1 marca 2018 13:30
Info NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com MUSIC DEALER S.J. ul. Gospodarcza 7 20-213 Lublin

NAMM'18: Gitarowe i basowe nowości od EBS

Szwedzka firma EBS świętowała w tym roku 30-lecie istnienia. Na sporym stoisku podczas tegorocznych targów Namm można było zobaczyć, ale także i pograć na wielu urządzeniach przeznaczonych zarówno dla basistów, jak i gitarzystów.

[img:1]

 

Szeroka gama efektów kusiła przygotowanym stanowiskiem do gry, a wzmacniacze basowe i kolumny pozwalały zaznajomić się z klasycznymi konstrukcjami firmy, jak i nowoczesnymi, takimi jak lekki head serii Reidmar. W tym roku EBS przygotował także kilka nowości.

 

[img:2]

[img:3]

 

Przede wszystkim pokazał nowe, 8-ohmowe kolumny NeoLine 210, 212 i 410. Są one świetnym uzupełnieniem lekkich wzmacniaczy pracujących w klasie D, ponieważ dzięki zastosowaniu głośników z neodymowymi głośnikami, same niewiele ważą. Największym problemem jest zazwyczaj to, że wzmacniacze typu Reidmar i inne, oparte na podobnej technologii współpracują z obciążeniem 4-ohmowym. Ciężko więc jest podłączyć więcej niż jedną kolumnę. Dlatego właśnie powstała 8-ohmowa seria NeoLine. Dzięki temu możemy połączyć ze sobą dwie kolumny uzyskując 4 ohmy, a tym samym złożyć odpowiedni setup kolumn w zależności od potrzeb danego występu. 

 

[img:4]

 

Drugą nowością pokazaną na tegorocznych Namm był nowy efekt – Retracer Delay. W zasadzie efekt to nieścisłe określenie, ponieważ w obudowie wielkości przeciętnego stompboxa mamy całą stację roboczą, umożliwiającą uzyskanie wielu możliwości kształtowania brzmienia. Na pokładzie znajdziemy różne rodzaje delaya (mono, stereo, dual delay).

 

[img:5]

 

Nie zabrakło też przełącznika nożnego odpowiadającego za funkcję nabicia tempa (tap Delay). Parametry pokazuje niewielki, ale czytelny wyświetlacz, a regulacji dokonujemy, tak jak w analogowym efekcie – potencjometrami. Retracer Delay posiada komunikację Midi, a nowe wersje oprogramowania będą mogły być uaktualniane dzięki złączu USB.

Zobacz więcej zdjęć ze stoiska EBS:

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:13]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:9]

 

więcej: ebssweden.com
Wzmacniacze Efekty Kolumny basowe Kostki podłogowe do gitary elektrycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016