7 czerwca 2008 11:44
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl

NOWOŚCI M-AUDIO dostępne!

[img:1]Nowe monitory Studiophile BX8A i BX5A Deluxe to kontynuacja uznanych modeli M-Audio BX8A i BX5A.
 
Teraz w nowej obudowie prezentują się jeszcze lepiej. Zmodyfikowano przedni panel, w którym zastosowano nowy falowód drivera poprawiając propagację wysokich częstotliwości. Przetwornik wysokotonowy w postaci jedwabnej kopułki 1” jest teraz bardziej zintegrowany z przednim panelem co korzystnie wpływa na czystość brzmienia w tym paśmie częstotliwości. Drivery wykonano w technologii FerroFlow, która pomaga rozpraszać ciepło i zapewnia maksymalną wydajność przy dużych poziomach głośności. Przetwarzanie niskich tonów powierzono głośnikom niskośredniotonowym wykonanych z wytrzymałego kewlaru osadzonych na gumowym zawieszeniu. Wyposażono je w odporna na wysoką temperaturę cewkę, która ogranicza spadek skuteczności głośnika nawet podczas długiego odsłuchu.
 

[img:2]BX8A Deluxe: 1” driver z jedwabna kopułką, 8” głośnik niskotonowy z kewlaru,  pasmo przenoszenia 40Hz-22kHz, podział zwrotnicy 2.2kHz, końcówka LF 70 W, końcówka HF 60 W, SNR max > 100dB (typical A-weighted), czułośc wejściowa 85 mV, wejścia XLR i Jack, regulacja poziomu, zabezpieczenia RF interference, output current limiting, over temperature, turn-on/off transient, subsonic filter, obudowa laminowana MDF 30.5x25.4x38cm, masa 11.97 kg

http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileBX8aDeluxe-main.html

 

BX5A Deluxe: 1” driver z jedwabna kopułką, 5” głośnik niskotonowy z kewlaru,  pasmo przenoszenia 56Hz-22kHz, podział zwrotnicy 3kHz, końcówka LF 40 W, końcówka HF 30 W, SNR max > 100dB (typical A-weighted), czułośc wejściowa 85 mV, wejścia XLR i Jack, regulacja poziomu, zabezpieczenia RF interference, output current limiting, over temperature, turn-on/off transient, subsonic filter, obudowa laminowana MDF 25x17.6x20cm, masa 5 kg

http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileBX5aDeluxe-main.html

 


PROFIRE 2626  [img:3]

Profire 2626 to nowy flagowiec M-Audio oferujący największe możliwości ze wszystkich urządzeń produkowanych przez tą firmę. Profesjonalny interfejs audio 26x26 pracuje na złączu Firewire i oferuje przetwarzanie do 24bit/192kHz, posiada 8 wysokiej klasy preampy Mic/Line Combo XLR/TRS pochodzących z nagradzanego, profesjonalnego przedwzmacniacza Octane. Wejścia mikrofonowe wyposażono w tłumiki Pad 20dB i zasilanie Phantom +48V w 2 grupach 1- 4 i 5- 8, 2 wejścia posiadają gniazda instrumentalne Jack TS z przełącznikami czułości.

Do dyspozycji mamy 8 wyjść liniowych TRS, oraz  2 niezależne wyjścia słuchawkowe (monitorowanie wyjść 1- 2 i 3- 4).  Panel sterowania tym razem jest wspomagany przez pokładowy procesor DSP, co pozwala programowemu Mikserowi/Routerowi pracować w konfiguracji 18in x 16out. W efekcie możemy przyporządkować 26 fizycznych wejść oraz 26 powrotów do 18 jego wejść. Konfiguracja wyjść miksera pozwala na stworzenie 8 stereofonicznych miksów a wyjście Main Out można przypisać do dowolnej pary wyjść analogowych.

Urządzenie wyposażono w technologię JetPLL do zapewnienia maksymalnej stabilności synchronizacji i eliminacji niekorzystnego wpływu jittera. Dodatkowo urządzenie posiada złącza na kablach S/PDIF I/O, Word Clock I/O, MIDI I/O, 2 pary złącz optycznych I/O ADAT z obsługą S/MUX II, S/MUX IV, w tym jedna para I/O z obsługą S/PDIF, kompatybilność: XP/Vista, ASIO, MME/WDM, DirectX, GSIF2, Mac OS X, Core Audio, Core MIDI. Profire 2626 może pracować jako standalone jako 8 kanałowy przedwzmacniacz oraz konwerter A/D i D/A.
http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire2626-main.html

  

 
FAST TRACK ULTRA[img:4]
  
Fast Track Ultra to nowa odsłona interfejsu z popularnej serii Fast Track. Tearz oprócz znanych i popularnych interfejsów Fast Track i Fast Track Pro M-audio wprowadziło nową kartę 8 x 8 pracującą na złączu high-speed USB 2.0 o przetwarzaniu do 24bit/96kHz. Fast Track Ultra wyposażono w 2 wejścia XLR/TRS Mic/Line oraz  2 wejścia XLRMic /Line z zasilaniem Phantom +48V oraz z tłumikiem Pad 20dB.
 
Wejścia te posiadają przełącznik wyboru gniazda ponieważ z tyłu możemy zamiennie użyć symetrycznych gniazd liniowych TRS. W sumie do urządzenia podłączymy 6 źródeł analogowych i tyle samo takich wyjść możemy wykorzystać jako źródło dźwięku. Dodatkowo mamy także złącza S/PDIF I/O, MIDI I/O, 2 złącza insertowe i 2 wyjścia słuchawkowe.
 
Urządzenie posiada elastyczny mikser wewnętrzny (osobny miks wszystkich wejść i powrotów z komputera do każdej fizycznej pary wyjść) oraz wysyłkę wszystkich 8 wejść i 8 powrotów z komputera do pokładowego procesora efektów DSP (8 wbudowanych efektów z regulacją duration, feedback i volume). Specyfikacja urządzenia: pasmo przenoszenia urządzenia 20Hz-22 kHz +/- 0.1dB, dynamika 104 dB (A- ważona), zniekształcenia T HD+N 0.002% (1kHz), kompatybilność ASIO 2.0, WDM, MME, Core Audio, zasilanie przez USB lub przez zasilacz 5V (dołączony w zestawie)
 
 

 
FAST TRACK ULTRA 8R [img:5]

M-Audio idąc za ciosem, po wprowadzeniu do produkcji Fast Tracka Ultra, wypuszcza 8 kanałową wersje urządzenia, również pracującą na złączu high-speed USB 2.0. Tak jak w przypadku ProFire 26x26 znajdziemy w nim doskonałe przedwzmacniacze Octane zasilane napięciem Phantom+48V w grupach kanałów 1-4 i 5-8. Urządzenie przetwarza dźwięk na poziomie 24-bit/96kHz.

Gniazda mikrofonowe XLR/TRS wyposażono w tłumiki Pad -20dB a pierwsze 2 z nich posiadają przełączalne wejścia instrumentalne Jack TS. Z urządzenia „wyjdziemy” 8 wyjściami liniowymi TRS a do podłączenia zewnętrznego hardware możemy wykorzystać 2 wejścia insertowe. Dodatkowo do odsłuchy mamu 2 niezależne wyjścia słuchawkowe.

Poprzez zbiorczy kabel podłączymy wejścia i wyjścia S/PDIF In/Out, MIDI In/Out. W urządzeniu wykorzystano technologię MX Core DSP co pozwala na monitorowanie sygnałów wejściowych wraz z pokładowymi efektami, elastyczne przekierowanie kanałów i miksowanie w konfiguracji 16In x 8Out. Kompatybilność: Mac, PC, ASIO 2.0, WDM, MME, Core Audio

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackUltra8R-main.html

 

 
MICROTRACK II [img:6]

Po spektakularnym sukcesie pierwszej wersji Micrortacka 24/96 nadszedł czas na jego nastepcę. Microtrack II z wyglądu nie różni się zbytnio od swojego poprzednika ale w jego wnętrzu zaszły poważne zmiany. Nowo zaprojektowany przenośny rejestrator M-audio Microtrack II teraz oferuje więcej profesjonalnych funkcji w stosunku do dotychczasowej wersji uznanej w branży muzycznej filmowej na całym świecie.

Dzięki zastosowaniu komponentów tej samej wysokiej klasy co w uznanych dużych interfejsach audio urządzenie oferuje poszerzony zakres czułości wejściowej, analogowy limiter wejściowy, zasilanie Phantom +48V, szybszą transmisją plików, możliwość nagrań pliku audio o wielkości do ponad 2GB, tworzenie katalogów na karcie pamięci i inne funkcje.

Microtrack II zapewnia najwyższą jakość i komfort pracy dostępną w przenośnych rejestratorach. Po prostu nagraj pliki WAV (BWF) i MP3 na kartę CompactFlash lub Microdrive przez symetryczne wejścia liniowe lub wbudowane przedwzmacniacze mikrofonowe i przerzuć je do swojego komputera poprzez szybkie złacze USB 2.0. Dzięki prostej obsłudze i wyśrubowanym parametrom Microtrack II jest doskonałym urządzeniem dla kompozytorów, oraz do rejestracji ujeć w terenie, wywiadów, nagrań koncertów a także do zastosowań edukacyjnych

http://www.m-audio.com/products/en_us/MicroTrackII-main.html

  

 
STUDIOPHILE Q40 
 
 
 
  
Po serii IE doskonałych słuchawek dousznych IE przyszedł czas na model słuchawek o zamkniętej konstrukcji. Studiophile Q40 doskonale izolują słuchającego od otoczenia i otoczenie od dźwięku ze słuchawek, dzięki czemu mogą być używane w studiu do nagrań wokalu, perkusji oraz na scenie przez realizatorów. Słuchawki można przekręcić przetwornikami na zewnątrz lub złożyć do środka, co ułatwia przechowywanie. Kabel przyłączeniowy o długości 3m jest przykręcany do jednej słuchawki, co uniemożliwia jego przypadkowe wyrwanie. W słuchawkach zastosowano neodymowe przetworniki o średnicy 40 mm otoczone miękkimi poduszkami wykończonymi sztuczna skórą. Dzięki temu słuchawki są lekkie i wygodne a solidny regulowany pałąk zapewnia dobre trzymanie na głowie. Studiophile Q40 charakteryzują się otwartym i swobodnym brzmieniem. Zapewniają bardzo szerokie przetwarzanie w zakresie 10Hz-20kHz co zadowoli najbardziej wymagających użytkowników zarówno w studio jak i live.

