18 października 2013 10:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl

PLASA 2013: TC Group obecne na targach w Londynie

[img:1]

TC Group to stowarzyszenie szeregu firm produkujących profesjonalny sprzęt dźwiękowy.

Spółka zajmuje się sprzedażą, promocją i reprezentacją tych firm, do których należą współpracujące ze sobą Lab.Gruppen, Tannoy, TC Electronic, White Acoustics, Lake, TC Helicon oraz TC Applied Technologies. Na stoisku na targach PLASA 2013 prezentował się oddział TC Group odpowiedzialny za sprzęt estradowy oraz instalacyjny, głównie w postaci produktów Lab.Gruppen i Tannoy.

Lab.Gruppen to firma działająca od ponad trzydziestu lat, założona w Szwecji. Obecnie jest jednym z najbardziej szanowanych producentów profesjonalnych wzmacniaczy z długim doświadczeniem w sektorze dźwięku estradowego, chociaż od jakiegoś czasu operują również w gałęzi branży odpowiadającej za sprzęt instalacyjny. Cieszą się bardzo dobrą reputacją i globalną klientelą.

 

[lupa:1]
Lab.Gruppen IPD

 

Na stoisku prezentowano nowe serie wzmacniaczy Lab.Gruppen, mianowicie LUCIA oraz IPD. Nazwy te są skrótami i oznaczają odpowiednio Localized Utility Compact Intelligent Amplification oraz Intelligent Power Drive.

IPD to nowa seria bardzo kompaktowych oraz umiarkowanie wycenionych wzmacniaczy do dźwięku estradowego i ruchomych systemów dźwiękowych. Dostępne są w dwóch wersjach: IPD1200 o mocy 2 x 600 W oraz IPD2400 o mocy 2 x 1200 W; każdy z nich mieści się w rozmiarze 1U! Jest on świadectwem nowego podejścia firmy Lab.Gruppen, która w trosce o swoją klientelę stworzyła funkcjonalny produkt przystępny cenowo i łatwy w transporcie i użytkowaniu, jednak posiadający wszystkie cechy i jakość wzmacniacza tej marki. IPD są wyposażone w zintegrowane procesory DSP, czterokanałową matrycę wejściową, detaliczne kontrolki i wyświetlacz na przednim panelu, wejścia analogowe oraz AES oraz słynne limitery Lab.Gruppen.

 

[img:3]
Lab.Gruppen IPD

 

Inteligentne procesory DSP obsługują takie zadania i funkcje jak czterdzieści dostępnych konfigurowalnych equalizerów, regulowane wzmocnienie, dostosowanie opóźnienia sygnału na wyjściu i wejściu oraz w filtry dolno- i górnoprzepustowe, mogące być ustawione na dowolną częstotliwość. Kontrola wszystkich opcji, zarówno cyfrowych jak i analogowych, dostępna jest na przejrzystym przednim panelu.

Ponadto, wzmacniacz posiada złącze Ethernet oraz oprogramowanie INTELLIDRIVE do monitoringu oraz kontroli pracy wzmacniacza i wszystkich procesów DSP. Oprogramowanie jest mocno intuicyjne, automatycznie wykrywa wszystkie wzmacniacze w sieci, a jego interfejs jest zaprojektowany z myślą o urządzeniach z ekranem dotykowym (iPad, itd.). Więcej o Lab.Gruppen IPD pisaliśmy w naszej relacji z targów Musikmesse 2013.

 

[lupa:2]
Lab.Gruppen IPDLUCIA to dwukanałowy wzmacniacz stworzony z myślą o nieco innych aplikacjach: jest to rozmiarowo najmniejszy z produktów Lab.Gruppen (1/2 U), oraz docelowo najmniej „inwazyjny”. Jego przeznaczenie to trwałe instalacje w takich placówkach jak centra edukacyjne, konferencyjne i biznesowe czy handlowe. Zaprojektowany został aby niewidocznie i cicho wpasowywał się w swoje środowisko. Oferuje prostą, intuicyjną i efektywną alternatywę dla rozbudowanych, drogich systemów składających się z wielu jednostek.

Według producenta myślą przewodnią przy tworzeniu LUCII była prostota instalacji i wspomniana nie inwazyjność - niewielki wzmacniacz wyposażony jest w osprzęt do montowania na ścianach oraz posiada certyfikat Energy Star; połączenia odbywają się przy użyciu gniazd EUROBLOCK. Cała jednostka wyposażona jest w systemy chroniące ją i podłączone głośniki od przegrzania czy uszkodzeń wynikających z nagłych głośnych sygnałów.

[img:2]
Lab.Gruppen LUCIA

 

Dostępne modele to LUCIA 120/2 (moc 2 x 60 W), LUCIA 240/2 (2 x 120 W), oraz 120/2M i 240/2M dodatkowo wyposażone w wewnętrzną matrycę do routingu sygnału oraz rozszerzone możliwości DSP, które oferują ustawienia i presety dla parametrycznej korekty, filtrów górnoprzepustowych, limiterów działających z wyprzedzeniem czy kompresora wielopasmowego. LUCIA również sprzedawana jest wraz z oprogramowaniem do instalacji i konfiguracji (podłączenie do komputera następuje przez złącze USB). Więcej o wzmacniaczach LUCIA pisaliśmy tutaj.

Wśród dostępnych presetów można znaleźć ustawienia dla często występujących głośników, jak modele Tannoy, również prezentowanych na stoisku TC Group. Firmy Tannoy chyba nie trzeba przedstawiać - jest jedną z najstarszych na świecie firm zajmującym się produkcją sprzętu audio (jej początki sięgają roku 1926, kiedy powstała pierwotnie pod nazwą Tulsemere Manufacturing Company). Na stoisku prezentowano ich kolumny serii VLS (Vertical Line Source). Są to produkty wprowadzone już w 2012 roku, jednak nadal cieszące się popularnością i dobrze współpracujące z powyższymi modelami wzmacniaczy.

 

[lupa:3]
Tannoy VLS

 

Pasywne kolumny VLS dzielą się na modele VLS 7, VLS 15 oraz VLS 30. Pierwszy z nich zawiera siedem trzy i pół calowych głośników. VLS 15 posiada tyle samo głośników 3,5” oraz kolejne 8 jednocalowych głośników wysokich częstotliwości, podczas gdy VLS 30 zawiera ich dwa razy tyle. Są to bardzo smukłe kolumny, zaprojektowane w estetyczny sposób tak, aby niezauważalnie wpasowywały się w otoczenie. Ich aplikacje to głównie nagłośnienie mowy bądź dźwięku/muzyki tła w miejscach jak centra kulturalne, handlowe, komunikacyjne czy religijne.

Seria VLS wykorzystuje nową technologię FAST (Focussed Asymmetrical Shaping Technology), polegającej na specyficznej konfiguracji wewnętrznych crossoverów i ustawień kolumny: efektem tego jest siedmiostopniowy kąt nachylenia emitowanego dźwięku w dół na osi pionowej. Oznacza to, że głośniki mogą być montowane na ścianach na pewnych wysokościach bez konieczności nachylenia ich, aby emitowały dźwięk kierunkowo w dół do jego odbiorców. Ponadto, posiadają certyfikat IP65, świadczący o ich wysokiej odporności na wilgoć i kurz.

 

[img:4]

 

Gdzie kupić?

Lab.gruppen Lab.gruppen labgruppen.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Tannoy Professional Tannoy Professional www.tannoypro.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz