26 stycznia 2018 13:00
Info FX MUSIC GROUP FX MUSIC GROUP tel: +48 (84) 639 11 22 fxmusic.com.pl

Tremonti i PRS prezentują nowości: MT15 oraz SE MT Standard

Mark Tremonti, zaraz po Carlosie Santana, jest artystą najdłużej związanym z firmą PRS. Po wielu odsłonach sygnowanych gitar, przyszła pora na wzmacniacz oraz tuning budżetowej serii gitar Tremonti SE.

 [img:2]

Wzmacniacz MT 15 to konstrukcja typu lunchbox, tzn. urządzenie niewielkiej mocy i rozmiarach, natomiast właściwościach użytkowych i brzmieniu potężnego, lampowego potwora. To niepozorne pudełko, oparte na lampach 6l6 musiało sprostać wymaganiom Marka, tzn oferować potężne, tłuste przesterowane brzmienie, jak i zapewniać śpiewny lead, tak charakterystyczny dla Tremontiego.

[img:1]

Podobnie jak starszy brat MT - Archon, struktura gainu jest niezwykle skomplikowana i składa się z 5 etapów, co pozwala uzyskać niezwykle szeroką paletę brzmień przy zachowaniu niezwykłej artykulacji na każdym poziome przesterowania sygnału. Czysty kanał, według preferencji Tremontiego, brzmi jasno i szkliście, idealnie do grania fingerstyle, co jest znakiem rozpoznawczym lidera Alter Bridge i Creed.

Nowej odsłony doczekała się również budżetowa seria instrumentów sygnowanych przez Tremontiego. PRS Mark Tremonti Standard to bezkompromisowa maszyna do generowania rocka. Powstałe w kolaboracji z artystą przetworniki "S" zapewniają tonę sygnału wyjściowego bez utraty artykulacji. Sam instrument to, zbudowana niczym czołg, mahoniowa konstrukcja z palisandrową podstrunnicą. Profil gryfu to ulubiony przez Marka Wide-Thin.

[img:3]

 

 

Gitary Elektryczne Wzmacniacze Głowy gitarowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016