http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileQ40-main.html 

 


 
IE-40
 
 

Słuchawki douszne IE40 to jedne z najbardziej zaawansowanych słuchawek tego typu dostępnych na rynku. Opracowane w technologii Proven Ultimate Ears posiadają trzy osobne przetworniki do niskich, średnich i wysokich tonów oraz wbudowany crossover jak prawdziwe monitory odsłuchowe. Dodatkowo technologia Dual- Bore z 2 kanałami dla tonów High oraz Mid/Low pozwala na naturalne miksowanie dźwięku wysokich zakresie wysokich i niskich częstotliwości bezpośrednio w uchu słuchającego. Słuchawki doskonale izolują słuchacza od otoczenia na poziomie 26dB co w połączeniu z zaawansowaną technologią zapewnia brzmienie najwyższej jakości w każdych warunkach.

http://www.m-audio.com/products/en_us/IE40-main.html

 

SPUTNIK
 
 
  
Sputnik to profesjonalny lampowy mikrofon pojemnościowy. Wielokrotnie nagradzany potwierdza swoją wysoką jakość, na którą każdy może sobie pozwolić. Sputnik pracuje w klasie A i wyposażono w dedykowany zasilacz oparty na podwójnym niskoprądowym układzie lampowym 6205M.

Układ ten nadaje Sputnikowi ciepłe, otwarte i naturalne brzmienie tak ważne przy nagraniach wokalu lub innych instrumentów. 1-calowa kapsuła mikrofonu została wykonana z mosiądzu z 3 mikronową pozłacaną membraną mylarową. Wyposażenie mikrofonu jest kompletne gdyż do dyspozycji mamy 3 charakterystyki kierunkowe kardioidalna, ósemkowa i dookólna, tłumik pad -10dB i filtr dolnozaporowy 80Hz 12dB/oct. Pozwala to na wykorzystanie jego doskonałego brzmienia we wszystkich aplikacjach studyjnych.

Pasmo przenoszenia mikrofonu to 20Hz-20kHz z bardzo niską tolerancją charakterystyki mikrofonu w zakresie +/- 1,5dB. Sputnik posiada bardzo wysoką czułość 30mV/Pa przy dużym maksymalnym ciśnieniu akustycznym 132dB. Mikrofon został efektownie wykończony. Korpus wykonano z polerowanego niklu, co w połączeniu z oryginalnym kształtem mikrofonu sprawia, że doskonale się on prezentuje i wyróżnia na tle innych mikrofonów. W zestawie znajdziemy dedykowany kabel 7 pinowy, kosz antywstrząsowy, futerał oraz aluminiową walizkę do bezpiecznego transportu i przechowywania

.http://www.m-audio.com/products/en_us/Sputnik-main.html

 


PULSAR II
 
 

To już druga generacja małego mikrofonu pojemnościowego M-Audio. Mosiężna kapsuła Pulsara posiada pozłacana membranę ¾” o grubości 6 mikronów. Mikrofon pracuje w klasie A i zastosowano w nim elektronikę ze wzmacniaczem FET, który zapewnia niski poziom szumów. Pulsar II zapewnia doskonałe brzmienie i jak podaje producent jest porównywalne z Neumannem KM84 i jego odpowiednikiem KM184.

Pasmo przenoszenia mikrofonu to 20Hz- 20kHz przy czułości 13mV/Pa i maksymalnym ciśnieniu akustycznym 134dB. Pulsar II wyposażono w tłumik -10dB, filtr dolnozaporowy 80Hz 12dB/Oct, więc bez problemu można go zastosować do nagrań głośnych instrumentów oraz skutecznie uwydatnić górne pasmo np. przy nagraniach talerzy. Mikrofon zapakowano w estetyczny drewniany case, w którym znajdziemy także gąbkę i uchwyt do statywu. Pojedynczy paluszek doskonale sprawdza się w nagraniach zarówno instrumentów perkusyjnych jak i do ujęć instrumentów akustycznych.

Pulsar II można również kupić jako precyzyjnie dobraną parę mikrofonów Pulsar II Matched Pair do stereofonicznych nagrań ambientowych gdyż paluszki są dostarczane wraz ze specjalnym uchwytem do ujęć XY oraz ORTF. Tolerancja całym paśmie przenoszenia pomiędzy parą mikrofonów wynosi jedynie +/- 1dB.

http://www.m-audio.com/index.php?imageField.x=0&imageField.y=0&q=pulsar&do=search

Gdzie kupić?

M-Audio M-Audio www.m-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > M-Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz