27 września 2012 08:59
Info BEL AQUSTIC Sp z o.o. ul. Chmielna 26 80-748 Gdańsk

FBX2410 - nowy Eliminator Sprzężeń SABINE

[lupa:1]

Przedstawiamy nową generację automatycznych eliminatorów sprzężeń: szybszych, dokładniejszych i bardziej transparentnych.

Spośród wszystkich problemów jakie napotykasz w systemie nagłośnieniowym, nic nie jest bardziej niepożądane i dokuczliwe niż sprzężenie mikrofonowe. Eliminator Sprzężeń FBX błyskawicznie i niepostrzeżenie daje Ci dodatkowy  ODSTĘP OD SPRZĘŻEŃ… a poza tym poprawę wyrazistości dźwięku i pełną swobodę w użytkowaniu MIKROFONÓW BEZPRZEWODOWYCH!

Od czasu, gdy firma Sabine po raz pierwszy w świecie przedstawiła metodę cyfrowej eliminacji sprzężeń w 1991, Feedback Exterminator FBX ustanowił standard dla efektywnych i prawdziwych automatycznych eliminatorów sprzężeń.

Dziś Sabine z dumą przedstawia najnowszy produkt w dziedzinie automatycznej redukcji sprzężeń: 2-kanałowy Eliminator Sprzężeń FBX 2410.

Cyfrowe procesory DSP, obsługujące algorytmy SMARTfilter™, pozwalają nowemu FBX2410 bezbłędnie odróżniać sprzężenie od muzyki i uzyskać wyraźną przewagę w jakości i szybkości działania ponad wszystkimi innymi automatycznymi kontrolerami sprzężeń na rynku!


Najlepsze stało się…  jeszcze lepsze! 

 • Super szybka Automatyczna Eliminacja Sprzężeń
 • Szybkie i Ciche strojenie
 • Zwiększony zapas dynamiki i zmniejszone szumy
 • Bezbłędnie odróżnia muzykę od sprzężeń
 • Dostraja filtry z rozdzielczością 1Hz
 • Przejrzysty dźwięk, który pozostaje czysty i nietknięty
 • Zwiększa bezpieczny zapas wzmocnienia (od 6 do 9dB)
 • 24-bitowa Cyfrowa Rozdzielczość
 • 12 Filtrów FBX na kanał  (status LED 3 kolory)
 • Elastyczne Regulacje Filtrów
 • Dynamiczne Kasowanie Filtrów
 • wejścia/wyjścia XLR & ¼”TRS

Prawdziwa Moc FBX

Cała moc FBX z filtrami SMART opiera się o możliwości eliminowania sprzężeń w trakcie trwania audycji a nie tylko przy dokonywaniu strojenia systemu audio. Jeśli sprzężenie powstanie w kulminacyjnym momencie przedstawienia, w połowie solówki lub w czasie odprawianej przez księdza ceremonii, FBX błyskawicznie użyje swoich filtrów w taki sposób  aby zlikwidować WYŁĄCZNIE sprzężenie i nie naruszy dźwięku ani mocy potrzebnej w nagłośnieniu! 

Jak to działa?

To zasługa najlepszych na świecie filtrów odsprzęgających i ich cech: Szybkości, Bezbłędności, Dokładności oraz Spójności Dźwiękowej.


SZYBKOŚĆ

Najlepsze na rynku cyfrowe procesory sygnałowe wbudowane w FBX2410 pozwalają uzyskać wyraźną przewagę w szybkości ponad wszystkimi innymi automatycznymi kontrolerami sprzężeń. Także tryb nastawiania jest zdecydowanie szybszy i pozwala ukończyć pełny proces nastaw FBX w niecałe 30 sekund !

W czasie trwania przedstawienia, 24-bitowy FBX stale śledzi sprzężenia nie dopuszczając nigdy do zrujnowania widowiska. Zbliżające się sprzężenie filtry namierzają natychmiast (w 0.4 sekundy przy 1kHz).

[img:1]

Szybkość eliminowania sprzężenia pokazana jako amplituda w funkcji czasu. Górny rysunek pokazuje „szybkość” konkurencyjnych urządzeń. Zwróć uwagę na ich wolniejszą reakcję na sprzężenie i dłuższy proces eliminowania. Dolny rysunek pokazuje działanie zdecydowanie szybszego FBX.


