynamicznie rozwijającego się koncernu Music Group. Ich nowości instalacyjne to kolejne modele kolumn głośnikowych serii Athens oraz NuQ, dostępne w wersjach pasywnych i aktywnych oraz w końcu zaprezentowane szerszej publiczności systemy liniowe Flashline Mini TFS550H i towarzyszące im suby TFS550L, które, choć wprowadzone już jakiś czas temu, na targach ISE przeżyły swoisty 're-launch'.

Music Group pracuje nad totalną unifikacją swoich systemów - ISE to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że miksery Midas czy Behringer mogą komunikować się poprzez złącze Ultranet z kolumnami Turbosound, a te z kolei obsługiwane są przez procesory DSP Klark Teknik czy wreszcie na przykład wzmacniacze Lab.Gruppen.

 

[img:30]

[img:31]

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz