27 września 2006 19:58
Info KISIELEWSKI s.c ul. Węglowa 1/3 60-122 Poznań

Echa targów Music Media - relacja firmy Kisieweski

Firma Kisielewski podjęła decyzję wystawienia się na Targach MUSIC MEDIA, aby skorzystać z okazji do zaprezentowania szerokiej publiczności sprzętu, na co dzień niedostępnego w większości sklepów muzycznych. Wybrano zaledwie pięć gitar, ale wyjątkowych, takich, z których firma jest najbardziej dumna.[img:1]
Nie mogło wśród nich zabraknąć Garrison’a G-50-CE. To najdroższy z modeli kanadyjskiej fabryki (jego cena wynosi około 6 tys. zł), wykonany z najszlachetniejszych gatunków litego drewna, zdobiony macicą perłową i intarsjami z drewna. Ten model wybrał Wojciech Waglewski podkreślając jego wyrównane w całym zakresie częstotliwości brzmienie. Dzięki posiadaniu tej cechy gitara znalazła zastosowanie przede wszystkim jako narzędzie Mistrza w pracy studyjnej, do nagrań z mikrofonu zewnętrznego.

Budowniczym gitar akustycznych właśnie owo „wyrównanie brzmienia” sprawia najwięcej trudności, niedostateczne eksponowanie środkowej części zakresu częstotliwości jest tym, co czyni większość popularnych gitar obecnych na rynku nieprzydatnymi dla najwyższej klasy profesjonalistów.

Widziano Mistrza używającego G-50-CE także na estradzie, w projektach akustycznych. Garrison G-50-CE został wyposażony w elektronikę Fishman’a: pickup Acoustic Matrix i equalizer Prefix. Dzięki takiemu wyposażeniu zdaje egzamin w warunkach estradowych, kiedy to najistotniejsza staje się elektronika ułatwiająca pokonać trudności w modelowaniu brzmienia.

Powodem, dla którego na G-50-CE Garrison’a nie jest łatwo natknąć się w sklepach, jest jego cena. Z tego samego powodu trudno znaleźć w sklepach gitary Taylor. Co więcej, ograniczyliśmy liczbę dystrybutorów Taylor’ów, najsławniejszych amerykańskich gitar akustycznych, tylko do niewielkiej liczby sklepów-wyłącznych dystrybutorów. Ich lista jest w trakcie opracowywania, negocjacje (także: finansowe) ze sklepami trwają. Jednym z najistotniejszych elementów tych negocjacji jest możliwość spełnienia przez sklep niezwykle wysokich wymagań postawionych przez dział techniczny Taylor’a, dotyczących środowiska (temperatura i wilgotność), w którym będą one przebywały.

Spośród Taylor’ów, o cenach sięgających 37 tys. zł, zaprezentowano 2 modele w umiarkowanych cenach, oscylujących wokół 10 tys. zł. Jako pierwszy wybrano instrument ze świerkową płytą wierzchnią, dreadnaught z cutawayem, oznaczony 510ce, wyposażony w system: pickup dynamiczny (!)/przedwzmacniacz Taylor Expression System™, własną konstrukcję działu elektroniki Taylor’a.

[img:3:L]Drugi, to gitara 714, o nieco większym pudle grand auditorium bez cutawaya, z cedrową płytą wierzchnią.

Obydwa Taylor’y zadziwiły wielu doświadczonych gitarzystów gdyż podobnych im gitar na naszym rynku do tej pory nie było. Tu problemy wyrównanego brzmienia, wygody gry czy elektroniki pozwalającej uzyskać na estradzie brzmienie masymalnie zbliżone do brzmienia akusycznego zostały rozwiązane.

W jaki sposób – długo by o tym mówić, na stronie www.taylorguitar.com można znaleźć dużo informacji technicznych a przede wszystkim krótkie filmy prezentujące fabrykę Taylor’a „od kuchni”.

Pewną trudnością przy ocenie walorów brzmieniowych gitar był panujący na hali targowej hałas. Organizator zapewnił wprawdzie izolowane akustycznie pomieszczenie do testowania instrumentów akustycznych, ale nasi goście wybierali warunki plenerowe udając się na zewnątrz hali targowej gdzie, przy ładnej pogodzie, brzmienie gitar dodatkowo wzbogacał śpiew ptaków i szum wiatru.

Używanie cedru na płytę wierzchnią gitary akustycznej pozornie wygląda na dziwactwo. Powszechnie wiadomo, że cedr „zaokrągla” brzmienie, czyni je łagodniejszym a przecież od gitary akustycznej należałoby oczekiwać dźwięcznego, krystalicznego brzmienia. Tymczasem gitary akustyczne z cedrową płytą wierzchnią znalazły w naszym kraju wielu użytkowników. Wskazuje na to duża popularność cedrowych modeli Garrison’a. Powodem, dla którego cedrowe gitary są u nas powszechnie akceptowane jest rodzaj muzyki, jaki jest na nich wykonywany. Country, dla którego została stworzona brzmiąca z charakterystycznym „dzwoneczkiem” świerkowa gitara akustyczna, nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością. Wykonywane są rodzaje muzyki wymagające łagodniejszego, stonowanego brzmienia jak jazz, gatunki okołojazzowe i folk. Na cedrową „714” właśnie, jako instrument spełniający jego wymagania brzmieniowe, wskazał Jarosław Śmietana, kiedy odwiedził nasze stoisko.[img:4]Trzy gitary opisane wyżej są drogie, nieobecne na półkach sklepowych, ale nie są kompletnie niemożliwe do zakupienia. T. Burton’y natomiast, te, które pokazaliśmy Światu, to jednostkowe egzemplarze, bezcenne prototypy, instrumenty jeszcze nieistniejące jako towar handlowy.

[img:5:L]Największe zainteresowanie spośród wszystkich wystawionych przez firmę gitar wzbudzała, wyróżniająca się z racji swojej urody, jazzówka Smooth. Jest to gitara hollow body z głębokim pudłem, zaprojektowana tak, aby posiadała swój wyjątkowy styl. Najistotniejszym elementem tego niepowtarzalnego stylu jest kształt główki zakończonej dwoma przecinającymi się łukami i posiadającej ukośnie pochyloną krawędź. Motyw dwóch łuków powtarza się na markerach, co daje wrażenie spójności wizji plastycznej.

Gitara ma żyłkowanie z drewna i prawdziwej macicy perłowej. Ma solidną konstrukcję, a co za ty idzie długi czas wybrzmiewania dźwięku instrumentu niepodłączonego do wzmacniacza. Została wyposażona w pickupy Giovanni z magnesami alnico 3. Giovanni to jedna z wielu marek koreańskiego producenta Artec. Tę markę Artec’a cechuje najwyższa jakość wykonania oraz użycie najwyższej jakości komponentów.
Prezentowany prototyp został wyposażony w strunociąg z wibratorem Bigsby, ale liczne uwagi muzyków skłoniły nas do podjęcia decyzji o pozostawieniu takiego rozwiązania jedynie jako fakultatywnej opcji.

Produkt firmy KISIELEWSKI o nazwie Smooth zyskał sobie wyłącznie pozytywne opinie, łącznie z opinią Mistrza Jarosława Śmietany, oraz zaskoczył testujących go niską ceną, w jakiej firma chciałaby go umieścić na rynku (2200 zł).

[img:6:L]Piątą z prezentowanych gitar był T. Burton Special Edition 2006. Gitara, której subtelna uroda budziła podziw estetów. Napisy na główce wykonane w postaci wyrzeźbionych, wypukłych liter, intarsjowane, ciekawego kształtu logo TB na V progu, pozbawienie podstrunnicy markerów, wypalana komputerową techniką laserową rozeta z motywem liści, przydajścy szyku matowy lakier. Przy tym to nie jest gitara, która jest tylko piękna.

Lita płyta wierzchnia ze świerku wspiera się na żebrowaniu wykonanym techniką znaną jako hand carved bracing. Jej istotą jest ręczne profilowanie żeberek dłutkiem do minimalnej grubości już po naklejeniu ich na płytę wierzchnią. W trakcie procesu profilowania żeber doświadczony technik nasłuchuje postukując w płytę rezonansową czy „odzywa się” ona na całej powierzchni w oczekiwany sposób korygując ewentualne niedostatki dalszym dłutowaniem lub „oszczędzając” żebra tak, aby drewno płyty wierzchniej drgało jednolicie i aby wydobyć z niego najistotniejsze walory brzmieniowe.

Zaprezentowano publiczności gitarę SE2006 o kształcie pudła jumbo i w wersji elektroakustycznej. Gitara została wyposażona naprędce na potrzeby ekspozycji targowej w elektronikę Fishman Classic 4. Firma nosi się z zamiarem użycia w produkcji innej elektroniki, lepszej, choć nieznanej szerzej polskim klientom, a jakiej...  Zostawiamy tutaj publiczności pole do domysłów.

"Targi uważamy za udane, organizatorzy uczynili ogromny krok naprzód w porównaniu z edycją 2005. Większa niż w zeszłym roku liczba wystawców i zwiedzających to efekt skutecznej akcji reklamowej w magazynach muzycznych i portalach internetowych. Należy także zwrócić uwagę na atrakcyjne imprezy towarzyszące, wykłady, prezentacje, wśród nich udany koncert zespołu Giganci Gitary w krakowskim klubie Rotunda.

Organizatorzy idą we właściwym kierunku, jesteśmy przekonani, że kontynuowanie ich działań zaowocuje powrotem do pamiętnej tradycji obowiązkowej obecności dystrybutorów i muzyków na wrocławskich Intermediach."

Grzegorz Kisielewski

Elektryczne Akustyczne

Gdzie kupić?

Garrison Guitars

Dystrybucja w Polsce:

KISIELEWSKI s.c

adres:
ul. Węglowa 1/3 60-122 Poznań

Sklepy muzyczne > Garrison Guitars rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz