4 lipca 2007 14:03
Info AMBIT MUSIC ul. Przebendowskich 40 81-543 Gdynia

CLAVIA NORD ELECTRO 2

Electro 2 posiada dwie główne sekcje: organy i piana elektryczne.
Sekcja organowa oparta jest na cyfrowej symulacji mechanicznych organów typu Hammond B3. Oferuje kilka całkowicie nowatorskich rozwiązań, dzięki którym można osiągnąć idealne odwzorowanie oryginalnych organów B3.
Sekcja pian zawiera kilka modeli pian elektrycznych, których brzmienie generowane jest w oparciu o perfekcyjnie i szczegółowo zsamplowane oryginalne odpowiedniki tych instrumentów.
Jako bonus Clavia dodała brzmienie fortepianu [brzmienie do użytku koncertowego].
Electro 2 wyposażone jest ponadto w port USB, który pozwala na importowanie nowych brzmień i modeli pian.

Nord Electro 2 to także sekcja efektów, a w niej znakomita emulacja Rotary Speaker [wirujący głośnik] i inne kopie efektów z oryginalnych klasyków.
Nord Electro dostępny jest w 3 wersjach:
5-oktawowy Nord Electro 61, 6-oktawowy Nord Electro 73 oraz w wersji w module Rack 19 - Nord Electro Rack.
Oba modele z klawiaturą posiadają ekskluzywną półważoną klawiaturę [budowa klawiszy, jak w klasycznych pianach elektrycznych] i ważą mniej niż 10kg!

Koncepcja
W historii muzyki rozrywkowej możemy znaleźć kilka niepowtarzalnych instrumentów klawiszowych, które są wciąż aktualne i często używane w produkcjach muzycznych od wielu lat do dnia dzisiejszego. Instrumentów, które mają charyzmatyczne brzmienie i własną duszę. Pamiętasz partię organów z A Whiter Shade of Pale zespołu Procol Harum lub wspaniałe piano elektryczne w The Logical Song Supertramp. Czy na przykład porywający klawinet w Superstition Stevie Wondera. Przykładów można by mnożyć wiele. To właśnie takie brzmienia inspirowały przez całe lata pokolenia muzyków i ciągle znajdują nowych fanów. Jednymi z nich są bez wątpienia inżynierowie z Clavii. Dlatego też zdecydowali, że stworzą jedyny w swoim rodzaju wszechstronny elektromechaniczny instrument. Instrument, który pokocha scenę. Później okazało się, że jest to najlepsze Stage Piano na świecie. Liczne nagrody i powodzenie u muzyków bez wątpienia to udowadniają.

Sekcja organowa Nord Electro to najlepsza na świecie emulacja organów Hammond B3:

* dokładny cyfrowy model oryginalnej sekcji chorus i vibrato
* modelowanie przypadkowych i niedokładnych styków klawiszy
* dokładne odwzorowanie unikalnej charakterystyki częstotliwościowej wbudowanego przedwzmacniacza, który kształtował charakter brzmienia B-3
* symulacja braku energii na kołach tonowych - charakterystyczny skompresowany dźwięk
* autentyczny strój instrumentu w oparciu o wirujące koła tonowe [tone wheels] w oryginalnym modelu B3

Druga sekcja Electro 2 to bank brzmień najsłynniejszych pian elektrycznych. Każde z nich zbudowane jest w oparciu o ogromną liczbę multi-próbek, co pozwoliło na uchwycenie każdego niuansu brzmieniowego. Brzmienia samplowane są stopniowo od minimalnego do maksymalnego uderzenia klawisza. Electro 2 posiada w swej dużej pamięci typu Flash kilka dokładnych odwzorowań legendarnych pian elektrycznych. Dzięki zastosowaniu tego typu pamięci, możliwe jest oczywiście ładowanie nowych lub wymiana istniejących brzmień, wykorzystując do tego wbudowany interfejs USB.
Sekcja piano zawiera następujące modele: Rhodes Mk I Stage Piano, Rhodes Mk I Suitcase Piano, Wurlitzer 200A, Clavinet D6 oraz przygotowane specjalnie dla Clavii model Clavia Electric Grand Model G. Dodatkowym bonusem jest brzmienie fortepianu koncertowego Malmsjoe w stereo!

