4 września 2017 09:00
Info Roland Polska Sp. z o.o. ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

BOSS pokazał przedwzmacniacz akustyczny AD-10

BOSS przedstawia przedwzmacniacz akustyczny AD-10, nową profesjonalną kostkę-przedwzmacniacz/DI do gitar elektroakustycznych. Urządzenie wyposażono w najnowszą technologię BOSS Acoustic Resonance.

Kostka zawiera także liczne narzędzia do kształtowania brzmienia, wbudowane efekty i looper oraz dodatkowo opracowaną na nowo kontrolę przeciwsprzężeniową z minimalnym zabarwieniem tonalnym. Funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu AD-10 daje zawodowym graczom akustycznym wszystko, czego potrzebują do uzyskania bogatego, organicznego brzmienia w każdym środowisku.

 

[img:2]

 

Niepodłączona gitara akustyczna wytwarza pełne kompleksowe brzmienie, które nie może być odtworzone przez systemy standardowych przetworników zainstalowanych w większości gitar scenicznych. Wykorzystując własną technologię BOSS, AD-10 z funkcją Acoustic Resonance rozwiązuję ten problem analizując w czasie rzeczywistym sygnał wejściowy i stosuje zaawansowane przetwarzanie do odtworzenia naturalnego rezonansu brzmienia akustycznego gitary.

Funkcja Acoustic Resonance występuje także w innych produktach BOSS, w tym w wzmacniaczach Acoustic Singer, VE-8 Acoustic Singer oraz AD-2 Acoustic Preamp. W chwili obecnej Acoustic Resonance w AD-10 oferuje najgłębszą implementację z potężnym przetwarzaniem, trzema rodzajami rezonansu oraz możliwością wyważenia charakteru tonalnego w celu dopasowania do wymagań innych instrumentów.

Sprzężenie jest powszechnym problemem nagłośnienia gitar akustycznych na scenie. Żeby rozwiązać ten problem AD-10 zawiera wielowarstwową ochronę sprzężeniową. Kręcąc gałką do redukcji sprzężenia może skorzystać z najnowszej technologii BOSS, która wyszukuje i tłumi przeszkadzające częstotliwości, a w międzyczasie utrzymuje wyważone brzmienie. Do poważniejszych problemów ze sprzężeniem AD-10 jest wyposażony w filtr zaporowy, który może być regulowany ręcznie lub ustawiony na automatyczne wyszukanie w celu eliminacji sprzężenia z otoczenia.

 

 

AD-10 posiada dwa wejścia z regulowaną czułością, pozwalając muzykowi na ustawienia brzmienia do dwóch gitar na scenie, mieszać dwa źródła z przetworników w jednym instrumencie lub używać dwóch instrumentów równolegle. Każdy kanał może być dostosowany za pomocą 4-pasmowego korektora i szeroko regulowany przez filtr dolno-przepustowy. W przeciwieństwie do standardowych korektorów w innych wzmacniaczach, regulacja pasm EQ w AD-10 angażuje wiele powiązanych parametrów i umożliwia precyzyjne kształtowanie brzmienia.

Oprócz możliwości kształtowania brzmienia od podstaw, AD-10 oferuje szerokiej gamy wysokiej jakości i łatwe w użyciu efekty. Efekt ambience oferuje trzy rodzaje pogłosu specjalnie strojonego i przydzielonego do gitar akustycznych. Można także znaleźć delay z rodzajami standard, mod i reverse, dodatkowo trzy wariacje znanego efektu stereo chorus od BOSS. Za pomocą jednogałkowego kompresora z inteligentną technologią MDP BOSS użytkownik w łatwy sposób może kontrolować dynamikę.

 

[img:1]

 

AD-10 zawiera także możliwą do ustawienia funkcję boost, 80-sekundowy looper, wbudowany tuner oraz 10 miejsc pamięci do zapisu ustawień użytkownika.Trzy zintegrowane miękkie przełączniki nożne mogą być ustawione między innymi do wyboru pamięci, włączenia/wyłączenia efektów czy dostępu do tunera.

Przedni panel AD-10 oferuje jacki stereo XLR dla DI do przesyłu sygnału do systemu nagłośnieniowego, dodatkowo jacki stereo¼ do podłączenia wzmacniacza na scenie lub słuchawek do odsłuchu. Sygnał może być wysłany do wyjść z efektami lub bez nich. Jest również pętla do podłączenia zewnętrznych efektów oraz wejście jack do podłączenia przełączników nożnych lub pedału ekspresji do kontroli różnych parametrów. Dodatkową funkcją w AD-10 jest interfejs audio USB obsługujący dwa wejścia/wyjścia do nagrania ścieżek do DAW i odtwarzania muzyki z komputera przez wyjścia audio.

więcej: pl.boss.info
Wzmacniacze do gitary akustycznej do gitary elektrycznej Efekty Multiefekty gitarowe do gitary elektrycznej do gitary akustycznej
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016