14 maja 2018 12:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl

Washburn i akustyczne nowości rodem z lat 30-tych

Szeroki asortyment gitar akustycznych firmy Washburn powiększył się ostatnio o dwa niezwykle interesujące modele. Revival Solo Dreadnought oraz Solo DeLuxe Grand Auditorium czerpią pełnymi garściami z instrumentów z lat trzydziestych, przy zachowaniu standardów lutniczych XXI wieku.

 [img:1]

 

Washburn Revival Solo Dreadnought

 

[img:2]

 

Bazą dla Revival Solo jest sprawdzona mieszanka różnych gatunków drewna. Płyta wierzchnia wykonana została ze świerku Sitka, podczas gdy tył oraz boczki z mahoniu. Warto podkreślić, że mowa tu o litym drewnie. Sama konstrukcja opiera się na legendarnym Washburnie 1937 (Model 5246), a sama ilość nowych instrumentów została ograniczona do 135 sztuk. Aby dodatkowo podkreślić walory tonalne, pudło rezonansowe zostało uzbrojone w ożebrowanie typu scalloped-X “moonwood”. Za stabilność intonacji gitary odpowiadają klucze Graptech Ratio-tuned oraz firmowy mostek typu "smile". W cenę instrumentu wliczony jest futerał typu archtop.

 

Washburn Solo DeLuxe Grand Auditorium

 

[img:3]

 

Reinkarnacja modelu 1939 Solo DeLuxe skonstruowana została w oparciu o litą płytę wierzchnią wykonaną ze świerku typu Torrefied Sitka, podobnie jak ożebrowanie pudła rezonansowego. Również boki oraz tył korpusu zostały zbudowane z litego drewna, w tym przypadku jest to afrykański mahoń. Ten wykończony w pięknym odcieniu sunburst instrument został zelektryfikowany za pomocą układu Fishman GT-2 under-saddle. Warto również wspomnieć o samym procesie obróbki drewna zwanym toryfikacją (torrefaction). Proces ten pozwala na usunięcie zalegającej wody i wilgoci oraz przypomina proces, który w naturalnych warunkach zajmuje ponad 20 lat. W cenę instrumentu wliczony jest futerał typu archtop.

Zobacz stoisko Washburna na NAMM 2018:

 

Gitary Akustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016