6 marca 2018 09:00
Info LAUDA AUDIO LAUDA AUDIO tel: +48 (58) 555 06 60 www.lauda-audio.pl

Gibson Modern Flying V - ewolucja klasyki

Gitary typu Flying V od momentu pojawienia się na rynku przyciągały wzrok swoim futurystycznym kształtem. Blisko 60 lat po premierze model ten doczekał się rewolucyjnych zmian w konstrukcji i wyglądzie.

[img:1]

Pierwsze instrumenty typu Flying V debiutowały już w 1958(!) roku, jednak z racji rewolucyjnego, futurystycznego wyglądu nie cieszyły się wielką popularnością i kształt ten musiał czekać następną dekadę, by wrócić do łask w 1967 roku. Przez następne dziesiątki lat, model ten cieszył się popularnością wśród muzyków, uprawiających przeróżne gatunki muzyki, ze wskazaniem rzecz jasna na rock oraz metal.

[img:2]

Flying V anno domini 2018 występujący teraz pod nazwą Modern Flying V to konstrukcja oparta o korpus z konturowanym, klonowym topem, główką typu Apex, osadzonym pod kątem gniazdem jack oraz osprzętem dostosowanym do koloru instrumentu.

 [img:3]

 

Charakterystyczna dla marki Gibson jest menzura gitary, tj. 24,75 cala. Modern Flying V posiada mostek typu Tune-O-Matic , klucze Mini Grover oraz nitrocelulozową powłokę lakierniczą. Do instrumentu tego, wyróżniającego się lekką wagą, dołączony jest dedykowany futerał.

 

[img:4]

 

Gitary Elektryczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016