14 maja 2008 11:49
Info Audiostacja Audiostacja tel: +48 (22) 122 53 00 www.audiostacja.pl

TC Electronic C300 - wielki kompresor za małe pieniądze

[img:1]C300 to jeden z najpopularniejszych produktów TC Electronic. Pomimo swej pozornej prostoty posiada bardzo bogaty wachlarz funkcji, które pozwalają na niezwykle szeroki zakres zastosowań. W C300 producent "włożył" mnóstwo swojej wiedzy, którą z powodzeniem stosuje w droższych rozwiązaniach, takich jak PowerCore lub nawet System 6000. Wystarczy wspomnieć kompresję wielopasmową, gotowe presety do konkretnych zastosować lub kompresję równoległą.

A teraz (i tylko teraz!) cała ta technologia kosztuje mniej. W najnowszej promocji C300 dostępny jest w fantastycznej cenie 595 zł (sugerowana cena detaliczna brutto). 

Chyba każdy wie, jak ważny jest dobrej klasy kompresor / bramka / limiter / expander. Wszystko to otrzymujesz kupując C300, który sprawdzi sie znakomicie na scenie oraz w studiu. Możesz go zastosować do obróbki pojedynczych śladów (np. wokal, gitara), grup (np. bębny, chórki) czy do całego miksu. Dzięki wejściu i wyjściu cyfrowemu może bez strat jakości odciążyć procesor Twojego komputera przy obróbce śladów audio w sekwencerze.

 

Teraz już nie masz wymówki - musisz go mieć.

 


 

PEŁNY OPIS URZĄDZENIA:

 

[img:4]TC C300 to prosty w obsłudze, podwójny procesor dynamiczny wyposażony w algorytmy kompresora/limitera i bramki szumów/ekspandera. Procesor daje rozbudowane możliwości przetwarzania sygnałów dysponując 16 presetami bramki/ekspandera i 16 presetami kompresora/limitera, stworzonymi pod kątem obróbki sygnałów audio z wykorzystaniem inteligentnych algorytmów wielopasmowych lub pełnopasmowych wysokiej jakości, charakterystycznej dla urządzeń TC Electronic. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika dającemu dostęp do kompleksowej obróbki dynamiki sygnałów za pośrednictwem kilku nieskomplikowanych elementów kontrolnych.

C300 został zaprojektowany do pracy przede wszystkim jako efekt insertowy.

 
Zoptymalizowane presety
 
W pamięci procesora C300 zapisano specjalne presety, które stworzono pod kątem współpracy z konkretnymi sygnałami. Teraz, w zależności od wybranego presetu masz dostęp do inteligentnej technologii TC pełno- lub wielopasmowej. Technologia wielopasmowa powstała na podstawie najwyższej jakości algorytmów TC, które bazują na obliczeniach przeprowadzanych na sygnałach wejściowych, przez co nazywamy ją technologią bazującą na sygnale źródłowym.
 
Kompresor wielopasmowy, w przeciwieństwie do kompresora pełnopasmowego, działa niezależnie na każdym wybranym paśmie. Oznacza to, że każde pasmo częstotliwości ma swój własny, mały kompresor z unikalnymi ustawieniami takich parametrów, jak punkt zadziałania [Threshold], stopień kompresji [Ratio], czas ataku [Attack] i opadania [Release]. Kompresor wielopasmowy można wykorzystać choćby w przypadku, gdy potrzebna jest stroma kompresja dla małych częstotliwości, miękka kompresja na średnicy oraz jasna i delikatna kompresja dla dużych częstotliwości. W pamięci procesora C300 zapisano kilka presetów, które w pełni zoptymalizowano pod kątem takiej właśnie kompresji, przez co będziesz zaskoczony, jak prosta i efektywna może być praca z kompresorem wielopasmowym.
 
Nowy styl kompresji
W oparciu o założenia kompresji równoległej powstało całkowicie nowe spojrzenie na kompresję polegające na stworzeniu możliwości miksowania sygnału skompresowanego z sygnałem nieprzetworzonym w celu podkreślenia zazwyczaj słabo słyszalnych detali. Ów proces miksowania sprowadza się do ustawiania stosunku pomiędzy sygnałami za pomocą pojedynczego pokrętła Mix. Dzięki temu w niezwykle prosty sposób zachowuje się dużą dynamikę sygnału podczas głośnego grania z jednoczesnym zwiększeniem słyszalności szczegółów wydobywanych w czasie cichych pasaży.
 
