28 września 2017 12:00
Info Meinl Distribution Meinl Distribution tel: +48 81 855 32 13 www.meinldistribution.pl

Ibanez RG950 - kolejna odsłona serii Premium

Seria Premium Ibaneza to najwyższa półka gitar służących do wyczynowego grania. Wysoka jakość podzespołów i staranność wykonania sprawiają, że niemal każdy z tych instrumentów z powodzeniem mógłby zawierać dopisek "custom" - a przecież są to seryjne produkcje...

Podobnie rzecz się ma w przypadku gitary Ibanez RG950. Tradycyjnie, mamy tutaj gryf typu Wizard składający się z pięciu warstw drewna. W tym przypadku są to Wenge i Bubinga. Korpus wykonano z lipy amerykańskiej a całość przyozdobiono klonowym topem. Podstrunnica, na którą nabito 24 progi Jumbo to również drewno Wenge.

[img:1]

Podobnie jak inne gitary z serii Premium, również tutaj wygładzono krawędzie progów (Prestige Fret Edge Treatment). Na pokładzie znajduje się również wszystkim dobrze znany mostek Edge-Zero II, który jest w stanie sprostać nawet najbardziej wyczynowym technikom gry solowej.

Za brzmienie instrumentu odpowiada natomiast zestaw trzech pickupów DiMarzio IBZ w popularnym układzie H-H-H. Do kontroli brzmienia producent wyposażył instrument w 5-pozycyjny przełącznik oraz dwa potencjometry - Volume i Tone.

Gitara jest już dostępna w naszym kraju. Jej cena wynosi ok. 4.825 zł. 

[img:3]

 

Gitary Elektryczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016