15 kwietnia 2014 09:00
Info SoundTrade SoundTrade tel: +48 22 632 02 85 www.soundtrade.pl Musikmesse Frankfurt Musikmesse Frankfurt tel: +48 22 49 43 200 poland.messefrankfurt.com

Turbosound prezentuje nowości na Prolight + Sound 2014

Na stoisku Turbosound sporo nowości. Wśród 18 serii pojawiło się 7 nowych linii produktów, natomiast niektóre poprzednie serie wzbogacono o zupełnie nowe kolumny głośnikowe.

Pewnym ułatwieniem będzie nadanie większości serii nazw europejskich miast - tak też obok dobrze znanej serii Milan pojawiły się Dublin, Siena i Prague, Athens oraz Madrid i Liverpool oraz całkiem nowa serie iQ, a także rozbudowana NuQ PRO. Produkowana przez Turbosound elektronika w postaci końcówek mocy i procesorów głośnikowych znajduje się w nowych seriach TAM i TLM.

 

Seria iQ

Seria składa się z 6 kolumn głośnikowych. 4 zestawy: iQ8, iQ10, iQ12, iQ15 to pełnozakresowe kolumny z przetwornikami  8", 10". 12", 15", natomiast dwa uzupełniające serię subwoofery: iQ15B i iQ18B - posiadają przetworniki 15" i 18". Obudowy wykonano z kompozytu poliuretanowego wzmocnionego włóknem szklanym.

 

[lupa:1]

 

Kolumny głośnikowe tej serii wyposażono w procesory DSP firmy KLARK TEKNIK, nowoczesne wzmacniacze klasy D i specjalnie zaprojektowany system integracji akustycznej. Ta niezwykle innowacyjna koncepcja umożliwia bezpośrednią współpracę miksera z systemem nagłośnieniowym. “Integracja Akustyczna” to rzeczywista rewolucja w zakresie dźwięku live.

Szyna ULTRANET (w którą wyposażono konsole Behringer X32 czy nową X18) pozwala na przesyłanie do zestawów głośnikowych iQ do 16-tu cyfrowych kanałów w oryginalnym brzmieniu. Wszystko - łącznie z sygnałem sterowania dla zdalnego ustawienia brzmienia - odbywa się przy użyciu pojedynczego kabla CAT5.

 

[lupa:2]

 

Dzięki temu mamy możliwość "Modelowania Fizycznego" brzmienia kilku z najpopularniejszych zestawów głośnikowych. Symulacja brzmienia kolumn głośnikowych może być realizowana z pozycji miksera lub za pomocą interfejsu wbudowanego w kolumnę. Proces "strojenia" również może być zdalnie kontrolowany poprzez interfejs konsolety X32 lub z wykorzystaniem wyświetlacza, w który wyposażono kolumny iQ. "Integracja Akustyczna" to kolejna rewolucja w dźwięku live, którą serwuje Music Group.

 

Seria Liverpool

To kolejna nowość, na którą warto zwrócić uwagę. Ta seria to w zasadzie 2 kompletne systemy, z których można stworzyć kompaktowe zestawy wyrównane liniowo. Większy z nich oparto o dwa przetwornik 8" uzupełnione dwoma 1" driverami kompresyjnymi. Mniejszy - przeznaczony do nagłaśnia świątyń czy hal sportowych - składa się z dwóch głośników o średnicy zaledwie 4" uzupełnionych jednym 1" driverem.

 

[lupa:4]

 

Seria ta to odpowiedź na rozwijający się ciągle rynek mobilnych systemów wyrównanych liniowo. Liverpool można z powodzeniem używać w różnych warunkach pogodowych. Obudowy wykonano z 15 mm sklejki brzozowej z poliuretanowym wykończeniem i stalowymi grillami. Te obudowy z pewnością sprostają nawet najtrudniejszym warunkom atmosferycznym. Również membrany zastosowanych przetworników zabezpieczono przed warunkami pogodowymi.

 

[lupa:3]

 

Za doskonałe brzmienie odpowiadają tytanowe, kompresowane drivery oraz woofery, których przetworniki oparto o neodymowe magnesy. Szeroką dyspersję horyzontalną zapewnia zastosowany w kolumnie falowód. Obie kolumny zasilane są w trybie bi-amp. Zaprojektowane przez producenta dwa subwoofery mają za zadanie wypełnić niskie pasmo przenoszenia tych liniówek. Kolumny w układzie bass reflex pracują z podwójnymi 15" lub 12" przetwornikami.

 

[lupa:5]

 

System Liverpool przygotowano zarówno do podwieszenia, jak i stackowania na ziemi. Przygotowany przez producenta adapter umożliwia natomiast postawienie niewielkiego grona na subwooferze. 16 Ohmowa impedancja każdej z sekcji zestawów szerokopasmowych pozwala na połączenie nawet 8 modułów na jednym kanale, odpowiednio mocnego, wzmacniacza.

 

Seria Prague

To seria składającą się z 5 kolumn, dedykowanych do budowy instalacyjnych systemów nagłośnieniowych. Te pełnozakresowe zestawy głośnikowe zaprojektowano tak, aby w łatwy sposób można było zbudować klastry, dzięki którym oszczędzamy miejsce i jednocześnie nie tracimy niczego w zakresie pokrycia dźwiękiem nagłaśnianej powierzchni. Dwudrożne kolumny (modele TPA122, TPA152, TPZ122, TPZ152) wyposażono w przetworniki 12" i 15", które wspierają neodymowe drivery 1,4". 3-drożny model TPZ153 oprócz tego wyposażono 8" przetwornik średniotonowy.

 

[lupa:6]

 

Oba modele TPA można zamówić z tubami w wersjach propagacji 60° x 40°, 90° x 50° lub 100° x 100°. Wszystkie modele TPZ zapewniają pokrycie w zakresie 60° x 40°. Elastyczność zastosowania zwiększa znane z innych konstrukcji Turbosound rozwiązanie umożliwiające obrót falowodu o 90°. Konstrukcja wykonana jest z wykorzystaniem 15 mm sklejki brzozowej.

 

[lupa:7]

 

Seria Venue

To seria pasywnych głośników - gotowa do stworzenia kompletnego małego systemu nagłośnieniowego lub całkiem rozbudowanego systemu monitorowego. Przeznaczona jest ona do pracy zarówno w aplikacjach stałych, jak i mobilnych, a instalacje ułatwiają liczne punkty montażowe. Model TVX122M, oparty na 12" przetworniku, może pracować zarówno jako paczka frontowa, jak i jako monitor, co umożliwia konstrukcja obudowy.

 

[lupa:13]
 

Model TVX152 to typowa kolumna frontowa, którą z powodzeniem wykorzystać można także jako odsłuch typu side-fill czy drum-fill. W obu modelach zastosowano 1" neodymowe drivery kompresyjne połączone z tubą o propagacji 70° x 70°. Wsparcie w dole pasma zapewnia 18" subwoofer TVX118B. Wszystkie modele wykonano z 15 mm sklejki brzozowej.

 

Seria Madrid

Pasywne kolumny tej serii to idealne, profesjonalne nagłośnienie sceniczne. Zestawy głośnikowe Madrid mogą pracować zarówno jako niewielkie systemy mobilne, monitory sceniczne, oraz być mocowanie w instalacjach stałych. Zasilane mogą one być pasywnie, z wykorzystaniem wbudowanej zwrotnicy pasywne lub w trybie bi-amp, z zewnętrznym aktywnym podziałem pasma. Dwudrożne modele (TVX122M, TMS152) posiadają gniazdo montażowe z możliwością instalacji pod jednym z dwóch kątów - pozwala to na wybór stopnia pochylenia kolumny.

 

[lupa:8]

 

Model TMS153 oparto na dwóch 15" wooferach wspartych 1.4" driverem, dzięki czemu mogą stanowić samodzielny, kompletny system nagłośnienia. Za dolne pasmo częstotliwości odpowiedają subwoofery TMS118B i TVX218B (o mocy odpowiednio 1.000 W i 2.000 W) wyposażone w przetworniki 18" z podwójnie uzwojoną cewką. Solidność konstrukcji obudów zapewnia wykorzystanie 15 mm sklejki brzozowej.

 

[lupa:9]

 

Seria Siena

Modele serii Siena zapewniają wyjątkowo wysyką skuteczność - nawet 136 dB. Na tę aktywną serię składają się 3 zestawy: dwudrożne TSP122-AN z 12" carbonową membraną i tytanowym 1" driverem, TSP152-AN z takim samym driverem lecz 15" wooferem oraz subbas TSP118B-AN z 18" przetwornikiem o podwójnym uzwojeniu cewki. Wyposażone w zaprojektowany przez firmę KLARK TEKNIK procesor DSP kolumny, łączyć można poprzez sieć ULTRANET z mikserami cyfrowymi lub systemami monitoringu osobistego. Wszystko to zapakowano w eleganckie obudowy wykonane z 15 mm sklejki brzozowej.

 

[lupa:12]

Seria Performer

Performer to seria wyjątkowo dobrze przygotowana na trudy codziennej pracy w firmach nagłośnieniowych. Konstrukcję wykonano z litego 18 mm drewna oraz zastosowano dodatkowe wewnętrzne wzmocnienia. Wykończono je farbą strukturalną i zamknięto perforowanym, stalowym grillem. Te pasywne kolumny głośnikowe i pojedynczy 18" subwoofer zaprojektowano jako nagłośnieni FOH, jednak dwie z nich: TPX122M i TPX153 (oparta na dwóch 15" przetwornikach) doskonale sprawdzą się także w roli scenicznych monitorów oraz kolumn pracujących jako side-fill lub drum-fill.

 

[lupa:11]
 

Seria NuQ PRO

Wśród wcześniejszych serii warto zwrócić  uwagę na serię NuQ PRO. Wybrane kolumny tej serii wzbogacono o procesory DSP firmy KLARK TEKNIK oraz możliwość pracy w sieci ULTRANET. Łatwo rozpoznać te modele po dodanych w symbolach oznaczeniach "-AN". W ten sposób powstały nowe modele NuQ82-AN NuQ102-AN, NuQ122-AN, NuQ152-AN oraz subwoofery NuQ115B-AN  NuQ118B-AN.

 

[lupa:10]

 

Dwudrożne zestawy tradycyjnie posiadają przetworniki 8", 10", 12", 15" zaś suby podwójnie uzwojone woofery 15" i 18". Podobnie jak w przypadku serii Siena czy iQ, kolumny łączyć można poprzez sieć ULTRANET z mikserami cyfrowymi lub systemami monitoringu osobistego.

 

Gdzie kupić?

Turbosound Turbosound www.turbosound.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Turbosound rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz