9 listopada 2009 10:31
Info Audiostacja Audiostacja tel: +48 (22) 122 53 00 www.audiostacja.pl

AKAI MINIAK

STWÓRZ SWOJE BRZMIENIE

AKAI MINIAK jest potężnym polifonicznym syntezatorem (mimo małych gabarytów) przeznaczonym dla producentów muzycznych do studia i dla muzyków na scenę. Posiada sekwencer krokowy, maszynę perkusyjną z sekwencerem rytmu, arpeggiator, czterdziestopasmowy vocoder, efekty stereo, i wirtualny analogowy silnik syntezy zaprojektowany wspólnie ze światowej klasy inżynierami z firmy Alesis.

MINIAK posiada osiem sekcji [multi–timbral]. Każda z nich współpracuje z trzema oscylatorami. Użytkownik może kreować bardzo interesujące i unikalne brzmienia za pomocą banku ponad 600 brzmień i zapisywać je w pamięci (1000 presetów). Syntezator ma również dwa filtry [multi-mode], trzy obwiednie, dwa generatory LFO i efekty stereo.

[img:1]

CO MAMY W ŚRODKU

Dźwięki MINIAKa powstają za pomocą wewnętrznych oscylatorów, filtrów i obwiedni.MINIAK posiada ponad 600 presetów klasycznych analogowych, soczystych i syntetycznych brzmień przejrzyście skatalogowanych. Surowy dźwięk generowany przez oscylatory kierowany jest do filtrów, które z kolei przesyłają sygnał do wzmacniaczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można kreować brzmienie w kilku punktach, dodawać modulację i efekty tworząc przez to swoją własną paletę niepowtarzalnych barw.

GENEROWANIE DŹWIĘKU

Oscylatory w MINIAKu wytwarzają fale o różnych kształtach tworząc różne struktury harmoniczne, które nasze uszy odbierają jako odmienne barwy dźwięków.

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje fal jakie generuje MINIAK:

 • Sine – gładki, łagodny dźwięk
 • Triangle – pełniejszy od fali sine
 • Sawtooth – ostry charakter
 • Pulse – dźwięk bogaty harmonicznie.

Począwszy od pełnego, tłustego brzmienia kończąc na ostrym, impulsowym. Oscylatory MINIAKa mogą wywołać cały przebieg pomiędzy tymi falami.

Poprzez wejście do MINIAKa można podłączyć np. zewnętrzne syntezatory czy gitary i filtrować je bądź dodawać do nich efekty. (Gniazda w MINIAKu obsługują zarówno symetryczne jak i niesymetryczne wtyki).Wyjścia z oscylatorów, generator szumów, ring modulator i wejścia [external inputs] są skierowane do wirtualnego pre mixera [pre-filter mix]. Od tego momentu sygnał można przetwarzać filtrami i określić poziom, a także balans sygnału jaki mają otrzymać filtry 1 i 2. 

FILTRY

Oscylatory wytwarzają bardzo surowe brzmienia. Aby nadać kształt i dostroić brzmienie należy użyć filtrów, które pozwalają na tłumienie pewnych częstotliwości harmonicznych i innych wzbudzających się. Filtry mają ogromny wpływ na sygnał i brzmienie. Każdy z „głosów” MINIAKa zawiera dwa filtry i każdy z nich może posiadać inny charakter: Bypass, Low Pass: ob 2-pole, tb 3-pole, mg 4-pole, rp 4-pole, jp 4-pole, al 8-pole; Band Pass: ob 2-pole, al 6-pole, octave dual, band limit; High Pass: ob 2-pole, op 4-pole; trzy formanty wokalowe, cztery filtry Comb, Phase Warp, Frequency, Resonance, Key Tracking, Anvelope Amount, Offset, and Absolute.Sygnał po zastosowaniu filtrów kierowany jest do post – filter mix, gdzie można określić natężenie i umiejscowienie sygnału w panoramie.

EFEKTY NA WYJŚCIU

Na wyjściu MINIAK pozwala dodać do sygnału różne efekty oraz kompresję, distortion lub inne efekty wpływające na dynamikę i charakter dźwięku. W MINIAKu można utworzyć do dwunastu schematów modulacyjnych [mod routes]. Każdy z nich łączy się wirtualnie pomiędzy fizycznymi lub wewnętrznymi generatorami źródłowymi i niektórymi parametrami programowymi. Upraszczając: Schemat modulacyjny MINIAKa pozwala na automatyczną zmianę wybranego parametru podczas trwania danego dźwięku.

LFO

Każdy z głosów MINIAKa zawiera dwa generatory wolnych przebiegów [LFO].Każdy z nich posiada tempo, głębokość, kształt i synchronizację tempa. LFO MINIAKa może zsynchronizować się z wewnętrznym zegarem lub z dowolnym zewnętrznym źródłem poprzez port midi.

OBWIEDNIE

Moduł Envelopes generuje trzy obwiednie ADSR (Attack, Decay, Sustain, Release). Amp Envelope (z przeznaczeniem do głośności), Filter Envelope (zakres częstotliwości) i Pitch/Modulation Envelope (z przeznaczeniem do wysokości dźwięku). Połączone są z każdym głosem MINIAKa.

 • Regulacja Attack ustala czas ataku obwiedni dźwięku.
 • Regulacja Decay ustala stałą czasu przytrzymania obwiedni.
 • Regulacja Sustain ustala amplitudę wybrzmienia obwiedni.
 • Regulacja Release ustala stałą czasu wybrzmienia końcowego obwiedni. 

SEKWENCER

MINIAK posiada sekwencer i arpeggiator o dużych możliwościach. Zarówno przebiegi Arpeggiatora jak i Sekwencera generowane są w odniesieniu do aktualnie naciśniętych klawiszy i pozwalają na swobodne programowanie, co z kolei zapewnia szerokie możliwości brzmieniowe. MINIAK wyposażony jest w sekwencer krokowy z samplerów AKAI MPC słynących z niepowtarzalnego „feelingu”. Zawiera również maszynę perkusyjną z bankiem próbek bębnów.

EFEKTY

MINIAK posiada komplet efektów stereo:

 • Chorus,
 • Feedback,
 • Theta Flanger (Phaser+Flanger),
 • Thru Zero Flanger,
 • Super Phazer,
 • Noth Frequency,
 • String Phaser, 4
 • 0-Band Vocoder,
 • Analysis Gain,
 • Sibilance Boost,
 • Band Shift,
 • Synthesis Input,
 • Analysis Signal In,
 • Analysis Mix,
 • sześć typów Delay-a,
 • trzy typy Reverbu.

MINIAK jest w pełni profesjonalnym instrumentem, bardzo łatwym w obsłudze i bardzo inspirującym. Wystarczy poruszyć kilkoma gałkami, aby z MINIAKa wydobył się naprawdę „gruby” analogowy dźwięk.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • 8 głosów, każdy z trzema oscylatorami
 • 8 części [multi – timbral] z efektami stereo i 40 – pasmowym vocoderem
 • dwa filtry [multi-mode], trzy generatory obwiedni, dwa LFO
 • dynamiczny, działający w czasie rzeczywistym sekwencer krokowy, arpeggiator i maszyna perkusyjna
 • efekty reverb i delay na wyjściu
 • analogowe wyjścia i wejścia, symetryczne, przetworniki 24 bity
 • 37-klawiszowa pół-ważoną klawiatura czuła na siłę dotyku.
 • ponad 600 presetów z różnymi barwami
 • banki brzmień: basy, leady, pady, smyki, brassy, bębny, Fxy i wiele innych.  

[img:2]

Gdzie kupić?

AKAI PROFESSIONAL AKAI PROFESSIONAL www.akaipro.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKAI PROFESSIONAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz