6 lutego 2012 10:29

WNAMM2012: Ace Frehley Budokan Les Paul Custom w trzech odsłonach

Epiphone wypuściło limitowaną edycję „Budokan” Les Paula Custom w wersji sygnowanej przez Ace’a Frehley’a równolegle z dwoma podobnymi modelami od Gibsona.

Oto co Epiphone ma do powiedzenia na temat nowych gitar:

Jako gitarzysta prowadzący zespołu KISS (i projektant ich słynnego logo), Ace Frehley znany jest na świecie jako jeden z najbarwniejszych ambasadorów modelu Les Paul i jako jeden z z najlepszych rockowych showmanów. Ace zainspirował pokolenie gitarzystów do wyboru tego właściwego narzędzia produkcji rock’n’rolla. Dziś Epiphone udostępnia tę gitarę-ikonę wszystkim gitarzystom, z jej pięknym wykończeniem Cherry Sunburst i trzema przetwornikami DiMarzio.

[img:1]

Les Paul “Budokan”

Oryginalna wersja tej gitary miała swój debiut sceniczny w roku 1977, podczas światowej trasy Rock and Roll Oper zespołu KISS, która dała zespołowi pierwsze miejsce w rankingu grup koncertujących na żywo. Ace uczynił model „Budokan” swoją główną gitarą dokładnie w momencie eksplozji popularności KISS na całym święcie zawdzięczanej pojawianiu się w popularnych programach TV, wyprzedanemu co do biletu debiutowi w Madison Square Garden i wypuszczeniu ich klasycznego albumu „Love Gun”(który to zawiera popisowy numer Ace, „Shock Me” plasowany na miejscu 50. 100 Greatest Guitar Solos magazynu Guitar Worl).

Jednak 1977 zapamiętany został jako rok, w którym KISS zagrało cztery koncerty przy pełnej publiczności na arenie Budokan w tokio, poprawiając rekord ustanowiony przez The Beatles w ’66 roku. Ace i jego Les Paul „Budokan” powrócili do Japonii rok później z trasą Alive II, gdzie KISS znów pobiło rekord i zagrało 5 koncertów bez wolnych miejsc na widowni.

Odtworzenie klasyki

Występy zespołu na arenie Budokan pozwoliły Ace’owi na ustanowienie jego Les Paula gitarowym znakiem rozpoznawalnym. Dziś, lutnicy Epiphone’a odpowiedzialni za modele kolekcjonerskie sygnowane przez gitarzystów takich jak: Slash, Tak Matsumoto i Joe Monamassa, prezentują być może najgłośniej komentowany model sygnaturowy, Epiphone Limited Edition Ace Frehley "Budokan" Les Paul Custom Outfit.

Epiphone ściśle współpracowało ze znanym gitarzystą i jego oryginalnym “budokanem” wy stworzyć wierną reprodukcję, na która składa się 3-częściowy sezonowany twardy klonowy top, 3 częściowy mahoniowy gryf z wolutą, , klucze Grover z perłowymi uchwytami i słynna naklejka „Eagle”. W przeciwieństwie do wersji oryginalnej modelu „Budokan”, wszystkie trzy humbuckery w limitowanej wersji Epiphone’a są podłączone i gotowe do użycia. Oddajemy ci we władanie wybuchową moc!

Epiphone Limited Edition Ace Frehley "Budokan" Les Paul Custom Outfit

Nowy „Budokan” posiada mahoniowy korpus i taki sam binding jak w oryginale. Firma Epiphone pozostała również wierna charakterycznemu dla fabryki Kalamazoo z lat 70-ych profilowi SlimTaper „C” w 3 częściowym mahoniowym wklejanym gryfie i wolucie na progu zerowym. Gryf posiada ręcznie wykoną, głęboko osadzaną część łączącą się z korpusem. Menzura 24.75” również pochodzi z wersji oryginalnej. Hebanowa podstrunnica nabita jest 22-owa progami jumbo, 12” promień krzywizny i siodełkoz imitacji kości o wymiarze 1,68”. Wykończenie Cherry Sunburst da ci wrażenie posiadania vintageo’wego klasyka. Dodatkowo, możesz przykleić charakterystyczną naklejkę Ace’a – „Eagle”, jeśli chcesz 100%-owego oryginalnego wyglądu Ace’owej gitary. Ltd. Edition "Budokan" Les Paul Custom posiada też 5-warstwowy binding główki.

Te same, co w oryginale Frehleya, inkrustacje zostały wykonane w wersji Epiphone> Wykonane z macicy perłowej markery „Split Diamond” znajdują się na główce i progach nr 1, 3, 5, 7, 9, 12, 15, 17, 19 i 21. Również z macicy perłowej zostało wykonane logo Epiphone’a umieszczone na główce typu „clipped dovewing”. Maskownica pręta regulacyjnego posiada wygrawerowany biały napis „Ace Frehley Budokan”.

Les Paul i przetworniki DiMarzio

Jak można było się spodziewać, Epiphone i Ace zwrócili szczególną uwagę na odtworzenie mocy oryginalnego „Budokana”. Pomimo faktu, ze miał on tylko jedną podłączoną przystawkę – humbuckery przy mostku, w „Budokanie” Epiphone’a wszystkie przystawki są podłączone. Użyto przetworników: DiMarzio PAF przy gryfie i na środku oraz DiMarzio Super Distortion przy mostku, wyciągającym z mahoniu jego dźwięczny ton. Wszystko kontrolowane jest za pomocą odtworzonych z modelu „Budokana” pokręteł typu „SpeedKnob”.

Gwarancja na osprzęt Epiphone’a 

Solidny osprzęt firmy Epiphone stworzony został by służyć dożywotnio, a seria “Budokan” dostała to co w firmie najlepsze.: mostek typu tune-o-matic LockTone, naciąg strun LockTone Stopbar, ekskluzywne ephiphone’owskie: wejście jack zapobiegające obracaniu się wtyczki i 3-pozycyjny przełącznik. Strojem zajmują się, tak jak w oryginale, vintage’owe klucze Grover o stosunku obrotu 14:1 i z perłowymi uchwytami. 

Dodatki od Ace’a

Do każdego Epiphone’a Ltd. Edition Ace Frehley "Budokan" Les Paul Custom Outfit dołączony jest sztywny case z białym napisem “Budokan”, certyfikatem z numerem seryjnym, nakleją „Eagle” i folder prezentacyjny zawierajacy fotografię Ace’a ze swoim modelem Epiphone „Budokan” Lec Paul.

Dożywotnia gwarancja Epiphone;a

Tak jak w przypadku wszystkich gitar firmy, do Epiphone „Budokan” dołączona jest dożywotnia gwarancja i dostęp do całodobowego centrum obsługi Gibsona. Nie ma bardziej rock’n’rollowej gitary niż „Budokan”, a powstanie ich tylko 1000. Spiesz się i kup ją już dziś!
As with all Epiphones, the Ltd. Edition Ace Frehley "Budokan" comes with our Limited Lifetime Guarantee and Gibson's 24/7/365 customer service. There is no other rock and roll guitar like the "Budokan" and only 1,000 guitars will be produced. Get yours today! 

Pricing and Availability:
Epiphone: $1,332 (ok. 4460 zł)
Gibson: Heritage Cherry Sunburst Aged $12,235 (ok. 40 990 zł)
Gibson: Heritage Cherry Sunburst VOS $7,529 (ok. 25 200 zł)

[img:2]

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Epiphone Epiphone www.epiphone.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Epiphone rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz