11 sierpnia 2015 10:00
Info Aplauz Sp. z o.o Aplauz Sp. z o.o tel: +48 (22) 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

Historia: Spojrzenie na audiofilski świat Sennheisera

Głównym celem stawianym podczas konstruowania nowoczesnych słuchawek jest reprodukcja dźwięków, które są możliwie najbardziej żywe i bezpośrednie. Ten cel przyświeca również konstruktorom i inżynierom akustycznym w firmie Sennheiser.

Od ponad 70 lat nazwa Sennheiser jest synonimem wysokiej jakości produktów, doskonałego brzmienia i niezliczonych innowacji, które wyznaczyły nowe standardy w technologii audio. Specjaliści w dziedzinie audio z Wedemark kontynuują tradycję projektowania i produkcji słuchawek, które mają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających audiofilów, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć nauki i nowoczesnej technologii - z zawsze żywą ideą otrzymania perfekcyjnego dźwięku.

 

[img:3]

Sennheiser HD 414

 

Kamienie milowe w konstruowaniu słuchawek

Historia audiofilskiego brzmienia zaczęła się wraz z modelem HD 414. Pierwsze na świecie otwarte słuchawki zrewolucjonizowały rynek w 1968 roku. Po raz pierwszy do uszu docierały dźwięki w sposób, do którego były one przyzwyczajone - niezwykle otwarty i przestrzenny. Dźwięki mogły przemierzać drogę do błony bębenkowej w sposób znacznie bardziej naturalny i czystszy niż w przypadku modeli słuchawek zamkniętych, które były dostępne w tym czasie na rynku.

Model HD 414 o przełomowym rozwiązaniu konstrukcyjnym spowodował niesamowity boom sprzedaży na rynku słuchawek. Do końca roku 1969 sprzedano już ponad 100.000 par słuchawek. Do dnia dzisiejszego HD 414 jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli słuchawek na świecie, z ponad 10 milionami sprzedanych egzemplarzy.

 

[img:4]

Sennheiser HD 414

 

Kolejnym krokiem milowym był moment, w którym to inżynierowie Sennheiser po raz pierwszy połączyli konstrukcję słuchawek otwartych z technologią przetworników elektrostatycznych. W roku 1977 firma Sennheiser wprowadziła jednobiegunowe słuchawki model 2000, które spowodowały sensację w świecie audio.

Założenia konstrukcyjne były ponownie niezwykle innowacyjne w technologii audio. W przetworniku elektrostatycznym wysokie napięcie jest dostarczane do dwóch elektrod siatkowych. Podobnie jak w przypadku głośnika, to napięcie powoduje wibrację membrany z powlekanej folii w czasie odpowiadającym sygnałowi audio. W wyniku tego uzyskuje się ekstremalnie precyzyjną rozdzielczość dźwięku i niezwykle niski poziom całkowitych zniekształceń harmonicznych.

 

Krzywa częstotliwościowa ma stosunkowo głęboką krzywiznę w zakresie od 2 do 4 kHz. Jest to jeden z powodów, który sprawia, że te słuchawki wytwarzają niesamowicie przestrzenne, szczegółowe i przejrzyste brzmienie z wyjątkowo potężnym obrazem dźwięku, i o jakości, której nie można znaleźć nigdzie indziej.

Magazyn audio Hifi-Stereofonie

 

[img:2]

Sennheiser Orpheus HE 90/HEV 90

 

Od momentu początku zalewu rynku nowymi modelami słuchawek szczególnie wyróżnia się jeden model, który pojawił się w roku 1991: elektrostatyczne słuchawki Orpheus HE 90/HEV 90. Z niezwykle ambitną misją zbudowania najlepszych słuchawek na świecie, dział rozwoju firmy Sennheiser jeszcze raz przystępuje do ciężkiej pracy i po raz kolejny wyprzeda wszelkie oczekiwania branży audio prezentując elektrostatyczne słuchawki z ich wyjątkowym lampowym przedwzmacniaczem. Dwie membrany pokryte warstwą platyny wibrują między pokrytymi złotem elektrodami ze szkła. 500-woltowy wzmacniacz lampowy zapewnia wystarczającą moc, aby słuchawki Orpheus w pełni objawiły swoje niezwykłe brzmienie.

Ze względu na wyjątkową technologię, która została użyta do produkcji tych słuchawek, zostały one wyprodukowane w ograniczonej edycji w ilości zaledwie 300 sztuk. Te legendarne słuchawki nadal pozostają wzorcem dla odsłuchu audiofilskiego i dla wszystkich high-endowych modeli, nad którymi cały czas pracują specjaliści Sennheiser.

 

Audiofilski świat Sennheiser dzisiaj

Najnowsze produkty przeznaczone dla audiofilów są w każdym aspekcie opracowywane pod kątem zapewnienia doskonałej reprodukcji dźwięków. Przedstawiając model HD 800, Sennheiser kontynuuje tradycję legendarnych słuchawek Orpheus. Inżynierowie opracowali high-endowe słuchawki, które oferują niewiarygodną precyzję reprodukcji dźwięków oraz wyjątkowo przestrzenne brzmienie.

Najbardziej istotnym elementem tych słuchawek dynamicznych są przetworniki o średnicy 56 mm. Ich innowacyjna konstrukcja pierścieniowa przyczynia się do ograniczenia zniekształceń do minimum, nawet przy wielkości przetworników o średnicy 56 mm, ponieważ drgająca część membrany nie jest powierzchnią o kształcie koła, lecz jedynie obszarem w formie pierścienia. Znacznie mniejsza masa materiału powoduje mniejszą bezwładność i mniejsze dodatkowe wibracje w zakresie wysokich częstotliwości. W wyniku tego uzyskano całkowite zniekształcenia harmoniczne mniejsze niż 0.02 procenta (dla 1 kHz i przy poziomie ciśnienia akustycznego 100 dB). Słuchawki HD 800 ze swoją nieskazitelną górą i precyzyjnym basem zapewniają obraz dźwięku z niezrównaną szczegółowością i wiernością.

 

[img:5]

Sennheiser HD 700

 

Słuchawki HD 700 stanowią doskonałe połączenie znakomitych właściwości akustycznych oraz wyrafinowanej konstrukcji. Ich stylistyka oraz dobór materiałów zostały przemyślane w najdrobniejszych szczegółach w celu urzeczywistnienia pełnego potencjału elementów akustycznych.

Nauszniki są zaprojektowane w taki sposób, aby fala dźwiękowa była bezpośrednio kierowana do uszu. W ten sposób uzyskano niezwykle naturalne doznania słuchowe. Same nauszniki posiadają całkowicie otwartą konstrukcję. Zapewnia to nie tylko bardzo przejrzyste brzmienie, ale też w wyraźny sposób pokazuje „serce” tych ekscytujących słuchawek: 40 mm przetworniki Duofol. Ich potężny magnes neodymowy zapewnia szczegółową i wyjątkowo żywą reprodukcję audio w paśmie od 10 do 42.000 Hz.

 

[img:6]

Sennheiser HD 650

 

Prawdziwą klasyką w świecie high-end firmy Sennheiser są słuchawki HD 600 oraz HD 650. Obydwa modele to otwarte, dynamiczne słuchawki hi-fi stereo ze specjalnie zoptymalizowanymi systemami przetworników. Ekstremalnie lekkie cewki aluminiowe przetworników zapewniają znakomitą charakterystykę transjentową, podczas gdy zespół magnesu neodymowego gwarantuje maksymalną skuteczność.

Słuchawki HD 600 oferują wyjątkowo żywy, przestrzenny i precyzyjny obraz sceny dźwiękowej z charakterystyką częstotliwościową od 12 do 39.000 Hz. Z głębszymi basami i przyjemnie naturalnymi tonami wysokimi model HD 650 kładzie jeszcze większy nacisk na zapewnienie dźwiękom większej wyrazistości i uzyskanie wyższego poziomu emocji podczas odsłuchu. Charakterystyka częstotliwościowa obejmuje pasmo od 10 do 39.500 Hz.

 

[img:7]

Sennheiser IE 800

 

Słuchawki Sennheiser IE 800 to model wyróżniający się największą ilością innowacji w przeliczeniu na minimetr kwadratowy. Niewątpliwie brzmienie IE 800 można zaliczyć do portfolio modeli audiofilskich Sennheiser. Te dynamiczne słuchawki douszne oferują fascynująco przejrzystą górę, precyzyjną reakcję w dolnym paśmie i szczegółowy, bardzo żywy obraz sceny dźwiękowej z charakterystyką częstotliwościową do 5 do 46.500 Hz.

Najważniejszym elementem tego modelu jest specjalnie opracowany przetwornik Extra Wide Band (XWB). Mający średnicę zaledwie 7 mm jest najmniejszym szerokopasmowym przetwornikiem, który aktualnie jest dostępny w słuchawkach dynamicznych.

 

[img:8]
Sennheiser HD 630 VB

 

Prezentując w roku 2015 na wystawie HIGH END w Monachium model HD 630 VB, firma Sennheiser wprowadza na rynek swoje pierwsze słuchawki audiofilskie o konstrukcji zamkniętej. W tym modelu specjaliści z zakresu audio połączyli wybitnie klarowne brzmienie otwartych słuchawek audiofilskich z doskonałym pasywnym tłumieniem szumów otoczenia.

Model HD 630 VB oferuje imponująco przestrzenny obraz dźwiękowy, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikowi pełnego komfortu i doświadczeń słuchowych bez żadnych zakłóceń. Specjalnie zaprojektowany dla słuchawek Sennheiser HD 630VB przetwornik o wysokiej sprawności jest najbardziej istotnym elementem tego modelu. Zapewnia on niezbędną moc dla uzyskania odpowiednio silnych wrażeń w paśmie basów, która może być regulowana za pomocą obrotowego pokrętła w zależności od środowiska odsłuchu, materiału muzycznego oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Pierwsze zamknięte słuchawki audiofilskie specjalistów audio są kolejnym kamieniem milowym w historii produktów audiofilskich, które powstały w firmie Sennheiser.

 

[img:9]
Sennheiser HDVD 800

 

Ofertę produktów audiofilskich Sennheiser uzupełnia wzmacniacz słuchawkowy HDVD 800 oraz HDVA 600. Obydwa modele: cyfrowy HDVD 800 oraz analogowy HDVA 600 zapewniają wyjątkowo zbalansowany obraz dźwiękowy, maksymalną precyzję brzmienia oraz wzbudzającą zachwyt przestrzenność w odsłuchu. Te high-endowe urządzenia cechują się w pełni symetrycznym rozkładem podczas pracy z analogowymi źródłami audio, co zapewnia absolutnie symetryczną transmisję sygnałów ze źródła do słuchawek.

Specjalnie zaprojektowany do współpracy z cyfrowymi źródłami sygnału model HDVD 800 posiada niezwykle wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy Burr-Brown, który przekształca cyfrowe dane audio na sygnały analogowe z rozdzielczością 24-bitową oraz częstotliwością próbkowania wynoszącą aż 192 kHz. To pozwala wzmacniaczowi HDVD 800 przekazywać całe spektrum częstotliwości ze źródeł high-end audio bez jakiejkolwiek ich utraty. Obydwa wzmacniacze słuchawkowe doskonale harmonizują z całą oferta słuchawek audiofilskich Sennheiser i w ten sposób zapewniają perfekcyjne doświadczenia słuchowe Sennheiser.

 

70 lat innowacji

Firma Sennheiser wniosła ogromny wkład w ewolucję technologii audio w minionych dekadach. Liczne patenty i nagrody - wliczając w to Emmy, Grammy, Scientific and Engineering Award przyznawaną przez Academy of Motion Picture Arts and Sciences oraz Engineering Emmy's Philo T. Farnsworth Award - świadczą o wyjątkowym potencjale i osiągnięciach tej firmy. W tym roku specjaliści audio z Sennheisera świętują jubileusz 70-lecia powstania marki. Firma jest obecnie zarządzana przez trzecią generację rodziny Sennheiser: aktualni Dyrektorzy Generalni Daniel Sennheiser oraz Dr Andreas Sennheiser są wnukami założyciela firmy Prof. Dr Fritza Sennheisera.

 

[img:10]

Joerg Sennheiser

 

Dźwięk życia: Profesor Joerg Sennheiser otrzymuje nagrodę niemieckiego związku przedsiębiorców.

30 czerwca 2015 roku syn założyciela firmy Sennheiser - profesor Joerg Sennheiser - otrzymał nagrodę za całokształt osiągnięć życiowych. Od 2002 roku związek niemieckich przedsiębiorców (magazyn Stern, bank Sparkasse, telewizja ZDF i producent aut Porsche) przyznaje nagrodę Deutsche Gruenderpreis osobom, które stworzyły firmy o znaczącym wpływie na niemiecką gospodarkę i innowacyjność. Jury doceniło pozytywny rozwój firmy, pierwotnie skupionej na rynku ojczystym, w ogólnoświatową markę będącą wyznacznikiem w swojej branży.

 

Ta nagroda jest dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. To wielki zaszczyt, że dążenie do doskonałego dźwięku, które wyznaczyło całe moje życie, zostało docenione.

Joerg Sennheiser

 

[img:11]

Daniel i Andreas Sennheiser

 

Po uzyskaniu doktoratu na politechnice w Zurychu Joerg Sennheiser planował karierę w firmie Siemens. Ale w roku 1976, mając 32 lata, dołączył do swojego ojca prof. dr. Fritza Sennheisera na stanowisku Dyrektora Technicznego. W 1982 roku przejął stery firmy, gdy ojciec przeszedł na emeryturę. Podczas swojej prezesury zmodernizował strukturę i wprowadził nową strategię planowania rozwoju przedsiębiorstwa, a także przygotował firmę do wejścia na globalny rynek. Podobnie jak jego ojciec, cały czas skupiał się na technologicznym rozwoju mikrofonów i słuchawek, mając na względzie filozofię dążenia do doskonałego dźwięku. Stale spędzał czas z muzykami, by poznać i zrozumieć potrzeby swojej klienteli. W konsekwencji wiele stworzonych za jego przewodnictwa produktów otrzymało światowe nagrody i do dziś nie przestaje zaskakiwać jakością brzmienia.

Gdy firmę przejęło kolejne pokolenie rodziny (synowie Daniel i Andreas), Joerg Sennheiser pozostał aktywnym filarem firmy jako przewodniczący rady nadzorczej. Z tego stanowiska wycofał się dopiero w grudniu 2014 roku, był więc wsparciem dla przedsiębiorstwa przez prawie 40 lat. Dziś nadal reprezentuje firmę Sennheiser w prestiżowych przedsięwzięciach, takich jak wsparcie Instytutu Popu na hanowerskim Uniwersytecie Muzyki, Dramatu i Mediów czy modernizacja największej sali koncertowej w Niemczech - Kuppersaal w Hanowerze.

 

[img:12]

Sennheiser Innovation Campus (Wedemark, Niemcy)

 

Sennheiser - informacje techniczne

Grupa Sennheiser, z siedzibą główną w miejscowości Wedemark koło Hanoweru w Niemczech, jest wiodącym na świecie producentem mikrofonów, słuchawek i systemów transmisji bezprzewodowej. Ta rodzinna firma, utworzona w 1945 roku, odnotowała sprzedaż rzędu 630 milionów Euro w 2014 roku. Sennheiser zatrudnia ponad 2.100 ludzi na całym świecie i posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Irlandii i USA.

Wszystkie produkty Sennheiser są wykonane z najlepszej jakości materiałów, przetestowane pod kątem trzymania parametrów i obowiązuje na nie dwuletnia międzynarodowa gwarancja. W Polsce przedstawicielem Sennheiser jest firma Aplauz.

 

więcej: sennheiser.pl

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz