28 stycznia 2014 09:00
Info Roland Polska Sp. z o.o. ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa NAMM ul. Anaheim Convention Center, 800 West Katella Avenue CA 928 Anaheim

NAMM2014: Nowe stage piano od Rolanda: RD-800

[img:1]

Pianina sceniczne od Rolanda z serii RD to instrumenty, które zdobyły zaufanie najlepszych klawiszowców świata. Wychodząc naprzeciw ich dzisiejszym oczekiwaniom, nowy RD-800 posiada smukły i atrakcyjny wygląd oraz wiele ulepszeń dźwięku, czucia gry i wszechstronności.

Instrument posiada rozszerzony i ulepszony zestaw światowej klasy fortepianów akustycznych, a także najnowszą, flagową, 88-nutową klawiaturę młoteczkową klasy premium. Na pokładzie znajduje się też wiele brzmień autentycznych pianin elektrycznych vintage, organy, syntezatory i wiele innych profesjonalnych brzmień dla urozmaicenia występów live.

Obsługa na scenie nie sprawi problemu dzięki ultra intuicyjnemu interfejsowi z kolorowym wyświetlaczem i zestawowi dedykowanych manipulatorów, a także nowej funkcji Tone Color do dramatycznych zmian dźwięku, zrealizowanej za pomocą jednej gałki. Wypełniony najlepszymi funkcjami i brzmieniami pianin Rolanda, RD-800 dostarcza szczytową jakość i wszechstronność w jednym imponującym instrumencie.

 

[lupa:1]

 

Główne cechy Roland RD-800:

 
 • Profesjonalne pianino sceniczne z uznanym brzmieniem SuperNATURAL Piano oraz mnóstwem najlepszych brzmień i funkcji Roland
 • Bogaty wybór fortepianów akustycznych do gry na żywo, w tym brzmienie Concert Grand pochodzące z V-Piano Grand, brzmienia pianin stojących i inne
 • Autentycznie brzmiące i zachowujące się, ulepszone brzmienia elektrycznych pianin i klawinetów oparte na SuperNATURAL
 • Ponad 1.100 wszechstronnych brzmień na scenę, w tym organy Virtual Tone Wheel, vintage keys, nowoczesne syntezatory i inne
 • Najlepsza Koncertowa Klawiatura Roland PHA-4 z Wychwytem i Ebony/Ivory Feel, wyposażona w najnowocześniejszą technologię czujników dotyku
 • Intuicyjny interfejs zaprojektowany dla łatwej obsługi podczas grania, z szybkim dostępem do najważniejszych funkcji, takich jak nakładanie brzmień, ustawianie punktu podziału klawiatury i inne
 • Szybka manipulacja brzmieniami na scenie poprzez dedykowane kontrolery do wyboru Live Setu, głośności partii, Efektów Modulacyjnych, Tremolo, Symulacji Wzmacniacza i innych
 • Tone Color zapewnia kompleksowe manipulowanie brzmieniem w czasie rzeczywistym za pomocą jednej gałki
 • Kolorowy LCD i panel z gałkami wyposażonymi we wskaźniki LED zapewniają łatwą widoczność na zaciemnionych scenach
 • Nagrywanie/odtwarzanie utworów WAV oraz archiwizacja pamięci użytkownika z opcjonalną pamięcią USB flash
 • Funkcje Klawiatury Master MIDI; cztery zewnętrzne złącza dla pedałów (Damper, FC1, FC2 oraz EXT)
 • 1/4-cala i zbalansowane XLR wyjście stereo; wygodne wejście 1/8-cala stereo dla odtwarzaczy muzycznych i innych
 • Smukła i wytrzymała konstrukcja o zmniejszonej wadze dla łatwiejszego tranportowania

 

 

Wyjątkowe pianino sceniczne, zbudowane dla występów na żywo

RD-800 od podstaw został zaprojektowany dla szybkiej i bezproblemowej obsługi podczas grania na scenie. Live Sety umożliwiają zapisanie stworzonych ustawień, w tym nakładanych na siebie brzmień, punktu podziału klawiatury, efektów i wielu innych do szybkiego przywołania dedykowanymi przyciskami podczas gry. Dlatego brzmienia można zmieniać i przywoływać bardzo szybko i łatwo.

Panel bardzo logicznie wyposażono w wiele dedykowanych kontrolerów, które bezpośrednio nawiązują do podstawowych zadań, takich jak wybór i nakładanie brzmień, dzielenie klawiatury, dostosowanie efektów i innych. Kolorowy LCD zachęca graficznym interfejsem do manipulowania wieloma parametrami w dowolnie oświetlonych warunkach, a wszystkie gałki na panelu posiadają wskaźniki LED ułatwiając odczytanie aktualnych ustawień nawet na najbardziej zaciemnionych scenach.

 

[lupa:2]

 

Autentyczne brzmienia fortepianów zaprojektowane na scenę

RD-800 zapewnia olbrzymi wybór brzmień fortepianów dostosowanych do każdego stylu, od gry solowej do zespołowej. Jest tu 5 fortepianów akustycznych i 34 wariacje do wyboru, w tym nowy Concert Grand pochodzący z flagowego Roland V-Piano Grand, który posiada większą prezencję dla wybicia się podczas gry na żywo.

Nowo opracowane brzmienie upright piano również znalazło się na pokładzie oferując wyjątkowo krótkie wybrzmiewanie i bliski dźwięk tradycyjnego pianina. Zasilane przez uznaną technologię SuperNATURAL Piano, RD-800 zapewnia w pełni autentyczne doświadczenie gry na fortepianie akustycznym z jego płynnymi zmianami brzmienia, naturalnym wybrzmiewaniem nut i typowym zachowaniem dla poszczególnych stref klawiatury.

 

[lupa:3]

 

Dostosowanie brzmień fortepianów dla własnych lub scenicznych wymagań

RD-800 posiada olbrzymi potencjał kształtowania brzmienia pianina wedle uznania. Pokładowy Piano Designer z łatwością pozwala dostosować brzmienie poprzez znane ze świata pianin parametry takie jak rezonans strunowo-tłumikowy, rezonans powrotu klawiszy, przydźwięk młotków i wiele innych. Dostępna jest też głębsza kontrola brzmienia poprzez Indywidualne Ustawianie dla Każdej Nuty wysokości, głośności i charakteru brzmieniowego.

Oprócz szczegółowych ustawień, ta unikalna opcja umożliwia także zbalansowanie całego dźwięku pianina dla idealnego dostosowania do miejsca wykonywania muzyki. Kiedy wybrane jest brzmienie SuperNATURAL Piano, gałka Tone Color automatycznie przypisana jest do sterowania szerokością brzmienia, umożliwiając łatwe przejście od pełni stereo do mono. Oczywiście wszystkie ustawienia mogą być zapisane jako Live Set dla błyskawicznego przywołania podczas gry.

 

[lupa:4]

 

Perfekcyjnie odzwierciedlone brzmienia Vintage pianin elektrycznych

Oprócz autentycznie brzmiących fortepianów akustycznych, RD-800 zawiera także szereg nowo opracowanych pianin elektrycznych opartych na SuperNATURAL, reprezentujących instrumenty klasyczne z lat 60', 70' i 80'. Można wybierać z pośród 5 różnych typów i 56 wariacji, a potem dostroić ich brzmienie szczegółowo z parametrami takimi jak dźwięk mechaniki klawiatury, rezonans powrotu klawiszy, dźwięk tłumika i wiele innych.

Gałka Tone Color pozwala płynnie przechodzić pomiędzy dwoma różnymi modelami lub brzmieniami pianina elektrycznego co pozwala osiągać kompletnie nowe dźwięki. Dostępne są też zawodowe efekty dla osłodzenia brzmień EP, w tym wiele różnych tremolo, autentyczny phaser i symulator wzmacniacza (z różnymi typami głośnika) z vintageowym charakterem przesterowania.

 

[lupa:5]

 

Uwolnij swoją inspirację dzięki niesamowitej reakcji klawiatury

Jeśli szukasz najlepszej akcji klawiatury dostępnej w pianinie scenicznym, RD-800 będzie łatwym wyborem. Nowa klawiatura flagowa Roland PHA-4 Concert Keyboard z Wychwytem i Ebony/Ivory Feel zawiera najnowszą technologię czujników dotyku, która zapewnia pełnię dostępu do głębokiego potencjału pianin SuperNATURAL.

Dzięki wysokiej rozdzielczości czujników i ultra-szybkiej reakcji, PHA-4 rozróżnia najsubtelniejsze zmiany w stylu i dynamice grania. W dodatku klawisze wykończone są specjalnie opracowanym materiałem, który absorbuje wilgoć i zapewnia naturalną powłokę jak w klawiaturach z kości słoniowej i hebanu, znanych z najlepszych fortepianów akustycznych.

 

[lupa:6]

 

Dodatkowe brzmienia dla maksymalnej wszechstronności na scenie

Wychodząc poza brzmienia fortepianu, RD-800 oferuje ogromną ilość różnorodnych brzmień dodatkowych, które rozszerzają Twoją wszechstronność podczas grania na żywo. Z dostępem do ponad 1100 brzmień masz pewność, że zawsze znajdziesz właściwe, które pasuje do danego rodzaju muzyki.

Na pokładzie jest 10 różnych brzmień organów Virtual Tone Wheel oraz klawinet bazujący na SuperNATURAL, szeroki wybór instrumentów vintage i aktualne brzmienia syntezatorów do muzyki nowoczesnej. RD-800 zawiera też potężne funkcje master keyboardu MIDI do grania i sterowania zewnętrznymi źródłami dźwięku na scenie i w studiu.

 

[lupa:7]

 

Efekty studyjnej jakości ze sterowaniem w czasie rzeczywistym

RD-800 posiada wiele pracujących równocześnie efektów kontrolowanych w czasie rzeczywistym, które przetwarzają i wzbogacają brzmienia podczas gry. Bogato wybrzmiewający reverb i delay wspierany jest przez sekcję Modulation FX, która oferuje 56 kompletnie różnych efektów do wyboru. Sekcje Tremolo i Amp Simulator zawierają wiele rodzajów tremolo i wzmacniaczy dla pianin elektrycznych, a także efektu rotary dla brzmień organowych i inne.

Dostępny jest też pięciozakresowy korektor dla kształtowania brzmienia i cztery kontrolery, które mogą być przypisane do sterowania różnymi parametrami wedle uznania. Dodatkowo unikalne działanie gałki Tone Color umożliwia wprowadzenie dramatycznych zmian do wielu aspektów brzmienia, zoptymalizowane do różnorodnych kategorii brzmieniowych, np. rozszerzanie lub zawężanie obrazu stereo, płynne przejście pomiędzy różnymi brzmieniami, lub podbijanie prezencji dla wybicia brzmienia.

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz