29 stycznia 2018 09:00
Info Music Info Music Info tel: +48 12 267 24 80 www.musicinfo.pl NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

AA-100-R - combo Ashdowna o nietypowej konstrukcji

Firma Ashdown zaprezentowała właśnie swoje najnowsze combo akustyczne. Model AA-100-R to, jak twierdzą sami konstruktorzy, hołd złożony wzmacniaczom produkowanym na przełomie lat 80' i 90', wzbogacony o szereg współczesnych rozwiązań.

[img:1]

Jak można się domyślić już po samej nazwie modelu - combo dysponuje mocą 100W. Warto zaznaczyć, że jest to konstrukcja "łamana", oparta jest na czterech 5-calowych głośnikach Celestion, gdzie dwa górne są odchylone, dzięki czemu combo świetnie sprawdza się również jako odsłuch sceniczny. Ciekawostką konstrukcyjną jest również ulokowanie przedniego panelu w połowie wysokości comba, co jest obecnie dość rzadko spotykanym rozwiązaniem.

Combo posiada dwa kanały. Pierwszy z nich, przeznaczony do podłączenia gitary, posiada dwa gniazda jack - dla pasywnej i aktywnej elektroniki instrumentu. Do naszej dyspozycji znajdują się potencjometry: gain, bass oraz treble. Drugi kanał, przeznaczony dla mikrofonu, posiada jedno wejście XLR z przełącznikiem zasilania phantom oraz kontrolą gainu. Warto zaznaczyć, że AA-100-R wyposażono też w reverb, którego poziom możemy przypisać niezależnie dla każdego z kanałów. 

[img:3]

Dodatkowo, znajdziemy tu też korektor graficzny, za pomocą którego możemy kontrolować 5 zakresów częstotliwości - 100Hz, 340Hz, 680Hz, 1.6kHz oraz 7kHz, co pozwala na niezwykle precyzyjne dostosowanie barwy dźwięku do naszych preferencji czy też aktualnie panujących warunków scenicznych.

[img:4]

[img:5]

Panel tylny zawiera z kolei wszystko to, czego można wymagać od profesjonalnego wzmacniacza akustycznego. Do naszej dyspozycji są tu dwa wyjścia XLR (post eq, pre eq), pętla efektów, wejście i wyjście liniowe, zbalansowane wejście liniowe oraz bluetooth do podłączenia zewnętrznych urządzeń.

Cena comba Ashdown AA-100-R wynosi obecnie 799 funtów.

 

Wzmacniacze Komba gitarowe do gitary akustycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016