Przykładowo, aplikując kompresję równoległą dla sygnału uzyskanego z zestawu perkusyjnego wydobywa się wszystkie mikroinformacje i smaczki z jednoczesnym zachowaniem dużej dynamiki i głośności werbla i blach, które pozostają nieskompresowane. Najlepsze z tego jest to, że C300 pozwala zastosować kompresję równoległą lub nowy styl kompresji w sposób najprostszy z możliwych - wystarczy wybrać odpowiedni preset i od razu można rozpoczynać pracę.
 
 
Prosto, intuicyjnie i bezpośrednio
Cały interfejs użytkownika został zaprojektowany w taki sposób, aby był prosty, intuicyjny i dawał bezpośredni dostęp do ważnych parametrów. Usunięto wszystkie nieistotne pokrętła i opcje, które zostały zastąpione innowacyjnymi, inteligentnymi pokrętłami i wskaźnikami. Przykładowo, zarówno bramka szumów, jak i kompresor są kontrolowane za pomocą tego samego pokrętła, dzięki czemu dostęp do najważniejszych parametrów jest zdecydowanie łatwiejszy i szybszy. [img:2]

Brzmienie TC
Procesor C300 został wyposażony w zaawansowane algorytmy TC, które zajmują się przetwarzaniem sygnałów z najwyższą precyzją zachowując, najwyższą jakość dźwięku i znakomitą wydajność. Za przetwarzanie sygnałów z postaci analogowej na cyfrową i odwrotnie odpowiadają najwyższej jakości przetworniki dbające o jak najlepszą jakość dźwięku.
Wielokrotnie nagradzane urządzenia firmy TC Electronic są znane i cenione przez muzyków i całą branżę audio, gdzie są synonimem sprzętu najwyższej jakości.
 
Elastyczna kontrola ścieżki sygnałowej
Procesor C300 dysponuje rozbudowanymi możliwościami komutowania sygnałów dającymi dostęp do wszystkich kombinacji połączeń szeregowych i równoległych pomiędzy modułami wewnętrznymi. Stereofoniczny tryb szeregowy pozwala przetwarzać cały sygnał wprowadzany na wejście w obu niezależnych modułach urządzenia jednocześnie, tworząc jakby dodatkowy wirtualny procesor.
 
Przykładowo, cały miks można przepuścić przez stereofoniczny kompresor, następnie już przetworzony sygnał posłać do drugiego modułu, który może być skonfigurowany jako stereofoniczny limiter, a na końcu tak przetworzony, stereofoniczny sygnał jest wysyłany do wyjść procesora. W ten sposób uzyskujemy dostęp do dwóch niezależnych procesorów stereofonicznych połączonych szeregowo, co jest niespotykane wśród urządzeń tego typu. W trybie Dual/Mono jeden z modułów można wykorzystać na przykład jako kompresor, natomiast drugi jako bramkę szumów.
 
Oba moduły można też skonfigurować jako kompresory lub bramki zajmujące się niezależnym przetwarzaniem sygnałów monofonicznych. Istnieje ponadto możliwość połączenia obu modułów, gdzie pierwszy z nich może pracować na przykład jako kompresor, a drugi jako limiter wysyłający na zewnątrz przetworzony sygnał monofoniczny. [img:3]

Główne cechy
 • Podwójny procesor dynamiki z modułami kompresor/limiter, bramka szumów/ekspander
 • 16 presetów dla kompresora/limitera i 16 dla bramki szumów/ekspandera
 • Presety zoptymalizowane pod kątem wybranych źródeł dźwięku
 • Funkcja Mix umożliwiająca kompresję w nowym stylu
 • Inteligentna technologia TC: wielo- i pełnopasmowa
 • Funkcja podkreślania detali dzięki nowemu stylowi kompresji
 • Rozbudowane możliwości komutowania sygnałów pokrywające wszystkie standardowe kombinacje modułów wewnętrznych
 • Stereofoniczny tryb szeregowy dający dostęp do drugiego urządzenia wirtualnego
 • Przemyślany interfejs użytkownika
 • Wiarygodne wskaźniki poziomów
 • Optymalizowane filtry w trybie bramki szumów
 • Wysokiej jakości pokrętła

 

Gdzie kupić?

TC Electronic TC Electronic www.tcelectronic.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > TC Electronic rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz