27 lutego 2018 09:00

NAMM'18: Fender i akustyczne nowości [VIDEO]

Rok 2018 przynosi sporo nowości od Fendera. Firma mocno rozszerzyła linię instrumentów akustycznych, jak również odważnie wkracza w segment związany z efektami do gitar elektrycznych. Zacznijmy jednak od akustyków.

Na tegorocznych Namm producent pokazał nową serię akustyków wchodzących w skład California Series. Składają się na nią trzy nowe modele gitar różniących się kształtem i wielkością korpusów – Malibu, Newporter i Redondo, które to gitary w zależności od konstrukcji i wyposażenia wchodzą w skład linii California Classic, California Special i California Player.

[img:1]

[img:2]

Producent zaprojektował aż 11 kolorów, które z pewnością będą wyróżniać się na tle gitar innych firm: Cosmic Turquoise, Arctic Gold, Aqua Splash, Matte Black (tylko modele California Special), Hot Rod Red Metallic, Candy Apple Red, Champagne, Rustic Copper, Electric Jade, Belmont Blue i Jetty Black. Gitary California Series posiadają charakterystyczne główki Stratocastera oraz oryginalne kształty kojarzone z instrumentami Fendera.

[img:3]

[img:4]

California Player – instrumenty tej serii wyposażono w płyty wierzchnie ze świerku sitkajskiego, mahoniowy gryf o profilu C i mahoniowe boczki i tył korpusu. Podstrunnica to orzech (Redondo Player) lub wawrzyn (Malibu Player, Newporter Player). Instrumenty są malowane w całości i wykończone matowym lakierem. Na pokładzie znajdziemy też elektronikę Fishmana

California Special – w tej serii także mamy malowaną płytę wierzchnią i korpus (Satin Black) , ale tym razem top wykonany jest z litego świerku. Boki i tył korpusu to mahoń, podobnie jak gryf. Siodełko szyjki i mostka wykonano z kości, zastosowano też „odchudzone ożebrowanie” co umożliwiło zwiększenie sustainu i rezonansu. Podstrunnica i mostek zostały zrobione z Pao Ferro. Elektronika Fender Fishman.

[img:5]

California Classic – to najdroższa linia z serii. To instrumenty w całości z litego drewna. Top zrobiono ze świerku, gryf, boczki i korpus z mahoniu, podstrunnicę i mostek z Pao Ferro. Binding wokół korpusu i rozetę wykonano z Koa. Elektronika Fender Fishman. Dostępne są dwa kolory: Hot Rod Red Metallic i Cosmic Turquoise, przy czym malowane są tylko płyty wierzchnie, a boczki i tył pozostają naturalne. Wykończenie lakier satynowy, w zestawie gigbag.

[img:6]

[img:7]

Rozszerzeniu uległa też seria gitar Paramount, która doczekała się dwóch modeli limitowanych. Pierwszym jest PM-2E Parlor Limited Electro acoustic, a drugim PM-4CE Auditorium Limited Electro Acoustic. Obydwa wykonane zostały w całości z litego mahoniu i wykończone satynowym lakierem z otwartymi porami. Wewnątrz zastosowano scallopowane ożebrowanie X dla maksymalnego rezonansu. Siodełko zrobiono z kości. Na pokładzie znajdziemy też elektronikę Fender Fishman. W zestawie znajduje się twardy futerał.

[img:9]

 
więcej: fender.com
Gitary Elektryczne Akustyczne Elektroakustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016