13 lutego 2011 15:30

Markbass prezentuje szereg nowych urządzeń

[img:1]

Świętowanie swojego dziesięciolecia firma Markbass rozpoczęła w dniach 13-16 stycznia na targach muzycznych NAMM w Anaheim (USA), na „imprezie specjalnej” na której pokazała kilka nowych i interesujących produktów.


Te nowe urządzenia to:

TTE 500 – „współczesny i rasowy” wzmacniacz typu „head” z przedwzmacniaczem lampowym, lampowym kompresorem, filtrem barwy i korektorem (lampowy moduł filtru VLE) oraz analogowym wzmacniaczem mocy, który dzięki technice TTE (Tube Technology Emulator – emulator konstrukcji lampowych) ma brzmieć jak wzmacniacz zbudowany na lampach. Ten naprawdę dużej klasy wzmacniacz dostarcza 500 W na obciążeniu 4 omów i waży 5,1 kg.

Micromark 801 – to nieco większa wersja Micromarka, z głośnikiem o średnicy 8 cali i portem basowym. Jest to wersja głośniejsza, o lepszym i pełniejszym brzmieniu, o mocy 50 W i wadze 5,2 kg.

MB 1000 – stereofoniczny wzmacniacz mocy (1 U w stojaku), dostarczający mocy 500 W na obciążeniu 4 omów, 300 W na 8 omach oraz, w konfiguracji mostkowej, 1000 W na 8 omach.

Ground Stereo Pre – stereofoniczny przedwzmacniacz sygnowany przez Alaina Carona, w postaci pedału obsługiwanego stopą, o wielu wejściach i wyjściach. Ma gniazda stereofonicznej pętli efektowej, stereofoniczne symetryczne wyjścia DI, wejście Aux In oraz gniazdo słuchawkowe.

BAS 121 Lite – aktywna kolumna głośnikowa sygnowana również przez Alaina Carona o robiącej spore wrażenie liczbie 800 W na 12 calowym głośniku niskotonowym i 200 W na głośniku wysokociśnieniowym o średnicy 1,25 cala. Ciężar urządzenia – 16,8 kg.

Bass Tube Marker – kompaktowy pedał efektów zniekształceń zasilany z baterii 9 V lub z zasilacza o napięciu 9 lub 12 V.

Markbass MB Octaver – kompaktowy analogowy pedał oktawowy z oddzielnym sterowaniem sygnału „suchego” (bez obróbki), oktawą w dół i dwoma oktawami w dół. zasilany z baterii 9 V lub z zasilacza o napięciu 9 lub 12 V.

MoMark MVVL-HE – moduł master przeznaczony zastosowań w modularnym systemie wzmacniaczy MoMark, kończący serię High End. Ma złocone gniazda i zbudowany jest z elementów najwyższej jakości i klasy.


W piątek 14 stycznia Markbass gościł swoich dystrybutorów, artystów, dilerów, partnerów prasowych, ludzi biznesu i przyjaciół na ekscytującym przyjęciu i na koncercie. Koncert uświetnili swoimi występami: Evan Marien, Michael Manring, Alain Caron z Frankiem Gambale i Damienem Schmidtem, Jeff Berlin z Marco Panascia oraz Dannym Gottliebem, Hadrien Feraud z Chrisem Colemanem, Rusłanem Sirotą i Katis oraz Travis Larson Band z basistką Jennifer Young.
Nowości DV MARK

[img:2]

Siostrzana marka Markbassa, DV Mark, imprezę NAMM wykorzystała do swojego amerykańskiego debiutu i również pokazała kilka nowych urządzeń przewidzianych na rok 2011. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem www.dvmark.it.


Markbass składa wyrazy wdzięczności każdemu, kto odegrał istotną rolę w sukcesach firmy jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 10 lat. Od początków istnienia firmy, czyli od roku 2001, marka ta stała się marką wiodącą na rynku wzmacniaczy basowych, wysyłającą swoje urządzenia do ponad 45 krajów na całym świecie.

DV Mark pojawił się po raz pierwszy na amerykańskiej ziemi w dniach 13-16 stycznia, na ostatnim pokazie – imprezie muzycznej NAMM (Anaheim, Kalifornia). Zarówno odwiedzający stoisko goście jak i przedstawiciele mediów byli pod ogromnym wrażeniem jakości dźwięku, wyglądu i własności prezentowanych urządzeń, a gitarzyści cieszyli się z możliwości „podłączenia się” i własnoręcznego zbadania jakości sprzętu.

Poza pokazaniem tych urządzeń, które już występują na rynkach Europy, Azji i Australii/Nowej Zelandii, firma odkryła również swoje nowe wyroby przewidziane na rok 2011.

Triple 6 – specjalna wersja Bad Boy 120 (3-kanałowego rockowego wzmacniacza typu „head”) o dużym wzmocnieniu, z „turbodoładowaniem”, zmodyfikowana w kierunku brzmienia hard rocka oraz metalu.

Galileo 15C – kompaktowe i lekkie kombo 15 W, 1x12, oparte na popularnym wzmacniaczu Galileo. Zawiera układy elektroniczne wzięte z pedału efektu zniekształceń Guitar Tube Marker oraz elementy pogłosu sprężynowego Accutronics.

Frank Gambale Combo 112 – opracowane przy współpracy z legendarnym gitarzystą Frankiem Gambale kompaktowe kombo 1x12 dostarczające 150 W czystej mocy tranzystorowej (250 W na 4 omach) i zawierające kanał lampowy oraz pogłos sprężynowy Accutronics. Waży 11,7 kg.

Frank Gambale Pre – urządzenie wykonane również dzięki współpracy z Frankiem Gambale. Jest to przedwzmacniacz (1U w stojaku), z trzema kanałami (clean/crunch/lead) oraz programowalnym opóźnieniu, pogłosie i efektami typu chorus i flanger z możliwością sterowania poprzez MIDI. Doskonale pasuje do wzmacniacza mocy G 1000.

G 1000 Power Amp – 1U w stojaku, stereofoniczny wzmacniacz mocy zbudowany na tranzystorach MOSFET pracujących w klasie D (jako przełączniki). Zapewnia do 500 W na 4 omach, 300 W na 8 omach lub w konfiguracji mostkowej - 1000 W na 8 omach. Ciężar 3,8 kg.

Mini Twelve – (mini dwunastka) kompaktowa i lekka kolumna głośnikowa 1x12 z otwartym tyłem, gwarantuje 150 W mocy, ciężar 5,5 kg.

Mini Twelve Bag – genialna torba mieszcząca kolumnę Mini Twelve oraz wzmacniacz Galileo 15 lub wzmacniacz Little 40. Jest idealnym rozwiązaniem problemu transportu sprzętu dla gitarzystów będących często w trasie.

DVM Chorus & Delay – cyfrowy pedał efektowy umożliwiający stosowanie kombinacji efektów chorus i flanger oraz opóźnienia i dobieranie ich parametrów dzięki oprogramowaniu zainstalowanym na komputerze PC lub Mac.

Over Marker – fantastyczny pedał do zniekształceń w obudowie z drewna pokrytego włoską skórą. Zasilany z zasilacza o napięciu 9 lub 12 V lub z baterii o napięciu 9V.


Poza pokazaniem tych wspaniałych urządzeń firma DV Mark obchodziła swój amerykański debiut w połączeniu z przyjęciem rocznicowym (10-lecie) firmy Markbass. Imprezę zaszczycił topowy artysta DV Marka – Frank Gambale, który zagrał z Alainem Caronem i Damianem Schmidtem, pokazał się też Travis Larson z jego zespołem.

Wzmacniacze Głowy basowe Komba basowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz