5 powodów, dla których basiści wybierają wzmacniacze EBS.
Szwedzkie wzmacniacze basowe EBS doczekały się uznania wśród muzyków, głównie za sprawą takich gwiazd jak Marcus Miller, Stanley Clarke czy Hugh McDonald, którzy wprowadzili je na estrady na całym świecie. Lista profesjonalnych użytkowników wciąż rosła - dzisiaj wzmacniacze te cieszą się renomą wśród muzyków z wielu różnych środowisk i stylów. Oto pięć powodów, dla których warto sprawdzić wzmacniacze basowe EBS:
Brzmienie przede wszystkim
Filozofią firmy jest założenie że każdy muzyk oraz instrument mają swoją unikalną osobowość. Dobry wzmacniacz powinien reagować na nią i współgrać z nią, w przeciwieństwie do okrajania jej charakterystycznych elementów. Innymi słowy, powinien być on naturalny i neutralny. EBS głosi, że podczas tworzenia nowego wzmacniacza przyświeca im jeden cel: stworzenie najlepiej brzmiącej głowy na świecie.
Profesjonalny sprzęt muzyczny musi być niezawodny.
Produkty EBS wykorzystują sprawdzoną i dopracowaną technologię, działającą w służbie wymagań i rygorów profesjonalnego grania muzyki. Bezpośrednim odbiciem tego są bardzo niskie statystyki w kwestii spraw gwarancyjnych i serwisowania oraz, rzecz jasna, pochlebne recenzje ze strony klientów.
Rzetelność oraz szczerość w podawaniu specyfikacji.
Każdy z modeli basowych EBS, od flagowego Fafner II, poprzez kompaktowy Reidmar do cenionego Classic 500, znalazł zastosowanie w dużych trasach koncertowych. Co więcej, przy podawaniu konkretnych parametrów, jak moc, firma nie stosuje sztuczek mających na celu zawyżenie podanej liczby: zawsze podana jest ona w wartości mocy ciągłej RMS.
Tworzenie sprzętu przede wszystkim dla profesjonalistów.
Pierwszym jej dziełem był studyjny przedwzmacniacz EBS-1 stworzony w 1988 roku, a pierwszymi klientami: Flea z RHCP, Billy Talbot z zespołu Neila Young’a i Jimmy Earl grający dla Chick Corea. Od 25 lat firma stawia na rozwój, niezawodność i oferowanie produktów dla prawdziwych zawodowców.
W ofercie EBS znajduje się obecnie 6 modeli wzmacniaczy basowych, podzielonych na kilka grup.
Trzy modele „premium” to rackowe głowy Fafner II, TD660 i HD360, w całości wykonane w Szwecji i odporne na największe trudy trasy. Dwie głowy „classic”, tranzystorowa EBS Classic 500 i lampowa T90, oferują brzmienie EBS w eleganckim, vintage-owym wydaniu o korzystnej cenie. EBS Reidmar, nazwany imieniem zaczerpniętym z nordyckiej mitologii, to pierwszy kompaktow i lekki model firmy, ceniony za solidne brzmienie, responsywność i wysoki headroom.
Dla dokładnych informacji o każdym z modeli zachęcamy do odwiedzenia strony producenta.