16 lutego 2018 11:00
Info NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com Roland Polska Sp. z o.o. ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

NAMM'18: Boss prezentuje GT1000 i wzmacniacz Katana Air

Firma Boss, jak co roku zaprezentowała szereg nowości dla gitarzystów. Trzeba przyznać, że ekspozycja jaką przedstawili na targach NAMM2018 robiła ogromne wrażenie.

W oddzielnym roomie ustawiono kilka scen, na których muzycy prezentowali szeroki wachlarz produktów. Można więc było nie tylko samemu pograć na wszystkich urządzeniach, ale także posłuchać jak brzmią w rękach zawodowców. Mówiąc krótko - wciąż coś ciekawego się działo wokół, co przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Jednocześnie świadczy to o wciąż ogromnej popularności tego japońskiego producenta, który wciąż niestrudzenie pracuje na utrzymanie pozycji lidera gitarowego rynku.

 

 

Boss GT1000

Największą nowością bez wątpienia był nowy, flagowy multiefekt gitarowy nazwany GT1000. Nazwa może być nieco myląca, ponieważ nie jest to kontynuacja poprzednika GT100. Boss zastosował tutaj zupełnie nowy procesor DSP, a także wyposażył urządzenie w przetworniki analogowo-cyfrowe pracujące z parametrami 32bit/96kHz.

Tak wyśrubowane przetwarzanie jest ewenementem, proponując wyższy standard niż najlepsze urządzenia studyjne! Przede wszystkim jednak Boss zdecydował się rozwijać nową technologię opartą na cyfrowym przetwarzaniu, wycofując się powoli z technologii COSM.

 

[img:1]

Boss GT1000

 

Na pokładzie znajdziemy także technologię Tube Logic, znaną ze wzmacniaczy Katana, Waza, czy Blues Cube, a także AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics) pozwalającą dopasowywać się efektom do stylu i sposobu gry. Jak na nowoczesne urządzenie przystało, GT1000 można (dzięki aplikacji) sparować z telefonem przez bluetooth i w ten sposób edytować parametry jego brzmień.

 

Boss Katana Air

Kolejną nowością jest rozszerzenie uznanej serii wzmacniaczy Katana o nowe modele. Katana Air to przenośny, 30-watowy wzmacniacz, który może być zasilany bateryjnie przez 12 godzin. Na jego pokładzie znajdziemy ponad 50 efektów cyfrowych, ale największą ciekawostką jest fakt, że łączy się bezprzewodowo z gitarą (mały nadajnik jest w komplecie) i pozwala grać w odległości 30 metrów. Oczywiście można nim zarządzać wykorzystując aplikację i telefon.

 

[img:4]

Boss Katana Air

 

Boss Katana Artist

Katana Artist z kolei to najmocniejszy, flagowy wzmacniacz tej serii, oferujący 100 wat mocy i 12 calowy głośnik. Oprócz znanych już brzmień z serii Katana, mamy do dyspozycji aż 58 efektów Bossa, których parametry możemy regulować dzięki oprogramowaniu Boss Tone Studio.

Oprócz nowości, na ekspozycji Bossa można było zobaczyć także urządzenia, które swój debiut miały w poprzednich latach, w tym serię wzmacniaczy Blues Cube, czy kolekcję stomp boxów.

 

[img:2]

[img:3]

Boss Katana Artist

 
Wzmacniacze Komba gitarowe do gitary elektrycznej Multiefekty gitarowe do gitary elektrycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016