BEZBŁĘDNOŚĆ

Czy to muzyka czy sprzężenie? To zasadnicze pytanie, na które Twój kontroler musi odpowiadać. Błędna decyzja oznacza złe filtrowanie (zmniejsza poziom sygnału) i niepotrzebne wykrawanie dziur w dźwięku. FBX zawsze wyróżniał się bezbłędnym odróżnianiem sprzężeń od muzyki, ale nowa technologia SMARTfilter™ robi to jeszcze lepiej. Mniej wyrafinowane eliminatory umiejscawiają swoje filtry na każdy wybijający się ton, nawet jeśli jest to muzyka, natomiast FBX stosuje opatentowaną analizę zawartości harmonicznych sygnału dźwiękowego. Ponieważ sprzężenie ma mało harmonicznych, a muzyka i głos mają ich bardzo dużo, FBX zdolny jest do precyzyjnej i bezbłędnej odpowiedzi na zasadnicze pytanie... muzyka czy sprzężenie?


DOKŁADNOŚĆ

To bardzo ważne. Teraz, gdy wiadomo już, że powstaje sprężenie, trzeba dokładnie je namierzyć. Wiele kontrolerów sprzężeń lokalizuje swoje filtry jedynie w sąsiedztwie występowania sprzężenia i powiększa ich szerokość, aż zahaczą o sprzężenie i je zlikwidują. FBX stosuje bardziej wyrafinowane rozwiązanie. Umieszcza centrum filtru dokładnie na częstotliwości sprzęgającej z dokładnością do 1 Hz. Ta unikalna dokładność FBX pozwala kontrolować sprzężenia z odpowiednio nastrojonymi filtrami - 10 razy węższymi od filtrów graficznego equalizera, który ma do dyspozycji jedynie 31 trafień …w dodatku o bardzo małej precyzji.

Sprzężenia to pojedyncze tony a to oznacza, że potrzebowalibyśmy 20 000 trafień do kontrolowania zakresu audio. Widzisz teraz, że stosowanie do redukcji sprzężeń kontrolerów o mniejszej dokładności, przypomina strzelanie do muchy z dubeltówki... być może ją trafisz, ale z pewnością zrobisz dużo hałasu i ogromne spustoszenie.

FBX2410 pracuje inteligentnie, rozmieszczając swoje filtry bezbłędnie i z dokładnością do 1 Hz, a to oznacza dokładne trafienie w pojedynczy ton sprzężenia… za każdym razem !

 

SPÓJNOŚĆ DŹWIĘKU

Innowacje Sabine w zakresie budowy cyfrowych filtrów są unikalne w branży. Nasze filtry są lepsze, z daleko mniejszymi zniekształceniami fazowymi i bardziej wyrównanym przenoszeniem. Filtry Sabine utrzymują spójność dźwięku na każdym poziomie swojej głębokości, oferując przetwarzanie gdzie filtry utrzymują Stałą Dobroć Q …w przeciwieństwie do urządzeń innych producentów, w których wraz ze wzrostem głębokości rośnie szerokość filtra.

[img:2]

Filtry o Stałej Dobroci Q zachowują swoją szerokość przy każdej zmianie głębokości, dostrajanej co 3 dB. Sabine używa bardzo rygorystycznej metody do obliczania szerokości filtrów.


[img:3]

Filtry anty-sprzężeniowe, jeśli są zbyt szerokie albo tną zbyt głęboko, fatalnie wpływają na jakość dźwięku. Zobacz różnice w szerokości i głębokości cięcia pojedynczego filtra - przy reakcji na to samo sprzężenie - z zastosowaniem urządzenia SABINE oraz produktu konkurencji. 

Dolna krzywa to charakterystyka powstała po ustawieniu parametrów jednego filtra, która obrazuje, że produkt konkurencyjny wnosi większe straty sygnału użytecznego.  Filtr konkurencyjny jest wyraźnie szerszy i głębszy. 

Patrząc na krzywą powyżej, widzimy, że SABINE zabija tylko sprzężenie ! - natomiast konkurencja robi to przesadnie, narażając na szwank dobrą jakość dźwięku. W efekcie degradacja sygnału użytecznego jest znaczna!

[img:4]

 

Szybsze Nastawy...

FBX 2410 oferuje cichą i najszybszą procedurę dokonywania nastaw filtrów. W czasie krótszym niż 30 sekund możesz rozpocząć przetwarzanie dźwięku a cały proces automatycznego strojenia jest tak cichy, że nikt nie zauważy, że coś się dzieje.

 

...oraz Czytelne Wskazania

Po tym jak super-szybkie nastawy zostaną zakończone, niebieski LED na klawiszu READY wyraźnie poinformuje, że przedstawienie można zaczynać. Uzyskałeś bowiem właśnie dodatkowy zapas przed sprzężeniem. Masz pełny ogląd sytuacji odnośnie typu zastosowanych filtrów bowiem 3-kolorowe LED pokazują : czerwony – filtr ulokowany, żółty – filtr wolny, zielony – filtr dynamiczny. Cały czas możesz je kontrolować wzrokiem na odległość.

 

Sabine : najwyższej jakości Automatyczny Eliminator Sprzężeń

Nowy FBX2410 jest dowodem na nieustające przewodnictwo Sabine w dziedzinie automatycznego eliminowania sprzężeń. Ulepszone parametry techniczne i lepsze audio to szybsze działanie. Wiedz również, że FBX Eliminator Sprzężeń produkowany jest w USA.

Skontaktuj się z dystrybutorem BEL AQUSTIC. . Będziesz słyszeć TYLKO SWÓJ DŹWIĘK  i nic więcej !


GDZIE WŁĄCZYĆ FBX?

 • dla regulacji sprężeń zmiksowanego materiału, włączaj FBX w tor audio pomiędzy mikser a wzmacniacz mocy.
 
[img:5]
 
 • dla regulacji sprężeń jednego kanału lub sub-grupy, włączaj FBX w gniazdo INSERT.  Dokonuj indywidualnych nastaw dla każdego wybranego mikrofonu.
[img:6]
 

GDZIE UŻYWAĆ FBX? 

FBX wprowadza „zapas” wysterowania przed sprzężeniem dla wokalu lub instrumentów w głównych głośnikach („przodach”) lub monitorach stosowanych w:

 • produkcji estradowej live
 • teatrach i salach koncertowych
 • kościołach i miejscach kultu religijnego
 • salach wykładowych i audytoriach
 • salach konferencyjnych 
 • halach sportowych  
 • stacjach telewizyjnych

 

 

Więcej o technologii Eliminowania Sprzężeń FBX na stronie  

www.bel-aqustic.com.pl/rozwiazania/a_know.php

Instrukcja obsługi:


Broszura informacyjna:


FBX2410 Specyfikacje Inżynierskie

FILTRY

•12 niezależnych cyfrowych filtrów szpilkowych na kanał, nastawianych

automatycznie w zakresie 40Hz - 20kHz

•Szerokość filtrów: wybierane 1/10 lub 1/5 oktawy*, o stałej

Dobroci Q

•Dokładność nastawiania filtra : do 1 Hz 

•Czas wykrycia i eliminacji sprzężenia: typowo 0.4 sek @ 1kHz

•Liczba filtrów Dynamicznych i Stałych: wybierana przez

Użytkownika. Ostatnia konfiguracja rejestrowana w pamięci.

 

WEJŚCIE/WYJŚCIE

•Wejścia/Wyjścia max poziom: symetryczne +18dBV, niesymetryczne

+12dBV max

•Obciążenie wyjścia: zalecane >600 Ohm

• Impedancja wejściowa: symetryczne lub niesymetryczne

>40 kOhm, pin2

• Impedancja wyjściowa: symetryczne lub niesymetryczne

150 Ohm, pin2

•Bypass: włączany automatycznie przy zaniku zasilania

•Zapas wysterowania: +14dB peak @ 4dBV na wejściu symetrycznym

•Wejścia/Wyjścia przyłącza : XLR-3 lub 1/4”TRS

 

PRZETWARZANIE**

•Pasmo przenoszenia 20Hz - 20kHz @ +/- 0,3 dB

•Tolerancja czułości: +/- 0.2 dB

•Odchylenie spektralne: +0.25 dB, 20Hz do 20kHz

•Stosunek S/N: >108 dB (typowo)

• Zniekształcenia THD: 0.005% @ 1kHz, 0.01% @ 20Hz do 10kHz, 0.025%

@ 10kHz do 20kHz,

 

ZASILANIE:

Zasilanie : 200-240V VAC @ 50-60 Hz

 

BEZPIECZNIKI:

Bezpieczniki: 230VAC, 0.06A, 10W, 0.160A zwłoczny

 

WYMIARY:

Obudowa typu rack 19” o wysokości 1U (48.3x4.5x15.9cm)

Temperatura pracy: -15 do +50 stopni Celsjusza

Waga : 3.6 kg


Gdzie kupić?

SABINE

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SABINE rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz