4 maja 2018 11:02
Info Fender Musical Instruments Europe Fender Musical Instruments Europe tel: 00 800 12 11 714 www.fender.com

Fender rozszerza możliwości aplikacji Play o lekcje ukulele.

Fender Musical Instruments Corporation (FMIC) oraz Fender Digital ogłosiły dziś rozszerzenie możliwości aplikacji Fender Play o lekcje ukulelele, umożliwiając początkującym muzykom  w ciągu kilku minut opanować podstawowe akordy i riffy.

 

Kontynuując sukces  aplikacji Fender Play na gitarę z 2017 roku, najnowsze rozszerzenie zostało zaprojektowane specjalnie dla ukulele i sprawia, że nauka gry na tym instrumencie jeszcze nigdy nie była tak prosta. Połączenie ukulele Fender California Coast Serier  z aplikacją Fender Play  sprawia , że początkujący muzyk  nie ma usprawiedliwienia by nie osiągnać szybkich postępów w nauce , jednocześnie rozkoszując się letnim relaksem.

[img:1]

Podobnie jak w wersji gitarowej, lekcje ukulele są podzielone na niewielkie segmenty  i prezentowane w postaci wysokiej jakości wideo przez doświadczonych instruktorów. Wybrane utwory na ukulele to piosenki  znane,lubiane  i łatwe do nauczenia się. Nowi gracze będą zachęcani do szybkiego przyswajania materiału  i grania w trakcie lekcji, które są prowadzone w aktywny i zintegrowany sposób, zachęcający do grania i oparty o naukę piosenek.

[img:2]

Oddajmy głos Ethan'owi Kaplan'owi, dyrektorowi generalnemu Fender Digital: "Ukulele to bardzo zachęcający instrument- i wspaniały krok ku nauce gry na gitarze - dlatego chcieliśmy stworzyć platformę edukacyjną, która będzie równie przyjazna, inspirująca i przenośna, jak samo ukulele. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy popularność tego instrumentu stale rośnie. Od doboru piosenek, wykonawców przez brzmienie i feeleing - żaden inny instrument lepiej nie oddaje ducha lata niż ukulele, nie zależnie czy jesteś na szalku, festiwalu muzycznym, rozpalasz grilla czy jammujesz  przyjaciółmi".

[img:3]

Kurs ukulele jest jeszcze bardziej przystępny niż jego gitarowy odpowiednik. Nowe, uproszczone podejście, nowi instruktorzy oraz nowe umiejętności do opanowania to tylko jedne z wielu zalet "ścieżki ukulele". Na kurs składają się m.in :

NOWI INSTRUKTORZY UKULELE: cenieni wykładowcy : absolwent Berklee College of Music  Abe Lagrimas Jr., absolwent Cal Arts  Abby Lyons oraz  Katie Norregaard.

ZBIÓR PIOSENEK : szeroki wybór piosenek do nauki m.in :  I Don't Know My Name - Grace VanderWaal, Riptide - Vance Joy, Hey There Delilah - Plain White T's,Cups - Anna Kendrick,Pumped Up Kicks - Foster The People ,Let It Go - Demi Lovato

KĄTY KAMERY: Łatwy do dostrzeżenia pionowy "zbliżony" kąt ustawienia kamery

RÓŻNORODNOŚĆ : mieszanka stylów muzycznych, które przypadną do gustu wszystkim graczom.

PLAY & SING: Kurs uczy graczy jak "grać i śpiewać" i pozwala zrozumieć różnicę między melodią (tym co śpiewasz) a rytmem (tym co grasz )

UMIEJĘTNOŚCI : 82 zagadnienia ,m.in. fingerstyle, "world rhythms", w tym akompaniament w stylu  reggae lub calypso , a także rytm montuno.

 

Jak rozpocząć naukę?

Aby rozpocząć proces nauki ,  nowi gracze mogą się zarejestrować na Play.Fender.com za darmo (30 dni próbnych) i kontynuować swoją podróż w cenie 9 ,99 Euro  miesięcznie - z dostępem do lekcji gry na gitarze i basie w późniejszym okresie. Dodatkowo, nowi gracze mają dostęp do roku nieograniczonych lekcji w cenie 89,99 Euro, co daje im możliwość nauki gry na gitarze ukulele, elektrycznej lub akustycznej w dogodnym dla nich terminie. Aplikacja  Fender Play zostanie rozszerzona o  lekcje basu, jak również nowe  kursy w stylu R&B  oraz metalu dla gitary akustycznej/elektrycznej.

Fender Play dla  ukulelele jest  dostępny na urządzeniach iPhone, iPad, Android oraz na  komputerach stacjonarnych. Aplikacja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, a także w 36 krajach na całym świecie w języku angielskim.

[img:5]

 

 

Gitary Ukulele
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016