7 marca 2018 13:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

NAMM'18: Washburn AGM5K-A - Nowy model serii Apprentice [VIDEO]

Podczas NAMM'18 Washburn zaprezentował nie tylko nowości z górnej półki. Rozrosła się także seria gitar podróżnych - G-Mini. Najnowszy członek rodziny - AGM5K-A to najtańszy instrument serii. Wykonany w całości z laminatów zapewnia donośne brzmienie przy zachowaniu przystępnej ceny.

Model AGM5K-A z serii Apprentice to gitara o rozmiarze 5/7, dzięki czemu może nie tylko być doskonałym towarzyszem podróży, ale także świetnie sprawdzić się jako instrument na start dla młodych adeptów gry. Sprzedawana jest z dołączonym pokrowcem, co w połączeniu z niewygórowaną cenę - $179, stanowi świetny początek przygody z gitarą. Należy wyraźnie zaznaczyć, że gitara ta wciąż jest wykonana z troską o jakość konstrukcyjną, brzmienie i estetykę.

 

 

Jest to sklejkowa gitara ze świerkową płytą wierzchnią, mahoniowymi bokami i tyłem, czarnym plastikowym bindingiem, mostkiem i podstrunnicą z drewna kompozytowego. Być może słyszeliście o ostatnim wzroście cen palisandru, który przekłada się na ceny gitar. Tutaj wykorzystano kompozyt z wielu warstw topoli: bardzo twardy i idealny do gitary serii Apprentice. Jest to prosty, minimalistyczny instrument, zapewniający bardzo dobrą grywalność, odpowiednią wysokość strun, kąt nachylenia gryfu i bardzo muzykalne brzmienie. 

Popularne modele G Mini Washburna dotychczas dostępne były jedynie w serii Comfort, które z uwagi na ścięte podłokietniki i drewniany binding były nieco droższe. Jeżeli więc kochacie małe gitary, dopiero się uczycie lub poszukujecie gitary podróżnej, poważnie zastanówcie się nad modelem Apprentic AGM5K.

 

[img:1]

[img:2]

 
Gitary Akustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016