29 września 2006 10:00
Info Audiostacja Audiostacja tel: +48 (22) 122 53 00 www.audiostacja.pl

TC Electronic Konnekt - przełomowy interfejs audio

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszego produktu firmy TC Electronic - interfejsu audio FireWire o nazwie Konnekt 24D i Konnekt 8.

Oto krótka charakterytyka produktu:
Konnekt 24D to przełomowy interfejs audio wyposażony w znane na całym świecie efekty TC Electronic i zamknięty w niewielkiej, solidnej obudowie dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. W jej wnętrzu zawarto kompletny tor nagraniowy Fabrik C Channel Strip i pogłos Fabrik R znane z platformy PowerCore, które są dostępne również podczas pracy w charakterze samodzielnego, nie połączonego z komputerem urządzenia. Konnekt 24D powstał pod kątem spełnienia zapotrzebowań muzyków nagrywających i pracujących na scenie, którzy pragną uzyskać najwyższą z możliwych do uzyskania jakość dźwięku, nie podlegającą degradacji na drodze od wejść audio, poprzez procesor efektów aż po komputerowy rejestrator audio. [img:1][img:2]Dwa złącza typu combo ulokowane na płycie czołowej połączono z wysokiej jakości przedwzmacniaczem mikrofonowym oraz wejściami wysokoimpedancyjnymi [Hi-Z] zoptymalizowanymi pod kątem współpracy z sygnałami gitarowymi. Płytę czołową zaopatrzono w specjalnie opracowany system sygnalizacji oparty na wskaźnikach LED ułożonych na okręgu, który znakomicie ułatwia pracę oraz daje ogromne możliwości kontroli wizualnej najważniejszych parametrów. Z pomocą systemu TC NEAR™ - sieciowego systemu audio z możliwością rozbudowy – można łączyć ze sobą do czterech interfejsów Konnekt, przez co zyskujemy dostęp do ogromnej liczby wejść i wyjść audio oraz kanałów efektowych. Niezwykle przydatnym elementem podczas współpracy z monitorami aktywnymi jest możliwość analogowej kontroli poziomu głośności, która zapewnia szeroki zakres dynamiki bez względu na poziom głośności. Na płycie czołowej ulokowano również dwa wyjścia słuchawkowe, z których jedno wyposażono w funkcję automatycznego wyciszania wyjść monitorowych. W przypadku, gdy nie potrzebujesz tak dużej liczby wejść i wyjść oraz efektów DSP, warto zainteresować się interfejsem Konnekt 8, który jest wersją zubożoną o procesor DSP z mniejszą liczbą wejść i wyjść.

Cechy
• Wbudowane efekty DSP pracujące w czasie rzeczywistym; pogłos
  Fabrik R i kompletny tor nagraniowy Fabrik C Channel Strip bazujące
  na technologii MINT™
• Znakomite przedwzmacniacze mikrofonowe IMPACT™
• Wysokoimpedancyjne wejścia gitarowe z dedykowanymi układami
  doskonale współpracującymi z gitarami elektrycznymi i basowymi
• Ścieżka sygnałowa najwyższej jakości - od wejść, poprzez procesor
  DSP aż po aplikację rejestrującą sygnały audio na dysku komputera
• Możliwość kontroli parametrów wewnętrznego miksera z pomocą
  regulatorów znajdujących się na płycie czołowej
• Analogowy regulator poziomu głośności zapewniający perfekcyjną
  współpracę z monitorami aktywnymi
• Możliwość współpracy maks. 4 interfejsów za pośrednictwem
  technologii TC NEAR™ bazującej na interfejsie FireWire 1394,
  zapewniająca dostęp do większej liczby wejść i wyjść oraz kanałów
  efektowych
• Pełnoprawny monitoring bezpośredni z możliwością podsłuchu
  sygnału  z efektami oraz sygnałów z innych interfejsów
  współpracujących w sieci TC NEAR™
• Intuicyjny panel kontrolny z funkcją automatycznego wykrywania
  sygnałów na wejściach
• 3 programy DSP umożliwiające przywrócenie wszystkich ustawień
  dotyczących połączeń wewnętrznych, miksera i efektów
• Możliwość zasilania za pośrednictwem portu FireWire
• Interfejs cyfrowy DICEII z technologią eliminacji jittera JET™
• Sterowniki WDM, ASIO i CoreAudio [w tym dla komputerów MacIntosh z
  procesorami firmy Intel] zapewniające małą latencję
• Dwa wyjścia słuchawkowe, w tym jedno z funkcją automatycznego
  wyciszania monitorów
• Praca z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania
  192 kHz
• Interfejs MIDI zapewniający perfekcyjną synchronizację
• 14 wejść i 14 wyjść: 2 wejścia mikrofonowo-instrumentalno-liniowe,
  2 wejścia liniowe, 4 wyjścia liniowe, 8 wejść i wyjść ADAT, 2 wejścia i
  wyjścia S/PDIF [optyczne i koaksjalne]
• Cubase LE w zestawie
• Dostępny również w wersji bez procesora DSP i z mniejszą liczbą
  wejść  i wyjść jako Konnekt 8.

Konnekt 24D jest już dostępny w rewelacyjnie niskiej cenie detalicznej 2040 zł brutto, Konnekt 8 będzie dostępny za ok. 2 tygodnie w cenie detalicznej 1399 zł brutto.

Bezpłatny plug-in Assimilator Konnekt dla interfejsu Konnekt 24D
Assimilator Konnekt to natywny korektor pozwalający na kopiowanie charakterystyk wzorcowych, a tym samym pozwalający na niezwykle wydajną korekcję brzmienia materiału audio. Plug-in pozwala kopiować krzywą korekcji z jednego pliku audio i zastosować ją na innym pliku, jest zatem idealnym narzędziem analizy i kopiowania krzywych korekcji pojedynczych instrumentów, wokali lub miksów referencyjnych. Znakomitym przykładem wykorzystania korektora jest ujednolicenie charakterystyki brzmieniowej różnych śladów nagranych w różnym okresie, które mają pojawić sie na tym samym albumie.[img:3]Assimilator Konnekt pochodzi od plug-inu Assimilator, który został stworzony z myślą o platformie PowerCore. Plug-in został dostosowany do współpracy z interfejsem Konnekt 24D w trybie natywnym.
Po ściągnięciu wtyczki z internetu i instalacji pracuje ona jako natywny plug-in w systemie DAW [Konnekt 24D musi być podłączony do systemu, w przeciwnym razie plug-in nie będzie działał].

Cechy
• Kopiowanie krzywej korekcji z pliku wzorcowego i zastosowanie
  jej do własnych produkcji
• Możliwość regulacji stopnia odwzorowania krzywej korekcji
• Możliwość ręcznej edycji krzywej korekcji
• Obecność presetów, jak Loudness itp.
• Wbudowany limiter zapobiegający przesterowaniom
• Algorytm bazujący na szybkiej transformacie Fouriera [FFT]
• Zgodność z VST i AU

Gdzie kupić?

TC Electronic TC Electronic www.tcelectronic.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > TC Electronic rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz