6 kwietnia 2018 13:00
Info GEWA Polska Sp. z o.o. GEWA Polska Sp. z o.o. tel: +48 (77) 453 77 33 www.gewamusic.com/pl

Firma Ovation i Richie Sambora łączą siły w szczytnym celu

Ceniony producent instrumentów, firma Ovation Guitars, połączyła siły z Richie'm Samborą w celu stworzenia dwóch nowych gitar - Signature Series Elite Double Neck i RS Rockstar. Dochód ze sprzedaży instrumentów przeznaczony będzie dla placówek edukacyjnych, zapewniających rozwój dzieci i młodzieży.

 

 

Richie Sambora,były członek i współtwórca sukcesów zespołu Bon Jovi, przekaże zyski ze sprzedaży serii Signature Elite Double Neck organizacji non-profit Notes for Notes, która buduje, wyposaża i zapewnia wsparcie merytoryczne w pozaszkolnych placówkach edukacyjnych w USA. Model z podwójną  szyjką posiada płytę wierzchnią wykonaną ze  świerku sitka w kolorze Gloss Black, hebanową podstrunnicę oraz rozetę wykonaną z kombinacji różnych gatunków drewna - teak, paduk,orzech oraz mesquit. Całość wieńczy złoty podpis legendarnego gitarzysty na główce instrumentu.

 

[img:1]

 

Sześciostrunowy model RS Rockstar został stworzony przez Ovation i Samborę we współpracy z Fundacją Muzyczną DW. Gitara zostanie przekazana do wszystkich placówek Notes for Notes  wraz z zestawem perkusyjnym DW, aby wyposażyć każde studio w instrumenty muzyczne z najwyższej półki. DWMF będzie również współpracować z innymi partnerskimi organizacjami charytatywnymi w celu przekazania gitar RS Rockstar placówkom edukacyjnym w rozwijających się państwach.

RS Rockstar to sześciostrunowy, elektroakustyczny instrument, który posiada wszystkie zalety modelu Ovation Elite. To, co wyróżnia tę linię gitar, to laminowana świerkowa płyta wierzchnia z otworami rezonansowymi, zapewniającymi wyraźny dźwięk oraz korpus o średniej głębokości, dostarczający odpowiednią  projekcję tonalną, doskonałe wyważenie i najwyższą trwałość. Gitara charakteryzuje się również niską  akcją strun i komfortowym  profilem szyjki .Za "zelektryfikowanie" gitary odpowiada system Ovation CE304T (pickup/przedwzmacniacz) z 3-pasmowym EQ i wbudowanym tunerem.

[img:2]

 

Gitary Akustyczne Elektroakustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016