11 maja 2007 16:32
Info AMBIT MUSIC ul. Przebendowskich 40 81-543 Gdynia

ROLAND G-70

Główna Koncepcja
4 lata po wprowadzeniu na rynek serii keyboardów VA V-Arranger, która w dużym stopniu przyczyniła się do podwyższenia standardów w klasie profesjonalnych aranżerów, firma Roland prezentuje nowy profesjonalny keyboard, będący krokiem milowym w tego rodzaju sprzęcie. Ten wysokiej jakości instrument muzyczny wyposażony został we wszystkie najlepsze cechy instrumentów, jakie do tej pory wyprodukowała firma Roland.Rynek Muzyczny
Obserwując potrzeby wymagającego klienta, firma oferuje nowy typ keyboardu z automatycznymi akompaniamentami. Instrument należy do grupy sprzętu o wysokiej cenie, oferując jednocześnie najwyższą jakość brzmienia i funkcji wykonań muzycznych. Instrument ten gwarantuje swemu nabywcy maksimum możliwości kontroli odgrywanej muzyki w czasie rzeczywistym dostosowując się w elastyczny sposób do umiejętności i potrzeb grającego. G-70 to obecnie najbardziej zaawansowany keyboard na naszym rynku, na tle innych modeli, w tej kategorii cenowej.Najważniejsza Idea

Skupienie w jedną całość wszystkiego co najlepsze

G-70 jest podsumowaniem ponad 30-letniej praktyki firmy Roland w produkcji instrumentów klawiszowych. Instrument ten pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów każda ze składowych części, wchodzących w skład modułów instrumentu powstała w najlepszych laboratoriach i fabrykach firmy Roland, co gwarantuje dbałość w szczegółach o poszczególne funkcje tego instrumentu.

Informacje

- Bezkompromisowy procesor brzmienia

G-70 zbudowano na bazie najnowocześniejszego silnika brzmieniowego firmy Roland z ultraszybkim procesorem CPU, będącym w stanie zarządzać bardzo rozbudowanymi i zaawansowanymi funkcjami nowoczesnego aranżera, w tym 128-głosową polifonią, 6-cioma partami w trybie Performance dla obu rąk, a wszystko w czasie rzeczywistym bez najmniejszych obaw spowolnienia pracy. Dzięki zastosowanej technologii procesora, brzmienie instrumentu ma niesamowicie krystaliczny charakter.

- Bezkompromisowe programy brzmieniowe

Satysfakcja z posiadania tego instrumentu jest tym większa, że został on wyposażony w potężną pamięć próbek brzmieniowych WAVE ROM, która to jest największa w historii keyboardów i wynosi 192 MB!. G-70 zapisze się w historii sprzętu nie tylko jako keyboard o tak dużej pojemności brzmień, ale także jako pierwszy keyboard wyposażony w bezkompromisowe, multipoziomowo samplowane ekspresyjne brzmienie pianina o nazwie THE GRAND X8. To rewelacyjne brzmienie zaczerpnięto z flagowego syntezatora Roland Fantom-X. Można stwierdzić, że G-70 to skumulowanie w jedną całość najwyższych modeli różnych grup instrumentów firmy. Następnym przykładem tego stwierdzenia niech będzie fakt wyposażenia G-70 w najlepsze próbki akordeonów, pochodzących z serii FR V-Accordion. Tak trudne do wykonania na instrumencie klawiszowym techniki gry partii gitarowych, teraz dadzą zamierzony skutek dzięki zastosowaniu nowozsamplowanych brzmień gitar.

- Rozbudowa brzmień za pośrednictwem karty z serii SRX

G-70 umożliwia rozszerzenie wewnętrznych brzmień o dodatkowe, za pośrednictwem 64 MB-towych kart syntezatorowych z serii SRX. To kolejny krok milowy w przypadku keyboardów. Teraz keyboard brzmi jak profesjonalny syntezator Workstation.

- 76-klawiszowa klawiatura typu Pro-Action

Wspierając tak naturalnie brzmiące programy brzmieniowe, G-70 oferuje najlepszą w historii aranżerów klawiaturę. Odpowiednio wyważone mechanizmy klawiatury, z dużo większym skokiem, gwarantują grę z uchwyceniem wszystkich towarzyszących niuansów. Pomimo, że klawiatura zbudowana została na bazie legendarnej serii i VA, oferuje ona całkowicie nowy styl, podwyższając poprzeczkę konkurencyjnym produktom.

- Harmonic Bars

Każdy z muzyków, ceniących kontrolę brzmienia organowego w czasie rzeczywistym doceni nieograniczone funkcje kontroli harmonicznej. G-70 oferuje te funkcje, wzbogacone nowoczesną technologią wirujących głośników Virtual Tone Wheel, która powstała na bazie organów serii VK. Poza tym G-70 oferuje 9 suwaków, fizycznie powiązanych z trójwymiarową animacją wirtualnych kontrolerów harmonicznych, co przedstawiane jest na kolorowym wyświetlaczu LCD. Do dyspozycji mamy ponadto specjalnie opracowane efekty dla tej sekcji (Rotary, Overdrive, Tremolo, itd.).

- Progresywna Technologia Stylów Muzycznych

Biorąc pod uwagę grupę aranżerów Workstation, sekcja akompaniująca odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego G-70 wyposażony został w 279 całkowicie nowoopracowanych akompaniamentów, wykorzystujących w pełni potencjał brzmieniowy nowego generatora brzmieniowego. W porównaniu z serią VA, nowy G-70 zawiera na każdy ze stylów: 4 wariacje, 4 wstępy (INTRO), 4 zakończenia (ENDING) i aż po 6 przejść (FILL).

- Funkcja Chord Voicing

Kolejna innowacja na platformie aranżerów to nowy system adaptacyjny Adaptive Chord Voicing (ACV). Podstawą jest inteligentna technologia akordów wokalizera, działająca w czasie rzeczywistym, umożliwiająca dla każdego z partów akompaniujących tworzenie naturalnego układu.

- Funkcje Cover / Make Up Tools dla własnych kombinacji akompaniujących

Funkcje te zaczerpnięte zostały z modelu DisCover, który przecierał szlaki tym możliwościom, tak przydatnym podczas grania na scenie. G-70 oferuje dużo bardzie rozszerzone możliwości tego typu, pozwalając muzykowi zmieniać style i utwory w obrębie 72 programów typu Cover, a wszystko za pośrednictwem precyzyjnych narzędzi MakeUp Tool.

- Flash Card, Solid State Disk(SSD)

Pamięć rozszerzana może być za pośrednictwem kart PCM. Napęd na te karty akceptuje także karty dużej pojemności, umożliwiając stworzenie nawet GIGABAJTOWEJ! biblioteki. Wewnętrzna pamięć oferuje 50 MB-tową przestrzeń, co umożliwia zapisanie nawet do 1000 utworów MIDI (oczywiście po 50 KB każdy). Pamięć ta jest bardzo poręczna i nie wymaga stosowania jakichkolwiek napędów. Zapisywane mogą tam być także style muzyczne.

- 7 Niezależnych Sekcji Efektów

G-70 to kompletny Workstation, oferujący 7 niezależnych efektów, które mogą być przypisywane do poszczególnej partii multitimbral. Do dyspozycji mamy cały arsenał cyfrowych efektów, począwszy od efektów gitarowych, a skończywszy na profesjonalnych algorytmach masteringowych Mastering Kit, wykorzystywanych komercyjnie do produkcji nagrań Audio.

- Wyświetlanie Odgrywanych Nut

Funkcja zbudowana została na bazie serii ATELIER. Dzięki tej funkcji mamy możliwość wyświetlania pięciolinii z odgrywanymi nutami. Zaleta szczególnie przydatna podczas nauki gry na instrumencie klawiszowym.

- Harmonist

G-70 oferuje rozbudowane funkcje harmonizujące wokal. Do dyspozycji mamy 90 programów, perfekcyjnie ustawiających poszczególne głosy i efekty, dając wygodę w zastosowaniu szczególnie tym muzykom, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z tego rodzaju efektami. Blok efektów Harmonist oferuje takie pozycje jak: Voice-FX (transformer głosu), Auto Pitch Correct (wyrównywanie wokalu usuwanie fałszów) oraz Vocoder.

- Music Assistant

Funkcja Music Assistant jest rozwiniętą formą User Programu. G-70 oferuje szereg gotowych ustawień dla najpopularniejszych utworów muzycznych.

- D Beam

Kontroler na podczerwień D Beam oferuje bezprzewodową kontrolę brzmienia oraz funkcji.

