1 września 2007 23:52
Info MIDI Salon Muzyczny ul. Dębowa 25 08-103 Siedlce

TC ELECTRONIC TC G-System - multiefekt gitarowy

Pierwszy na świecie NAPRAWD? profesjonalny podłogowy system / multiefekt gitarowy

G-System to pierwszy na świecie kompletny podłogowy system gitarowy najwyższej jakości. W urządzeniu zintegrowano bogatą paletę znakomitych efektów i rozbudowane funkcje kontrolne, przez co nie sposób znaleźć drugiego tak uniwersalnego urządzenia o tak wyśrubowanych parametrach.

G-System_1.jpg

Dzięki unikalnej kombinacji dwóch sekcji DSP odpowiedzialnych za wytwarzanie najwyższej klasy efektów z pętlami analogowymi, funkcji sterowania zewnętrznym wzmacniaczem, możliwości pracy w charakterze procesora i sterownika podłogowego oraz systemowi wyjść 9V DC pozwalającemu zasilić dodatkowe kostki gitarowe, G-System oferuje możliwości integracji z systemem gitarowym na niespotykanym dotąd poziomie.

Użytkownik ma możliwość wyboru sposobu pracy urządzenia (efekt podłogowy lub procesor montowany w racku kontrolowany z pomocą sterownika podłogowego), decyzji o sposobie połączenia efektów, konfiguracji przełączników nożnych oraz wyboru ponad 25 różnych efektów generowanych przez procesor.

Cechy

* podłogowy multiefekt gitarowy
* możliwość wykorzystania do 9 efektów jednocześnie
* 4 przełączane pętle monofoniczne pozwalające na podłączenie kostek gitarowych
* 1 dodatkowa pętla/punkt insertowy dla przedwzmacniacza
* 4 gniazda 9V DC dla zewnętrznych kostek gitarowych
* port USB umożliwiający ładowanie nowego oprogramowania
* budowa modułowa, dzięki której istnieje możliwość rozłożenia urządzenia na sterownik podłogowy i procesor efektów GFX01 przeznaczony do montażu w racku 19 cali (1U)
* złącza MIDI pozwalające na kontrolę zewnętrznych urządzeń MIDI
* złącza dla 2/4 pedałów ekspresji

Wolisz mieć kostki efektowe blisko siebie czy przechowywać i chronić je w racku? G-System to nie tylko procesor podłogowy, bowiem dzięki unikalnemu i niezwykle elastycznemu projektowi można rozdzielić go na dwa urządzenia i jedno z nich zapakować do racka.

Na podłodze czy w racku?

G-System składa się z dwóch urządzeń: sterownika nożnego i procesora efektów GFX01, który przystosowano do montażu w statywie lub skrzyni rack 19 cali, gdzie zajmuje jedną jednostkę wysokości (1U). Oba urządzenia mogą pracować razem tworząc zgrabny procesor podłogowy, lub oddzielnie. W drugim przypadku GFX01 montuje sie w racku, a sterownik nożny łączy się z nim pojedynczym kablem. Dzięki temu wszystkie dodatkowe efekty i kable można schować pozostawiając pod stopami tylko wygodny sterownik nożny. Co ważne, zarówno pedał Expression, jak i Volume można podłączyć bezpośrednio do sterownika nożnego.

Interfejs użytkownika

Edycja wszystkich parametrów jest niezwykle szybka i prosta. Oprogramowanie urządzenia zostało zaprojektowane w taki sposób, aby współpracować z intuicyjnym interfejsem opartym na zintegrowanych pokrętłach-przełącznikach, które w niezwykle przyjazny sposób wspomagają programowanie urządzenia.

Historia

Gitarowe dziedzictwo TC

Branża muzyczna lat 70. XX wieku była zdominowana przez falę gitarowych herosów. Z tego też powodu szereg cenionych gitar elektrycznych i wzmacniaczy lampowych powstałych właśnie wtedy, jest do dziś cenionych przez wielu gitarzystów. Niestety nie można tego samego powiedzieć o efektach gitarowych z lat siedemdziesiątych. Mimo, iż popularny w owym czasie rock symfoniczny obfitował w przetwarzane dźwięki gitarowe, jakość tych efektów, jak choćby kostek Chorus czy Delay pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego też stawiono sobie zazwyczaj dwa cele: zachować w stanie niezmienionym oryginalny sygnał gitarowy (w takim stopniu, w jakim to było możliwe) oraz uchronić się przed szumami i zakłóceniami wprowadzanymi przez same efekty.

Efekty gitarowe najwyższej jakości

W roku 1976 dwóch braci pochodzących z Danii - Kim i John Rishoj - grało na gitarze w jednym zespole i bezskutecznie poszukiwało efektów gitarowych, których jakość byłaby akceptowalna. Z tego też powodu Kim Rishoj postanowił zaprojektować własną kostkę Chorus/Flanger, która byłaby zgodna z jego założeniami: dawałaby minimalny poziom szumu i duża spójność sygnału. Wkrótce japoński i szwedzki dealer zainteresowali się nowym produktem i zamówili sporą ich liczbę. Kostka Chorus/Flanger legła u podstaw firmy, która później przyjęła nazwę TC Electronic.

Bez kompromisów

Pierwsza partia efektów gitarowych TC Electronic charakteryzowała się bezkompromisową filozofią, której bezpośrednim odzwierciedleniem była cena - 2- a nawet 3-krotnie wyższa od cen efektów dostępnych w owym czasie. Główną przyczyna takiej a nie innej ceny była konieczność selekcjonowania elementów oraz staranne dopracowanie obudowy, która była wypieszczonym „pudełkiem” z zaokrąglonymi rogami i polerowanymi powierzchniami. Bracia pracowali niezwykle drobiazgowo nad każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem tworzonych efektów z uwzględnieniem kształtu i rozmiaru przełącznika nożnego, który również był wykonywany na zamówienie.

Wejście w świat cyfrowy

Naturalnym krokiem w procesie twórczym było zastosowanie zdobytych przy produkcji efektów gitarowych doświadczeń w świecie urządzeń studyjnych. Rezultatem tych działań był 4-pasmowy korektor parametryczny TC 1140 i TC 1210 Spatial Expander. W roku 1985 firma TC Electronic wkroczyła w świat urządzeń cyfrowych i już wkrótce najnowszy procesor TC 2290 Dynamic Digital Delay stał się standardowym wyposażeniem każdego szanującego się gitarzysty. Używali go m.in.: Steve Lukather, David Gilmour i The Edge z U2. TC 2290 był protoplastą procesora G-System. Pomyślany jako główny element zaawansowanego systmu rackowego, procesor 2290 był wyposażony w funkcję przełączania pętli podobną do tej, którą można znaleźć w naszym najnowszym systemie flagowym. Uffe Kjems Hansen, wiceprezes departamentu zarządzania produktami wyjaśnia: „2290 był produktem, który sprawdzał sie podczas pracy na scenie o wiele lepiej niż jakikolwiek inny produkt i korzystając z wiedzy, którą zdobyliśmy dzięki temu urządzeniu zaprojektowaliśmy G-System.”

Potęga mocy

Gdy w 1996 roku na rynku pojawił się G-Force, został okrzyknięty najbardziej zaawansowanym i najlepiej brzmiącym procesorem dla gitarzystów, jaki kiedykolwiek pojawił sie w sprzedaży. Poziom komplikacji wydawał się ogromny, ale dla gitarzystów obeznanych w nowinkach technologicznych G-Force otwierał drzwi do świata dostrajania i dostosowywania efektów na poziomie do tej pory nieznanym. Znakomita jakość udostępnianych efektów pozostaje bezdyskusyjna. Co ciekawe, po ośmiu latach obecności na rynku procesor G-Force jest nadal doceniany i w roku 2004 otrzymał nagrodę czytelników miesięcznika Guitar Player jako Najlepszy Procesor Montowany w Racku.

Powrót do podstaw

Uffe Kjems Hansen, znany jako główna siła napędowa projektu G-System, uważany jest za zwolennika interpolacji pomiędzy najnowszymi technologiami i projektami retro. „W latach 80. XX wieku królowały ogromne racki zawierające pokaźną ilość efektów gitarowych, które odpowiadały za charakterystyczne brzmienie fantastycznych stylów muzycznych dekady. Po zachłyśnięciu się techniką nastąpił powrót do źródeł - podstawowy zestaw gitarzysty składał się z jednej gitary i jednego wzmacniacza. Kilka lat później gitarzyści znowu zaczęli interesować się efektami, głównie filtrami i liniami opóźniającymi. Dlatego też myślę, że świetnie dopasowaliśmy się do potrzeb rynku wprowadzając do sprzedaży model G-Force, ponieważ jego efekty pokrywają szeroki wachlarz brzmień bez niepotrzebnego kolorowania oryginalnego brzmienia gitary.”

Dlaczego G-System i dlaczego teraz?

W roku 2005 firma TC Electronic zadecydowała, że nadszedł czas, aby zainwestować całe technologiczne know-how w stworzenie kompleksowego systemu gitarowego. Ale dlaczego G-System i dlaczego teraz? „Wierzę, że cała euforia towarzysząca wprowadzeniu do sprzedaży wzmacniaczy modelujących brzmienie powoli przygasa” - mówi Uffe Kjems Hansen - „gitarzyści dochodzą do wniosku, że ciągle jeszcze długa droga do wiernej symulacji dynamicznej i unikalnej odpowiedzi wzmacniacza lampowego. Przesterowany sygnał gitary elektrycznej jest jednym z najbardziej kompleksowych procesów akustycznych, jaki można sobie wyobrazić. Dlatego podczas prac nad procesorem G-System zadecydowaliśmy, że skoncentrujemy się na tym, co robimy najlepiej: na efektach cyfrowych, mądrym projekcie i zaawansowanej technologii przetwarzania a/c i c/a.” I rzeczywiście solidne prace nad zaadoptowaniem technologii cyfrowej były podstawą stworzenia procesora G-System: „Kilka lat temu nie byliśmy w stanie zaprojektować urządzenia pracującego z częstotliwością próbkowania równą 96 kHz, najwyższej klasy przetworników i tak zaawansowanych algorytmów DSP bez znacznego wywindowania ceny.” - mówi Uffe Kjems Hansen.

Nie wierz nam na słowo!

Uffe Kjems Hansen miał wiele razy okazję stwierdzić, że G-System to pierwszy poważny procesor podłogowy dla gitarzystów. Poprosiliśmy go, aby wyłożył swój punkt widzenia.

„Obecny trend, w którym rezygnuje się z rozbudowanych systemów rackowych na rzecz systemów podłogowych z jednej strony zaowocował pojawieniem się szeregu nowych kostek gitarowych, a z drugiej - całą rzeszą procesorów podłogowych, w których nienajlepsza jakość dźwięku związana jest z wieloma kompromisami. G-System reprezentuje zdecydowanie inne podejście niż efekty podłogowe. Chcieliśmy tu połączyć najróżniejsze elementy wpływające na znakomite brzmienie gitary: pedały drive, przedwzmacniacze i pedały ekspresji z najlepszymi na świecie efektami cyfrowymi. Jednak nie musisz wierzyć mi na słowo - sam sprawdź co potrafi G-System!.”


więcej zdjęć i informacji na: STRONIE TC
[img:1]
Efekty Multiefekty gitarowe

Gdzie kupić?

TC-Helicon TC-Helicon www.tc-helicon.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > TC-Helicon rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz