16 lutego 2018 09:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

NAMM'18: Najnowsze gitary Alvareza na targach w USA [VIDEO]

Jak co roku, Alvarez uraczył gitarzystów nowościami, zarówno tymi z najwyższej półki, jak i tymi bardziej dostępnymi, które z pewnością już za niedługo kupić będzie można także w Polsce.

 

 

Na tegorocznych targach NAMM zadebiutowała seria Honduran Mahogany Masterworks. W jej skład wchodzą ręcznie wykonywane w Japonii instrumenty, w całości z litego mahoniu.

Do budowy płyty wierzchniej użyto mahoniu honduraskiego. Całości dopełnia hebanowa podstrunnica, kościane siodełko i podstawek oraz charakterystyczny dla firmy Alvarez-Yairi dzielony mostek.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

 

Dla wszystkich, którzy chcieliby zakosztować brzmienia i jakości mahoniowych modeli, a nie chcą wydawać ok 3.000$ na ekskluzywne instrumenty japońskie, Alvarez przygotował nowe gitary wchodzące w skład serii Artist. W jej skład wchodzą trzy instrumenty o kształcie korpusu Parlour, Orchestra (OM) i Folk (z cutawayem). Do ich budowy użyto litego mahoniu afrykańskiego (płyta wierzchnia) i laminatu mahoniowego (tył, boki).

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

Mostek i podstrunnicę wykonano z palisandru. Oznaczenia producenta to kolejno AP66E SHB, AF66 SHB, AF66CE SHB. Parlour i Folk wyposażony został w doskonały układ elektroniki - przetwornik LR Baggs Element, wraz z preampem LR Baggs Stage Pro.

Pojawiła się także nowe wersja dobrze znanej także w Polsce gitary barytonowej - ABT60ESHB. Instrument ten wykończono lakierem sunburst, a na pokładzie znajdziemy przetwornik LR Baggs Element z preampem Stage Pro. Seria Artist zbiera doskonałe recenzje na całym świecie, prezentując wyjątkowe instrumenty w przystępnych cenach.

 

Zdjecia ze stoiska Alvarez na NAMM Show 2018:

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:13]

 
Gitary Akustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016