27 lipca 2017 12:00
Info Fender Musical Instruments Europe Fender Musical Instruments Europe tel: 00 800 12 11 714 www.fender.com

Fender wprowadza do oferty głośniki bluetooth

Firma Fender postanowiła rozszerzyć swoją ofertę sprzętu audio o pierwsze modele bezprzewodowych głośników. Newport i Monterey, bo o nich mowa, to przede wszystkim mobilność, klasyczny fenderowski design i nowa jakość przenośnego dźwięku.

 

Miłośnicy przenośnego sprzętu audio będą mogli cieszyć się klasycznym stylem i wysoką jakością brzmienia Fendera gdziekolwiek nie pójdą. Wszystko dzięki nowej serii głośników bluetooth, które pojawiły się na rynku w lipcu tego roku. Modele Newport i Monterey są zróżnicowane, zarówno pod względem wizualnym, jak i brzmieniowym. Jak łatwo można się domyślić - ich nazwy nawiązują do kultowych amerykańskich festiwali muzycznych.

 

[img:2]

 

Już na pierwszy rzut oka widać. że model Newport, ze swoim neogitarowym grillem, nawiązuje do klasycznych wzmacniaczy Fendera. Znajdziemy na nim potencjometr volume, niebieską diodę LED oraz (a jakże!) 3-zakresowy equalizer - bass, middle, treble. Dostarcza on 30W czystej fenderowskiej mocy. Przy zasilaniu bateryjnym, głośnik jest w stanie wytrzymać do 12 godzin ciągłej pracy. Ponadto, urządzenie wyposażone jest w port USB do ładowania telefonu, tabletu czy też zarządzania playlistą.

Model Monterey skierowany jest bardziej do osób o audiofilskich upodobaniach. Urządzenie działa w trybie stereo i dostarcza aż 120W mocy. Monterey obsługuje wysokiej jakości sygnały audio - aptX i ACC. Wyposażono go w dwa woofery 5.12" oraz 1" tweeter. Ponadto, posiada przycisk wyboru presetu equalizera, dzięki czemu możemy dostosować brzmienie urządzenia do warunków, w jakich jest używane.

 

[img:3]

 

 

Podobnie jak w przypadku modelu Newport, również Monterey posiada grill nawiązujący swoim designem do najbardziej klasycznych wzmacniaczy Fendera. Oprócz wszystkich funkcji poprzednika, dodatkowo wyposażono go w wejście 1/8" i RCA do podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku.

Skuteczny zasięg technologii bluetooth w przypadku obu modeli wynosi 10 metrów. Ceny na polskim rynku wynoszą odpowiednio: Newport - 979 zł, Monterey - 1559 zł.

[img:1]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2016