Electro 2 to najlepsza kombinacja genialnych brzmień z lekką wagą instrumentu. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź jeszcze nikt nie przeszedł obojętnie obok tego instrumentu!

Obudowa Nord Electro 2 wykonana jest z metalu, a wykończona jest oryginalnymi drewnianymi boczkami.

Dane Techniczne Nord Electro 2

SEKCJA ORGANOWA

Polifonia
Bez ograniczenia - polifonia pełnej klawiatury!

9 Elektrycznych Suwaków Rejestrów z Pamięcią

Suwaki w Nord Electro 2 zrealizowane są w postaci przycisków góra/dół oraz graficznych linijek diód LED. Takie rozwiązanie ma oczywista zaletę: przy zmianie programu nowe ustawienia są natychmiast pokazane na panelu. Nie trzeba nikomu mówić, jak przydatne to jest podczas występu. W praktyce, można bardzo łatwo regulować ustawienia drawbarów przez przyciski.
Pamięci Ustawień Suwaków

* 8 presetów + funkcja random zapisanych w pamięci RAM
* 9 programów własnych [user]

Efekty
Swell [charakterystyczna funkcja pedału głośności B3], Percussion [2rd, 3rd, norma/soft, Fast/slow], Chorus/Vibrato [C1, C2, C3 / V1, V2, V3].

Podział Klawiatury
Umożliwia grę na organach z dwoma różnymi ustawieniami suwaków [dolny i górny manuał] na dwóch częściach klawiatury.

Podwójny Manuał Funkacja MIDI Split

Nord Electro 2 może pracować z dodatkową klawiaturą MIDI. Pozwala to na granie na dwóch manuałach z różnymi ustawieniami suwaków dla każdego z nich.

SEKCJA PIAN ELEKTRYCZNYCH

Instrumenty

* Rhodes Mk I Stage Piano
* Rhodes Mk I Suitcase Piano
* Wurlitzer 200A
* Clavinet D6
* Clavia Electric Grand Model G
* Akustyczny fortepian koncertowy - Malmsjoe

Efekty

* Filtr Presence regulacja częstotliwości i natężenia
* W przypadku Clavinet D6 ustawienie Pickupu i Filtru


PARAMETRY OGÓLNE

Pamięć
48 presetów użytkownika [6 banków po 8 programów], gdzie można zapisać kompletne ustawienia brzmień instrumentów i efektów

Efekty
Overdrive, symulacja Rotary Speaker [slow, fast, stop], Equalizer, Chorus [2 typy], Flanger [2 typy], Phaser [2 typy], Tremolo, Wah-Wah [2 typy], Auto Wah, Auto Panning oraz Ring Modulation.

Klawiatura

* 61 klawiszy [5 oktaw] lub 73 klawisze [6 oktaw]
* Półważona klawiatura dynamiczna typu [budowa klawiszy, jak w klasycznych pianach elektrycznych]

Gniazda połączeniowe

* 2 wyjścia audio
* 1 wyjście słuchawkowe
* 1 wejście Control Pedal
* 1 wejście Sustain Pedal
* wejście na pedał przełączający szybkość efektu Rotary Speaker
* MIDI In
* MIDI Out
* dodatkowo złącze USB do ładowania nowych brzmień [nowe brzmienia dostępne na stronie internetowej producenta]


WYMIARY I MASA

Nord Electro 2 73

* Wymiary: szerokość 111.5 cm x głębokość 29.5 cm x wysokość 9.5 cm [razem z nózkami i pokrętłami]
* Waga: 9.4 kg

Nord Electro 2 61

* Wymiary: szerokość 90 cm x głębokość 29.5 cm x wysokość 9.5 cm
* Waga: 7.8 kg

Nord Electro Rack 2

* Wymiary: szerokość 19, wysokość 4U [uwzględniając przestrzeń na kable], głębokość 10.5 cm [razem z nóżkami i pokrętłami]. [img:1][img:2][img:3]

Gdzie kupić?

Clavia

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Clavia rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz