31 stycznia 2018 12:00
Info NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

NAMM'18: Fractal Axe-Fx III - Najpotężniejszy procesor na rynku

Premiera pierwszego modelu Axe-Fx miała miejsce w 2006 roku i od razu odbiła się szerokim echem na całym świecie. O jakości tego urządzenia najlepiej świadczy fakt, że niemal natychmiast zdobył on uznanie takich muzyków, jak: Steve Vai, John Petrucci czy Misha Mansoor.

Fractal Axe-Fx III, a więc już trzecia odsłona kultowego procesora, zadebiutował na rynku podczas tegorocznych targów NAMM i trzeba przyznać, że była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Nic więc dziwnego, że stoisko Fractala przez cały czas trwania targów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Przejdźmy jednak do samego urządzenia.

 

[img:1]

[img:2]

 

Poprzednie modele ceniono za wysokiej jakości symulacje kolumn. W wypadku najnowszego Axe'a nic się nie zmieniło - dalej mamy do dyspozycji światowej klasy brzmienia, aczkolwiek zmieniła się ich liczba. Otóż, na pokładzie "trójki" znajdziemy grubo ponad 2200(!) symulacji wszystkich kolumn tego świata. Jak zresztą twierdzi sam producent - "jeżeli potrafisz wymarzyć sobie jakieś brzmienie - Fractal z pewnością będzie w stanie je osiągnąć". Nie trzeba chyba dodawać, że przewidziano też sporo miejsca na własne konfiguracje.

O ogromnej mocy procesora najlepiej świadczy fakt, że jego główny silnik pracuje na dwóch procesorach DSP "Keystone" po 1GHz każdy, czyli dokładnie dwa razy więcej od poprzedniego Axe'a. W efekcie otrzymujemy niemal nieograniczone możliwości - zarówno jeżeli chodzi o samo kreowanie brzmienia, jak i o ilość efektów wykorzystywanych jednocześnie.

Cena nowego Fractala ma wynosić około 1.799$. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

 

[img:3]

 

Efekty Multiefekty gitarowe do gitary elektrycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016