30 stycznia 2018 09:00
Info NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

NAMM'18: Ormsby DJENT2018 - 18(!)-strunowy potwór

Australijski lutnik - Perry Ormsby ma dość specyficzny sposób celebrowania Nowego Roku. Na tegorocznych targach NAMM po raz kolejny zaprezentował instrument z zupełnie innej planety, wywołując niemałe poruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

 

Perry doszedł do wniosku, że skoro mamy rok 2018, to dlaczego by nie stworzyć 18-strunowej gitary? W tym celu lutnik nawiązał współpracę ze znanym amerykańskim youtuberem gitarowym - Jaredem Dinesem i w ten właśnie sposób powstał monstrualny instrument o nazwie Ormsby DJENT2018, obok którego po prostu nie sposób przejść obojętnie.

 

[img:1]

[img:5]

 

Korpus tego potwora wykonano z drewna o nazwie Tasmanian blackwood, na który nałożono (uwaga!) kamienny top. Podstrunnicę z afrykańskiego hebanu zdobią natomiast markery wykonany z muszelek, kamieni i oczywiście - podobizny samego autora. Do konstrukcji 9-częściowego gryfu wykorzystano natomiast 3 gatunki drewna: mahoń, tasmanian blackwood i heban.

 

[img:3]

[img:4]

 

 

Całość podtrzymują trzy(!) pręty wykonane z włókna węglowego. Zapewne nie zaskoczy Was wiadomość, że pickupy tego 18-strunowego monstrum zostały w całości wykonane ręcznie przez samego Ormsby'iego tak, aby jak najlepiej przenosił nawet najniższe częstotliwości.

Niestety, musimy rozczarować wszystkich fanów niskich strojów - póki co nie ma oficjalnych planów na wprowadzenie instrumentu do masowej sprzedaży. Istnieje bowiem "cień podejrzeń", że mógłby się on nie przyjąć...

[img:2]

 

 

Gitary Elektryczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016