5 kwietnia 2018 13:00
Info LAUDA AUDIO LAUDA AUDIO tel: +48 (58) 555 06 60 www.lauda-audio.pl NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

Peavey: Sygnowany head Mishy Manoora i gitary z włókna węglowego

Amerykański producent podczas targów NAMM jak co roku imponował sporym stoiskiem, oraz szerokim asortymentem produktów brandu Peavey, jak również marek będących w jego posiadaniu. Uwagę zwracały przede wszystkim dwa flagowe produkty.

[img:1]

 

Pierwszym jest wzmacniacz Invective 120, przy konstrukcji którego współpracował Misha Mansoor. Punktem wyjścia była słynna konstrukcja 5150, która ewoluowała według sugestii Mishy. Przede wszystkim zmieniono transformator głośnikowy, dzięki czemu wzmacniacz zyskał zwarte, szybkie brzmienie z doskonałym dołem i krystaliczną górą. Ciekawostką są dwa wyjścia na tylnym panelu dostarczające napięcia 9V / 500mA, dzięki czemu można zasilić własne efekty zewnętrzne.

 

[img:2]

 

Invective 120 to lampowa konstrukcja oparta o 4 lampy 6L6. Do dyspozycji są trzy kanały - Clean, Crunch oraz Lead. Crunch i Lead dysponują wspólną korekcją, lecz odrębne potencjometry poziomu wejściowego i wyjściowego pozwalają im działać niezależnie. Zarówno dla sekcji clean oraz kanałów przesterowanych dostępna jest dodatkowa regulacja Tone oraz Boost. Nie zapomniano także o bramce szumów oraz regulacji Presence, i Resonance.

 

[img:3]

 

Peavey pokazał także serię gitar HP2. To flagowe instrumenty, których nazwę stanowią inicjały założyciela firmy - Hartleya Peaveya. Korpus wykonano z lipy i w zależności od modelu wyposażono w nakładkę z klonu falistego. Gryf zrobiono z klonu, przy czym dodatkowo wyposażono go w grafitowe pręty gwarantujące doskonałą stabilność.

 

[img:4]

 

Na pokładzie znajdziemy klucze Schallera, oraz mostek Floyd Rose lub Tune’o’matic. Dwa humbuckery o sporym poziomie wyjściowym to firmowa konstrukcja producenta. Układ elektroniki pozwala na rozłączenie cewek w celu uzyskania brzmień singlowych.

 

[img:7]

 

Na stoisku Peaveya można było także spotkać ciekawostkę - gitary akustyczne Composite Acoustics. Te wyjątkowe instrumenty zostały wykonane z włókna węglowego. Taka konstrukcja nie tylko pozwala otrzymać wyjątkowe brzmienie i sustain, ale także powoduje że gitara jest odporna na zmiany temperatury i wilgotności powietrza.

 

[img:5]

[img:6]

 

Nie zabrakło oczywiście także gitar basowych, jak również innych, znanych modeli wzmacniaczy i gitar elektrycznych. Zapraszamy do galerii zdjęć ze stoiska!

Zobacz galerię zdjęć:

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

Gitary Elektryczne Akustyczne Wzmacniacze Głowy gitarowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016