- Lyrics / Chord Extractor

Duży, kolorowy, podświetlany wyświetlacz LCD umożliwia wyświetlanie słów piosenek i akordów, co bardzo przydaje się podczas grania na scenie. G-70 wyposażony został w wyjście VIDEO, co umożliwia bezpośrednie podpięcie odbiornika telewizyjnego i wyświetlanie na nim słów piosenek, czyli zabawa w Karaoke w pełni tego słowa znaczeniu.

- 16-trakowy Sekwenser / 8-trakowy Kompozer Stylów

G-70 oferuje profesjonalny sekwenser, wyposażony w mikroedycje, dając bardzo zaawansowane możliwości edycji poszczególnych składowych utworów muzycznych. Te same cechy dotyczą także rozwiniętego edytora do tworzenia styli muzycznych.

- Programowalna Funkcja One Touch

Ustawienia One Touch, czyli automatyczne przyporządkowanie brzmień do poszczególnych stylów muzycznych, są w pełni programowalne i dostosowane do potrzeb użytkownika

- Funkcja Finder

Ze względu na fakt, że G-70 posiada dużą pojemność na ewentualną bazę danych, system operacyjny pomaga w szybkim zarządzaniu nimi. Dzięki wyszukiwarce Finder, w szybki sposób odnajdziemy poszukiwany User Program, styl muzyczny czy utwór.

- USB

Zastosowane złącze USB umożliwia szybki transfer zapisanych w pamięci instrumentu danych jak i komunikatów MIDI do komputera.


DANE NOWEJ WERSJI OPROGRAMOWANIA:

OS 2.0 - Nowy system operacyjny

Nowy system operacyjny do instrumentów G-70 oferujący jeszcze więcej możliwości. System dostarczany jest jako darmowy soft (do ściągnięcia ze strony http://www.rolandkeyboardclub.com) lub sprzedawany w pakiecie SR-G01 (opis poniżej). system wprowadza następujące zmiany:

Nowy tryb Gitarowy

Ciekawe rozwiązanie przy graniu i nagrywaniu partii gitar akustycznych i elektrycznych. Na klawiaturze wyznaczony jest zakres klawiszy - odpowiadający układowi strun gitar. Dzięki czemu poszczególne klawisze odpowiadają za kolejną strunę.

Style Converter

Intuicyjne narzędzie zmiany utworów MIDI File w akompaniament (styl muzyczny) odpowiadający wysokiemu standardowi jaki oferuje aranżer G-70

Vocal Harmonist MIDI Control

Funkcja umożliwiająca nagrywanie danych harmonizera wokalowego do 16-trakowego sekwensera (G-70), dzięki czemu po odtworzeniu utworu automatycznie sterowany jest blok harmonii procesora wokalowego.

Funkcja Make Up Tool Freeze

Umożliwia zapisywanie zmienionych utworów i stylów muzycznych - za pomocą funkcji Make Up na uniwersalny format SMF. Dostarcza poza tym wiele narzędzi edycyjnych dla stylów i utworów.

Melody Inteligence

Funkcja ułatwia dobór odpowiednich brzmień do stworzenia idealnej harmoni dedykowanej danemu gatunkowi muzyki. Na przykład mamy możliwość automatycznego doboru sekcji dętej (saksofon, trąbki) dla stylów Big Band'owych.

Inne Funkcje

- Funkcja Style Mixer Solo
- Funkcja Break Mute dostępna za pmocą przycisków przejść
- zestway User Program mogą być kopiowane na dyskietkę
- Odliczanie na wyświetlaczu dla sekcji Intro/Ending
- Funkcja Multiple-Note Insert (dla akordów) w trybie 16-Track Sequencer oraz User Style Composer
- Więcej funkcji edytorskich w trybach 16-Track Sequencer i User Style Composer
- Wiecej funkcji w trybie Disk/Media
- Informacje Sound Addresses(CC00/CC32/PC) wyświetlane są na ekranach Tone, Style and User Program
- Funkcja priorytetu startowania w trybie Song/Arranger, zapobiegająca przypadkowemu zatrzymaniu odtwarzanego utworu lub stylu
- Tryb Scale Tuning dla partii akompaniamentów


LINKI:

video demo: http://www.rolandkeyboardclub.com/upload_area/videos/G70_2min_wm_H.wmv
więcej o G-70: http://www.rolandkeyboardclub.com/v/prod_detail.php?id=213&pagina=1[img:1][img:2]

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz