13 marca 2018 10:00

Fender Pro Junior IV - Współczesne spojrzenie na klasykę

Jak w skrócie opisać najnowsze combo firmy Fender? Niezawodne, wszechstronne oraz lubiące kostki efektowe - w skrócie wzmacniacz, który będzie lubiany przez każdego gitarzystę.

 

Fender Pro Junior IV to combo gitarowe oparte na kultowych schematach, obecnych praktycznie od samego początku rozwoju gitary elektrycznej. Do tego sprawdzonego "przepisu na świetny wzmacniacz", dodano jednak kilka współczesnych "przypraw", które powodują, że całość "smakuje" jeszcze bardziej. Głównym atutem tej 15-wattowej konstrukcji, jest jej niezwykła czułość na artykulację oraz dynamikę. By spotęgować jeszcze ten efekt, postanowiono zmodyfikować obwód odpowiedzialny za kontrolę głośności i stopnia przesterowania wzmacniacza.

 [img:1]

Współczesna wersja sekcji volume pozwala na bardziej stopniową i precyzyjną korekcję wspomnianych wyżej cech oraz uzyskanie bardziej selektywnego przesterowanego brzmienia. Za "wypluwanie" decybeli odpowiedzialny jest 10-calowy głośnik Jensen P10R, a cała konstrukcja utrzymana została w vintage'owym stylu. Nie pominięto takich detali jak stylizowany na lata 50-te grill czy chromowana płyta z potencjometrami.

[img:2]

 

 

Wzmacniacze Komba gitarowe do gitary elektrycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016