5 marca 2018 10:00
Info Meinl Distribution Meinl Distribution tel: +48 81 855 32 13 www.meinldistribution.pl NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

NAMM'18: Ibanez i ocean nowości [VIDEO]

Jak co roku - wszyscy gitarzyści z niecierpliwością czekali na najnowsze instrumenty Ibaneza, których premiery zawsze odbijają się szerokim echem na całym gitarowym świecie. Trzeba przyznać, że tegoroczna lista nowości Ibaneza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zresztą - zobaczcie sami!

 

Nowa seria Ibanez AZ

Pierwszym punktem programu była nowa seria AZ, która oferuje szereg unikalnych cech.Mamy tu specjalne klucze Gotoh H.A.P, jednoczęściowy, piękny, opiekany klonowy gryf. Korpus z olchy i nowe przystawki Seymour Duncan Hyperion. Wykorzystano tu również nowo opracowany system przełączania, zwany dyna-MIX. Posiada dodatkowy przełącznik dający więcej możliwości i w sumie oferujący 10 różnych ustawień brzmieniowych.

 [img:1]

 [img:2]

W serii AZ wykorzystano również nowy mostek Gotoh T1802, specjalnie opracowany wspólnie przez Gotoh i Ibaneza. Jest szczególny, jako że charakteryzuje się rozstawieniem strun 10.5 mm, nieco węższym niż w większości gitar, ułatwiającym korzystanie z zaawansowanych technik gry. Gitary te będą dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, w tym Trans Aqua Blue z klonową nakładką oraz piękny matowy Tri-Fade Burst Flat, czy Ice Blue Metallic dla modeli z dwoma humbuckerami i HSS Prestige.

 [img:3]

 [img:4]

Ibanez AZ Premium Line

Zaprezentowano też nowości z serii AZ Premium Line. Są to gitary z drewna lipowego, oferujące przez to inne brzmienie: nieco łagodniejsze, bardziej zaokrąglone rock'n'rollowe. Obecne są tu przystawki Seymour Duncan Hyperion oraz mostek Gotoh z jedną różnicą: siodełka są tutaj stalowe, nie tytanowe, jak w wersjach japońskich. Dostępne są różne kolory, jak Blue Iceberg Gradiation, stylowy Brown Topaz Burst, piękny Tequila Sunrise Gradiation, czy wreszcie bardziej subtelny Deep Espresso Burst, wyjątkowo elegancki.

 [img:6]

 [img:8]

 [img:9]

Ibanez AZ Signatures - Tom Quayle & Martin Miller

Kolejna nowość na 2018 to dwie sygnatury w serii AZ, a w tym TQM Tom Quayle, niesamowity instrument z płytą wierzchnią z drewna albicji saman (monkeypod), w wielu cechach zbliżony do modeli Prestige AZ, jednak płyta wierzchnia ze specjalnego drewna modyfikuje nieco brzmienie, idealne do shreddingu, gry fusion itd. Instrument składa się z olchowego korpusu i gryfu z opiekanego klonu.

 [img:10]

Druga sygnatura to model Martina Millera: pierwszy w historii niemiecki gitarzysta ze swoim własnym, dostępnym na całym świecie modelem Ibanez. To piękny model AZ o unikalnej kombinacji drewna: posiada top z klonu płomienistego, mahoniowy korpus, specjalny profil gryfu Martina Millera, przystawki Hyperion. To piękne uzupełnienie oferty AZ: wyjątkowo brzmi i praktycznie gra za ciebie.

 [img:11]

 [img:13]

Nowa odsłona serii Ibanez RG

Nie mogło też zabraknąć kultowej serii RG, która odniosła olbrzymi sukces i nierozerwalnie związała się ze światem rocka i metalu. Ten rok mija pod hasłem powrotu oryginalnych modeli RG w serii Genesis. Znajdziemy tu model RG550 z oryginalnymi specyfikacjami, jak jednoczęściowy klonowy gryf, piękne kolory, oryginalne przystawki Ibanez V7, V8 i S1, oryginalny mostek tremolo Edge oraz oryginalne łączenie gryfu, nie stosowane przez nas obecnie łączenie 'all-access'. Dostajecie więc wszystkie cechy oryginału w przystępnej cenie.

[img:16]

Kolejna nowość – seria RG MS, gitary wieloskalowe i tym samym najbardziej przystępne gitary tego typu w ofercie Ibaneza. RG MS7, czarny model siedmiostrunowy, 24 progi, dwa humbuckery, stały mostek. RG MS8, wersja ośmiostrunowa, idealna do najniższych i najcięższych brzmień. 

[img:17]

Nowe modele Ibanez Iron Label

Jednym z najbardziej popularnych i najczęściej fotografowanych modeli na NAMM 2018 jest nowy Iron Label RGD IM6FM: pierwsza gitara z przystawkami Fishman. Ibanez przeważnie stosuje przystawki DiMarzio czy Seymour Duncan, tu jednak znajdziemy ceramiczne Fishmany, idealne do metalu. Podstawowe wyposażenie, korpus "sandwitch" z klonowym topem Jeans Blue, środkiem z jesionu i korpusem mahoniowym, trzyczęściowy gryf z klonu i amarantu i piękna hebanowa podstrunnica z progami fanned frets – jest to gitara wieloskalowa.

[img:18]

[img:19]

[img:20]

Nowością w ofercie Iron Label są również RGD IR6M w kolorze Laser Blue Matt. Gitara posiada przystawki DiMarzio Fusion, gryf z fluorescencyjnymi markerami. Gryf jest trzyczęściowy, wykonany z klonu i amarantu oraz blokowane klucze Gotoh. W oercie jest też wariant siedmiostrunowy: RGD IR7 MLBM.

 [img:26]

[img:27]

[img:28]

Powrót serii Ibanez AX

Rok 2018 to również wielki powrót gitar AX. Od teraz cechują się nowym kształtem korpusu, pięknie wyciętym. Korpus wykonany jest z topoli; przystawki Ibanez, podstrunnica z blokowymi inlayami, elegancki binding, nowa główka z łatwym dostępem do pręta regulacyjnego. To doskonała, uczniowska gitara entry-level Inne opcje to AX120, wersja standardowa w pięknym Metallic Forest Green z inkurstacjami z perloidu na podstrunnicy. Dwa humbuckery, dwa pokrętła Volume i Tone, trójpozycyjny przełącznik, klonowy gryf, topolowy korpus. Jest to rockowa gitara "bez udziwnień".

[img:31]

Ibanez Paul Stanley Signatures

W 2018 Ibanez świętuje również 40. rocznicę współpracy z Paulem Stanleyem. Paul był łaskaw użyczyć kilku gitar ze swojej prywatnej kolekcji, w tym preprodukcyjny prototyp z 1977. To podróż w czasie o 40 lat –  ikoniczny kształt Iceman, rozsławiony przez Paula Stanleya, z unikalnym zdobieniem przy mostku. Mahoniowy korpus, klonowy top, piękny wygląd. To tu zaczęło się całe szaleństwo. 2 lata później Paul poprosił Ibaneza o zbudowanie gitary ozdobionej popękanym lustrem. Chciał, aby w imponujący sposób odbijała ona światło na scenie. Ibanez zgodził się zainwestować mnóstwo czasu i pracy na jej stworzenie. Zagrał na niej szereg koncertów i tras.

[img:32]

[img:33]

Co ciekawe, wielokrotnie kursowała ona między Ibanezem i Stanley'em. Pierwsza wersja była "zbyt doskonała": odłamki lustra ułożone były zbyt równo, co nie zapewniało satysfakcjonujących efektów świetlnych, zbliżonych do kuli dyskotekowej. Odesłał ją z prośbą, by uczynili ją bardziej nieregularną, odbijającą światło we wszystkich kierunkach. Przerobili cały top i odesłali mu instrument.Teraz z kolei gra na niej kaleczyła rękę ze względu na nierówności i wystające elementy. Zmuszony był odesłać ją po raz kolejny. Tym razem wyrównali wszystkie krawędzie, aby dało się na niej grać: w ten sposób narodziła się gitara Cracked Mirror, jaką znamy dzisiaj. Ikoniczny model, który w 2017 wprowadziliśmy jako limitowany, a w 2018 wprowadzamy do regularnej konstrukcji.

[img:36]

Pojawił się również model jubileuszowy - PS1DM. Mahoniowy korpus, klonowy top oraz 1400 sztucznych diamentów ze strasu, ręcznie umieszczonych na wierzchu gitary. Robi to piorunujące wrażenie. To model jubileuszowy dostępny od połowy 2018 roku. 

[img:38]

[img:39]

Nowe modele serii Ibanez AS

Gitary Ibanez semi-hollow to bestsellery z oferty ibaneza. producent Wprowadził do oferty wiele nowych modeli AS93 - Violin Sunburst, humbuckery Super 80. Zbliżone specyfikacje: hebanowa podstrunnica, nowy pearloidowy pickguard, oraz nieodzowny stylowy wygląd i jakość Ibanez. Oferuje też piękny Trans Cherry Red, zabierający nas aż do lat 50. i 60. Piękny instrument z rock'n'rollową duszą. AS83 to wersje mniej krzykliwe w jednolitych kolorach.

[img:40]

Ibanez Artwood Vintage

Artwood Vintage to seria ciesząca się wielkim powodzeniem. W 2018 wprowadzono 3 nowe modele. Posiadają one te same specyfikacje, ale różne kształty korpusów. Mamy tu więc Artwood Vintage 11 w wersji parlor z klasyczną główką i wykończeniem Relic Semi-Gloss – wyglądają, jak mocno ograne instrumenty. Gra się wygodnie i płynnie, są bardzo lekkie i wytrzymałe. Mamy więc model parlor dla bluesmanów i fingerpickerów, dalej AVC11 typu Grand Concert, idealna, jeśli potrzebujecie pełnego, mocnego, zrównoważonego brzmienia. Dla grających kostką i songwriterów oferujemy model AVD11 Dreadnought ze świerkowym topem orz mahoniowymi bokami i tyłem

Nie zapomniano również o gitarach akustycznych - w ofercie znalazł się pełen przekrój, od modeli podstawowych do najwyższej półki. W tym roku pojawiły się również gitary podróżne - Artwood Vintage Junior AW45JR. To pierwsza gitara Ibanez ze ściętym podłokietnikiem, który bardzo zwiększa komfort gry. Mahoniowy top, boki i tył. Mała gitara o wielkim brzmieniu.

[img:42]

[img:43]

[img:44]

Nowości basowe

Dla basistów przygotowano trzy modele akustyczne: PMB40, bas typu parlor z serii Performer, bardzo niedrogi i głośny jak na bas akustyczny. Mamy też wersję bezprogową – AVMB1. Bezprogowy bas parlor z pięknym korpusem mahoniowym. Posiada zintegrowaną elektronikę Fishman i zapewnia pełne, ciepłe brzmienie.

[img:48]

[img:49]

Nowe modele AEWC

[img:50]

Dla gitarzystów elektrycznych potrzebujących również instrumentu akustycznego przewidziano nowe modele AEWC. AEWC300 posiada klasyczny wygląd i kilka cech szczególnych, a w tym mostek z otworami na struny, bez pinów, co przyspiesza zmianę struny w wypadku jej pęknięcia. Mamy tu aktywne preampy Fishman oraz wyjątkowe, bardzo wygodne korpusy, zaokrąglone kontury, wcięcia, asymetryczny profil gryfu, bardzo komfortowy przy niższych i wyższych rejestrach. To modele zaprojektowane z myślą o gitarzystach elektrycznych, szukających modeli akustycznych tak samo leżących w dłoni.

[img:51]

Ibanez i debiutancki kontrabas

Pojawiła się również spora ciekawostka -  pierwszy w historii kontrabas od Ibanez. To unikalny kontrabas elektryczny własnej produkcji. Posiada podstrunnicę z drewna jatoba. Co ciekawe, menzura ma tu tę samą długość co inne modele Soundgear i wynosi 34". Jeżeli gracie na elektrycznych basach Soundgear z wielką łatwością przesiądziecie się na ten kontrabas, ponieważ nie będziecie musieli uczyć się od nowa dźwięków. Kolejna cecha szczególna to system piezo AeroSilk, niedostępny w żadnym innym kontrabasie. Tutaj nie ma znaczenia, czy grasz palcami, czy smyczkiem, poziom głośności pozostanie ten sam. Nie musicie nic przełączać ani regulować. System sam wykryje, jaką techniką gracie i sam się dostosuje. Możecie więc zmieniać technikę w trakcie utworu, co czyni ten instrument bardzo wszechstronnym. Dołączony do niego jest statyw Tama Roadpro i pokrowiec, a wszystko za niewielkie pieniądze. To bardzo ciekawy produkt i kontynuacja idei Bass Workshop.

 [img:52]

 

więcej: ibanez.com
Gitary Elektryczne Akustyczne Basowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016