17 maja 2018 13:00

Finał Ligi Rocka już 18 maja w Jeleniej Górze

Tegoroczny 24. finał Ligi Rocka zapowiada się imponująco. Ogromna scena na jeleniogórskich Błoniach, sprzęt z najwyższej półki, muzyka rockowa najwyższych lotów i niekończąca się ilość wrażeń. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos.

Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery. Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2017/2018 roku do finałowego koncertu zakwalifikowało się pięć najciekawszych zespołów: Ciabatta, Chwilantropia, Mindfak, Nutshell, Syntehthic Blast.

Konkursowe zespoły będą oceniane w 5 kategoriach: Najlepszy zespół, Najciekawszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez 5-cio osobowe jury:

 

Skład jury:

 
  • Mieczysław Jurecki (przewodniczący),
  • Wojciech Hoffman (Turbo),
  • Roman Rogowiecki (dziennikarz muzyczny),
  • Tomasz Rogula (szef Studia Nagraniowego TR Studio),
  • Torsten Wiegel (muzyk).

 

Gwiazdą tegorocznego finału będzie zespół COMA promujący swój najnowszy album „Metal Ballads vol. 1”. Od ostatniego ich występu na finale Ligi Rocka będziecie świadkami wyrazistej zmiany w warstwie brzmieniowej zespołu. Jako support zespołu będzie jeleniogórska grupa Stress. Niespodzianką imprezy będzie występ niemieckiej grupy The Black Ants, która otworzy tegoroczny finał Ligi Rocka.

 

Fundatorami Nagród tegorocznego Finału są:

POLSOUND, FX MUSIC, MUSIC DEALER, GITARY MAYONES,

LABSOUND oraz TR STUDIO.

 

Impreza odbywa się pod Patronatem Medialnym: Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry - Radia Nagłos, muzycznego portalu Infomusic.pl, Magazynu „Top Guitar” w ramach projektu „Partnerzy z kulturą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014 - 2020. Organizatorem imprezy jest Jeleniogórskie Centrum Kultury.

 

Czas i miejsce:

 
  • Błonia Jeleniogórskie - Jelenia Góra
  • 18 Maja 2018, Start: godz. 17.00
  • Wstęp Wolny

 

[img:1]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016