4 sierpnia 2017 13:00

Najnowsza płyta "5.1" Krzysztofa Misiaka już w sklepach

Tym razem "5.1" to nie system surround, ale sugestia wielokanałowości muzycznych platform zawartych w osobistym stylu hate-jazz. W swojej najnowszej płycie Krzysztof Misiak konsekwentnie stara się rozwijać własny język muzyczny, a przy okazji zapraszać do współpracy znakomitych gości.

Wśród nich: Krzysztof Ścierański (bas), Bernard Maseli (marimba), Dave Latchaw (syntezator), Kamil Barański (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka), Mieczysław Grubiak (saksofon tenorowy i sopranowy) i Piotr Kelm (skrzypce).

 

Krzysztofa Misiak - 5.1

 

Ku lekkiemu zaskoczeniu fanów "przelotów" gitarowych muzyk twierdzi, że nie jest to płyta stricte gitarowa. Ten instrument nadaje ogólny charakter, ale postawił też na inne kolory, w których instrumenty dęte realizują partie solowe nadając muzyce nowego, innego oddechu. Są też sample wokalne, zarówno te w stylu funk, jak i etno, co stwarza aranżacje lekkimi, a miejscami podążającymi w kierunku world music. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że sfera harmoniczna, aranżacyjna jak i melodyczna całości stwarza możliwość określenia zawartości zdaniem "więcej muzyki w muzyce".

Intrygujące tytuły :"Uczciwość ludzkich motywacji", "Dysertacja na temat", "Cecha silnie pożądana", "Dyskretny urok chłodnej elegancji" czy "Forteca, bastion, twierdza", mają za zadanie skłonić do skorzystania z bogactwa własnej wyobraźni, a po części opisują zawartość całości, czyli 13 utworów wyprodukowanych we współpracy z Pawłem Mielnikiem.

 

[img:1]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016