5 października 2017 10:00
Info FX MUSIC GROUP FX MUSIC GROUP tel: +48 (84) 639 11 22 fxmusic.com.pl

Rusty Cooley Nuclear Green - kolejna sygnowana siódemka od Dean

Rusty Cooley - amerykański wirtuoz gitary, współpracuje z firmą Dean Guitars już od dłuższego czasu. Przez ten czas powstało kilka naprawdę udanych modeli gitar, sygnowanych nazwiskiem muzyka. Jednym z najbardziej udanych jest Rusty Cooley 7 String Nuclear Green, który ujrzał światło dzienne na tegorocznych targach NAMM.

 

Najnowszy owoc współpracy to, jak zapewne można się było spodziewać, gitara siedmiostrunowa, wykonana według ścisłych wytycznych muzyka. Już pierwszy rzut oka utwierdza w przekonaniu, że instrument został stworzony z myślą o wyczynowej grze solowej.

[img:1]

[img:2]

Według oficjalnych danych producenta, kształt mahoniowego korpusu określony jest jako "Cooley", co w praktyce oznacza pogłębione wcięcie, ułatwiające dostęp do najwyższych progów, gdzie (jak wszyscy wiemy) Rusty spędza większość swojego muzycznego życia.

Zarówno gryf, jak i podstrunnicę gitary wykonano z klonu. Naturalnie nie mogło obyć się bez 24 progów jumbo. Skala instrumentu wynosi natomiast 25.5". O tym, w jakich gatunkach gitara sprawdzi się najlepiej, przekonuje dobór elektroniki. Na pokładzie znajdziemy dwa pickupy EMG - 85-7 (mostek) oraz 707 (gryf). Do naszej dyspozycji jest tu 3-pozycyjny przełącznik oraz potencjometr volume.

 

[img:3]

[img:5]

 

W gitarze, z oczywistych przyczyn, zamontowano mostek Floyd Rose. Za strój instrumentu odpowiadają natomiast klucze Grover.

Aktualna cena gitary Dean Rusty Cooley 7 String Nuclear wynosi 2.699$. 

[img:4]

 

Gitary Elektryczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016